środa 17-02-16, czytany: 22730 razy, autor: Krisu

Nigeria: dwuletni chłopiec skazany na śmierć... za czary

Czy udało się go uratować?

Anja Ringgren LovenAnja Ringgren Loven / Facebook, Youtube

W Nigerii rodzice zostawili chłopca na śmierć, ponieważ starszyzna plemienna oskarżyła go o stosowanie czarów. Najbliżsi chłopca stwierdzili, że nie mogą się nim dłużej opiekować, ponieważ wywoła to liczne nieszczęścia w rodzinie... Nieludzkie praktyki są stosowane nawet wobec tych, którzy inaczej wyglądają lub którym przydarzyła się inna tragedia rodzinna.

Nigeria: dwuletni chłopiec skazany na śmierć... za czary
fot. Facebook / Anja Loven

W tym kraju można zostać oskarżonym o czary nawet wtedy, kiedy ktoś bliski z rodziny zginie w wypadku, bądź zapadnie nawet na nowotwór piersi.

Z tego samego powodu osoby chore na albinizm są mordowane, ponieważ wierzy się, że ich części ciała wpływają na długowieczność i są lekarstwem na liczne choroby. Ludy afrykańskie, skazują tym samym niewinnych ludzi na bezsensowną śmierć. Z drugiej jednak strony trudno im się dziwić, skoro nie mają kontaktu z cywilizacją, a zamiast solidnej nauki, są niepiśmienni i wierzą w starodawne zwyczaje.Na szczęście na błąkającego się chłopca po ulicach, natrafiła duńska wolontariuszka Anja Ringgren Loven, która zobaczyła, jak dziecko grzebie w śmieciach. Wychudzonego dwulatka napoiła, nakarmiła i zawiozła do szpitala.

Niestety dziecko miało mnóstwo ran i było skrajnie niedożywione. W dodatku organizacja, w której pracuje Anj,a nie była w stanie opłacić jego leczenia.

Polscy artyści śpiewają dla głodującej Afryki [VIDEO]

Wolontariuszka poprosiła zatem o pomoc internautów, którzy na szczęście pomogli chłopcu przetrwać, przesyłając pieniądze na leczenie. Dzięki temu zdołano go uratować i obecnie czeka na dalsze etapy leczenia.

Hvis der er nogen der kan få lille Hope til at smile så er det David Jr. ! 󾌸󾌸󾌸 Vi er lige kommet tilbage fra sygehuset...

Posted by Anja Ringgren Lovén on 6 luty 2016


Chłopiec, którego uratowano miał ogromne szczęście, jednak takiego szczęścia nie ma dziesiątki, a nawet setki dzieci, które również są pozostawione na śmierć przez stare zwyczaje starszyzny plemiennej. Brak dostępu do edukacji powoduje tragedie, która można jednak ominąć, poprzez łatwiejszy dostęp do nauki. Czy jednak będzie to możliwe?Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Jak przetrwać rozs...
Anna Szlęzak
Jak przetrwać rozs...
Idealny Dzień Chło...
Anna Szlęzak
Idealny Dzień Chło...
ODCINEK SPECJALNY ...
Anna Szlęzak
ODCINEK SPECJALNY ...
Dlaczego on zapadł...
Anna Szlęzak
Dlaczego on zapadł...
skomentuj:Wasze komentarze (1): sortuj ↓

gość22-02-16, 18:26, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

to smutne, że jeszcze istnieje miejsce na tym świecie, gdzie bardziej krzywdzone są małe bezbronne dzieci, może zamiast zabijać je pozostawiając je na straszną śmierć, pozwolić na to, by mogły wziąść te biedne dzieci rodziny z innych krajów, i je adoptować..mieli by przynajmniej normalne życie, i jakiś start w życiu.. powinni właśnie o tym wszyscy pomyśleć.i zawalczyć, uratownie życia dzieciom..

strony
1


Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida