niedziela 31-01-16, czytany: 6926 razy, autor: Rain Dog

Ojciec Rydzyk o 20 milionach dla szkoły w Toruniu

"Jestem za tym, żeby..."

Ojciec RydzykOjciec Rydzyk / Do Rzeczy okładka magazynu
Kilka dni temu część opinii publicznej wzburzyła informacja, jakoby Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej (do której kilka miesięcy temu posłanka Krystyna Pawłowicz wysyłała kilku dziennikarzy) miała dostać 20 milionów złotych dotacji.

Czytaj też: Krystynie Pawłowicz nie podoba się bocian na Google

Ostatecznie poprawkę do budżetu, która zakładała takie dofinansowanie, wycofano. Teraz sprawę komentuje sam ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel szkoły.

W związku z krążącymi informacjami czy może dezinformacją o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, które miały być poddane pod głosowanie w Sejmie w związku z planowanym budżetem, pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni - czytamy w oświadczeniu Rydzyka.


Założyciel uczelni dodał, że nie była ona nigdy dotowana przez państwo, choć "wychowuje ona i przygotowuje młodzież dla posługi Rzeczpospolitej" tak jak inne szkoły wyższe, które - jak podkreślił Rydzyk, "niejednokrotnie otrzymują ogromne dotacje"

Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy! Po prostu robić tak, jak każe prawe sumienie i prawo, dobre prawo w sprawiedliwej Ojczyźnie. Tylko tyle - napisał ojciec Rydzyk.


Dyrektor Radia Maryja podkreślił że będzie wdzięczny, jeśli uczelnia w Toruniu będzie traktowana inaczej niż za rządów koalicji PO-PSL. Ksiądz
wspomniał, że wtedy uczelni odebrano przyznane wcześniej fundusze.

Pani Komisarz – wtedy była nią Danuta Hübner – pytana przez europosłów i ludzi z naszej uczelni powiedziała wprost, że tu nie chodzi o uczelnię, tu chodzi o dyrektora Radia Maryja - napisał Rydzyk.
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida