wtorek 08-03-16, czytany: 1915 razy, autor: artykuł sponsorowany

Trądzik - problem, którego nie należy lekceważyć.

Poznaj jego możliwe powikłania.

TrądzikTrądzik / materiały prasowe
Trądzik, czyli wykwity i pryszcze szpecące twarz, a czasem także dekolt i plecy, to powszechny problem wśród nastolatków, choć nieobcy jest on również osobom dorosłym, a nawet dojrzałym. Zmiany trądzikowe już same w sobie są bardzo uciążliwe z powodu nieestetycznego wyglądu i trudności w ich leczeniu. Dodatkowo, trądzik wiąże się z ryzykiem powstania różnego rodzaju powikłań. Bywa, że po stoczonej walce z trądzikiem, na naszej skórze pozostają trudne do ukrycia i zlikwidowania ślady. Przedstawiamy typowe skutki trądziku i skuteczne metody ich usuwania.

Odmiany trądziku

Trądzik przebiegać może w łagodnym, umiarkowanym lub znacznym nasileniu. Najczęściej przybiera on postać trądziku pospolitego, objawiającego się zmianami grudkowo-krostkowymi i zaskórnikami.

Typową jego odmianą jest trądzik młodzieńczy, towarzyszący okresowi dojrzewania i związany z działalnością szalejących w organizmie hormonów.
Inną postacią trądziku zwykłego może być trądzik ropowiczy, w przypadku którego, obok krost, pojawiają się torbiele ropne, pozostawiające za sobą widoczne blizny.
Trądzik skupiony to kolejna odmiana pospolitego trądziku, związana z ryzykiem bliznowacenia.

Obok trądziku, za który odpowiedzialne są czynniki biologiczne, wyróżnić możemy także tzw. trądzik wywołany, powstały na skutek przyjmowanych leków czy styczności z pewnymi substancjami chemicznymi.

Za trądzik o niewyjaśnionych do końca przyczynach uchodzi trądzik różowaty, będący przewlekłą chorobą zapalną skóry. Objawia się on rumieniem oraz licznymi grudkami, krostkami, a nawet guzkami.

Powikłania po trądziku

Chociaż zwykle trądzik nie pozostawia trwałych śladów, to w niektórych przypadkach może dojść do pewnych komplikacji, których skutkiem są nieestetyczne zmiany skórne. Powikłania po trądziku wynikają zarówno z braku podjętego leczenia, jak również z zastosowania niewłaściwych środków leczniczych. Za część z nich odpowiadają nasze niewłaściwe nawyki, np. wyciskanie krost.

W miejscach dotkniętych trądzikiem może dojść do zakażeń skóry oraz infekcji mieszków włosowych. Z czasem stan zapalny poszerza się o dalsze rejony, będąc przyczyną chorób skórnych, takich jak:

- ropne zapalenie mieszków włosowych
- czyrak
- róża
- liszajec

Blizny potrądzikowe to kolejne typowe powikłanie trądziku, zwłaszcza jego cięższych postaci, w których krosty goją się poprzez bliznowacenie. Trądzik pospolity również może pozostawić szpecące ślady, jeśli towarzyszyły mu stany zapalne, spowodowane wyciskaniem pryszczy czy niewłaściwą pielęgnacją. Wśród blizn potrądzikowych wyróżnia się:

- blizny zanikowe - wgłębienia w miejscach po trądziku
- blizny przerostowe - guzki o charakterystycznych wypustkach, pojawiające się na skórze po zagojeniu wykwitów trądzikowych

Przebyte stany zapalne skóry towarzyszące trądzikowi przyczynić się mogą do powstania przebarwień o czerwonym kolorze, które utrzymują się nawet po wyleczeniu zmian trądzikowych.

Leczenie powikłań po trądziku

Podstawową metodą, która pozwoli ustrzec nas przed potrądzikowymi powikłaniami jest odpowiednio dobrane leczenie oraz łagodna pielęgnacja cery. Jeśli jednak środki profilaktyczne zawiodą, a na naszej skórze obserwujemy trądzikowe blizny lub przebarwienia, warto sięgnąć po zdobycze dermatologii i medycyny estetycznej.

Eksperci z kliniki SkinClinic wyjaśniają, że największą popularnością wśród klientów, pragnących pozbyć się pozostałości po trądziku, cieszą się: peelingi chemiczne, dermabrazja oraz laseroterapia. Z pomocą dermabrazji ścierana zostaje wierzchnia warstwa naskórka, a blizny potrądzikowe ulegają spłyceniu i rozjaśnieniu. Podobne działanie wykazują peelingi chemiczne, które są przy tym bardziej delikatne.

Laseroterapia z kolei działa na skórę w sposób kompleksowy i wszechstronny, nie tylko likwidując blizny potrądzikowe, ale również z powodzeniem niwelując przebarwienia. W dermatologii estetycznej wykorzystywane są innowacyjne, precyzyjne i bezpieczne dla skóry lasery, takie jak: Fraxel Dual czy Harmony XL.

Więcej informacji na temat usuwania zmian potrądzikowych znajdziesz na stronie www.skinclinic.pl.Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:Wasze komentarze (4): sortuj ↓

gość18-07-16, 04:53, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Trądzik, to chyba zmora większości... Mnie niestety też.. ;/
Na szczęście już po zmorze;p
Hydro Arch we Wrocławiu uleczyło mnie z opresji.

Ramona11-03-16, 21:44, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

No własnie, a jak zawodzi wszelka profilaktyka to tyle dobrze, że zostajją takie środki jak iqface. Bez nich to do dziś bym chyba wyglądała jak trzy ćwierci do śmierci :/ kiedyś myślałam, że jak będę duża to pryszcze zniknął, 30 na karku a tu człowiek nadal się męczył...dobrze, że mi koleżanka podrzuciła te tabsy, bo już traciłam powoli cierpliwośc.

gość11-03-16, 00:33, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Dlaczego Monika Pietrasinska jest u was twarzą trądziku, czy oba chociaż o tym wie?

gość09-03-16, 13:32, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Byłam u kilku dermatologów z trądzikiem, przepisywali witaminę pp, antybiotyki, maści i tak dalej. Po poprawie zaraz następowało pogorszenie. U mnie najlepiej sprawdziły się tabletki na trądzik z niszcztradzik.pl, odstawiłam je 2 miesiące temu a nie mam żadnych nawrotów krost

strony
1


Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida