poniedziałek 15-02-16, czytany: 12301 razy, autor: Krisu

Edyta Górniak - Grateful, posłuchajcie piosenki na Eurowizję

Jak Wam się podoba?

Edyta GórniakEdyta Górniak / KAPiF, Insta
Podczas walentynkowego koncertu na Hali Wisły Kraków, Edyta Górniak (43 l.) zaprezentowała swój nowy utwór Grateful, który został zgłoszony do polskich preselekcji tegorocznych Eurowizji. Piosenka zaśpiewana po angielsku ma również promować nową trasę koncertową artystki - Love 2 Love - która jest jej pierwszą od 16 lat.

Trasa ma również znaczenie symboliczne, ponieważ honoruje 25-lecie jej działalności scenicznej. Czy jednak utwór spodobał się fanom artystki?

Artystka już w zeszłym roku chciała pojechać na Eurowizję, jednakże z różnych obaw, zrezygnowała z udziału. Być może dlatego, że presja na piosenkarkę byłaby zbyt duża.

Edyta Górniak CHCIAŁA w tym roku JECHAĆ NA EUROWIZJĘ

Jeśli chodzi o piosenkę, to zdania są podzielone, choć wśród komentarzy dominują te pozytywne. Fani stwierdzają, że utwór pasuje do artystki i ma dużą szansę na wysoki wynik w konkursie.

Przypominamy, że lista artystów, których piosenki zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego, na którym wyłonimy polskiego reprezentanta do Eurowizji, będzie upubliczniona we wtorek 16.02, podczas programu Świat się kręci w TVP1.

Artystka powiedziała w wywiadzie dla RMF.fm:

Przez wiele lat, kiedy namawiano mnie, by reprezentować Polskę ponownie, obawiałam się tej ogromnej presji, bo przecież gdybym zajęła wtedy piąte miejsce, to miałabym do pokonania dwa, trzy miejsca i byłaby jakaś szansa. Teraz mam do pokonania jedno miejsce, jeśli się oczywiście znajdę w Sztokholmie. To nie jest pewne, bo muszę przejść preselekcję i stanąć w szeregu z innymi artystami polskimi, którym też na pewno bardzo zależy i są świetnie przygotowani


Edyta Górniak ze swoją piosenką To nie ja, stoi za największym polskim sukcesem na Eurowizji. W 1994 roku zajęła drugą pozycję. Niestety w ostatnich latach polscy artyści, na przykład Donatan, są zazwyczaj na ostatnich miejscach w rankingu, nie pomagają przy tym ani tańczące słowianki, ani mieszanie różnych języków w jednej piosence.

Czy tym razem będziemy mieć szansę na powtórzenie sukcesu i Polska ponownie zostanie doceniona?

#edytagorniak #love #your #art #fans #pl #eurovisionfans 🐞

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Edyta Gorniak (@edytagorniak)
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane fotki:zobacz całą galerię »
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
Edyta Górniak
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida