wtorek 12-04-16, czytany: 9091 razy, autor: Sisi

Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Kwaśniewska, Wałęsa i Komorowska napisały list.

Ustawa Antyaborcyjna 2016Ustawa Antyaborcyjna 2016 / © KAPiF
Agata Duda milczy i traci szacunek w oczach narodu. Dlaczego żona Prezydenta nie komentuje projektu ustawy antyaborcyjnej? Gdy jej milczenia na swoim Twitterze broni Andrzej Duda, w kwestiach WAŻNYCH dla narodu polskiego wypowiadają się Pierwsze Damy, czyli Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa i Anna Komorowska. Panie skierowały do mediów otwarty list.

Zobacz: Andrzej Duda skomentował zachowanie żony, Agaty Dudy

Szanowni Państwo!

Z ogromnym niepokojem przyjmujemy koncepcję odejścia od kompromisu w sprawie ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku.

Kompromis ten jest efektem poważnej dyskusji. Został wypracowany z dużym trudem. Jak wiele porozumień osiągniętych dzięki ustępstwom obu stron, bywał on 
w ciągu ostatnich 20 lat kwestionowany z różnych, często przeciwnych, pozycji 
- zarówno przez zwolenników aborcji na życzenie, jak i zwolenników bezwzględnego jej zakazu. Jego siła polega na tym, że od ponad dwóch dekad chroni obie strony sporu przed radykalizacją prawa – w którąkolwiek ze stron. Dlatego zdecydowałyśmy się go bronić.

Nie we wszystkich kwestiach mamy takie same poglądy. Ale wszystkie jesteśmy matkami i wszystkie myślimy z troską zarówno o naszych córkach, jak i o wszystkich Polkach. Dlatego apelujemy o powstrzymanie działań, które sprawią, że kobiety znajdujące się w obliczu dramatycznie trudnych decyzji będą zmuszane do heroizmu przepisami prawa.

Każda aborcja jest dramatem, ale nie można dramatu kobiet pogłębiać zmuszając je do rodzenia dzieci z gwałtu, czy do ryzykowania życiem i zdrowiem swoim lub dziecka.

Przestrzegamy, że złamanie dotychczasowego porozumienia będzie nieuchronnie prowadzić do zastąpienia trudnego kompromisu stałą wyniszczającą walką, grożącą nieprzewidywalnymi zmianami i popadaniem w skrajne i przeciwne sobie rozwiązania, w zależności od zmiany władzy.
Z poważaniem,
Anna Komorowska
Jolanta Kwaśniewska
Danuta Wałęsa


Wracając do Agaty Dudy, nie tracimy nadziei, że skorzysta z prawa do wyrażenia własnej opinii, o ile w praktyce takie posiada.

Zobacz: PRZYSTANEK ABORCJA


Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
ślad (Oglądaj tele...
Jula
ślad (Oglądaj tele...
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:Wasze komentarze (85): sortuj ↓

gość27-09-16, 17:04, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Chore Gorzej niZ średniowiecze

gość15-04-16, 08:27, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

każdego dnia kobiety dokonują aborcji w naszym kraju, także w moim najbliższym otoczeniu, i nie mają z tym najmniejszego problemu, a nie są ofiarami gwałtów czy innych trudnych syt. więc o jakich ustawach i kompromisach my tutaj mówimy??? egzekwujcie to co już macie w tych ustawach a będzie dobrze bo póki co to są puste zapiski. i pełno medialnego szumu dla samego szumu!!

gość13-04-16, 12:47, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 23:13 napisał(a):
A może kobiety zaczną decydować kiedy mężczyzn bezwzględnie wysłać do wojska lub na front? Tak żeby mieli punkt odniesienia...

Kurde. Nie pomyslalam w tej kategorii. Naprawde dobry argument.

gość13-04-16, 11:55, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 13-04-16, 11:37 napisał(a): Obecny projekt przewiduje DO 3 LAT WIĘZIENIA ZA NIEUMYŚLNE PORONIENIE (średnio w pl jest 40tys poronień rocznie)
Coo?!!! Hahaha haha! !! A ile za menstruacje i śmierć jajeczka? xD

gość13-04-16, 11:37, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Obecny projekt przewiduje DO 3 LAT WIĘZIENIA ZA NIEUMYŚLNE PORONIENIE (średnio w pl jest 40tys poronień rocznie)

gość13-04-16, 11:17, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 23:57 napisał(a): która tam dama? ta z podgradłem wieprzowym, co 5 lat żarła za nie swoje, czy kwaśniewska 'po ile buty'? beszczelna złodziejka i kłamca za te rzeczy nie rozliczona do dziś, beza z której sie śmiało same środowisko SLD. A może dama wałesowa, żona TW bolka niepiśmienna patologia?
ŚP Maria Kaczyńska tez była przeciwko zaostrzeniu kompromisu. Nie tak łatwo wam będzie zniszczyć historię.

gość13-04-16, 11:15, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

nawet w PE do projektu związanego z kryzysem wokół TK, chcą dodać zapisy dotyczące mi.in. propozycji zaostrzenia przepisów o aborcji - wnp.pl

gość13-04-16, 11:14, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Hipokryci. Po poronieniu zdrowego płodu odmawiają pogrzebu, "bo to nie człowiek", ale kobiecie odmówią usunięcia zarodka po ktorym widać, ze bedzie bez połowy głowy?

gość13-04-16, 10:45, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 18:57 napisał(a): W takim razie jak matki urodzą chore dzieci - nie zdolne do samodzielnego funkcjonowania niech państwo i Kościół się nimi zajmie! Jak ten projekt wejdzie w życie to będzie mniej poczęć ponieważ większość Polek w tym momencie będzie bało się podejmować decyzji o dziecku!
Niestety tak to się skończy.Tylko patologia będzie się masowo rozmnażac dla 500zl na wód...sorry na dziecko.

gość13-04-16, 10:18, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 13-04-16, 08:08 napisał(a): Nie zauważyłam poprawy sytuacji rodzin ,które już posiadają takie dzieci. Nie muszę chyba pisać że utrzymanie takiego dziecka to dużo pracy i duże pieniądze. Może niech najpierw zadbają o tych co już są.
No dokładnie. Zwolennikom faszystowskiego panstwa katolickiego nie wytlumaczysz. Będą narzucać innym SWOJE poglądy bo nie pojmuja ze ludzie mają własne mózgi i własne poglądy.

gość13-04-16, 08:08, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Nie zauważyłam poprawy sytuacji rodzin ,które już posiadają takie dzieci. Nie muszę chyba pisać że utrzymanie takiego dziecka to dużo pracy i duże pieniądze. Może niech najpierw zadbają o tych co już są.

gość13-04-16, 08:00, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 13-04-16, 02:09 napisał(a):
gość, 12-04-16, 22:26 napisał(a):
gość, 12-04-16, 22:05 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:54 napisał(a): Eksperci Ordo Iuris przygotowali projekt obywatelskiej ustawy zrównującej ochronę życia każdego dziecka, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Ustawa nie pozwala na uśmiercanie dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub poczętych w wyniku czynu zabronionego. Wbrew rozpowszechnianym zarzutom, zapewnia ona również pełną ochronę życia matki. Projekt zobowiązuje również Państwo do roztoczenia opieki nad rodzinami, którym dotąd oferowano zabicie ich dziecka, pozbawionego w ten sposób ochrony życia ze względu na swą niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia. Najważniejsi politycy zadeklarowali, że poprą postulat pełnej prawnej ochrony życia, a polscy biskupi przypomnieli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie. Gdy zaczęły wzrastać nadzieje, zrodziły się pierwsze obawy Pierwsze, nielicznie, ale nagłośnione protesty zwolenników zabijania dzieci poczętych, zastraszyły niektórych polityków i spowodowały ich wahania dla poparcia inicjatywy obrony życia. Zwolennicy aborcji, korzystający z pomocy międzynarodowego lobby aborcyjnego, rozpoczęli zmasowaną kampanię przeciwko Ordo Iuris i projektowi ustawy. Gazety, stacje telewizyjne i portale internetowe powielają nieprawdziwe informacje o inicjatywie obywatelskiej. Celem tej kampanii agresji i manipulacji jest podważenie poparcia Polaków dla obrony dzieci poczętych.
Przecież nikt ci nie każe abortowac dziecka, nawet jeżeli zrobił ci je własny ojciec i masz ciążę pozamaciczną. Możesz stwierdzić, że bóg tak chciał i poświęcić swoje życie dla sprawy. Morderstwem jest usuniecie zlepka komórek, natomiast nie jest nim wskazywanie na śmierć kobiety, która ma już kilkoro dzieci? Martwa matka to zła matka, kochanie.
Ojciec cie gwałci?
Nie. Proboszcz.

gość13-04-16, 03:56, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

zamiast kurczaka pisowcy powinni jajecznicę na obiad wpierdzielać, bo przecież żadna różnica...

gość13-04-16, 02:09, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 22:26 napisał(a):
gość, 12-04-16, 22:05 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:54 napisał(a):
Eksperci Ordo Iuris przygotowali projekt obywatelskiej ustawy zrównującej ochronę życia każdego dziecka, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Ustawa nie pozwala na uśmiercanie dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub poczętych w wyniku czynu zabronionego. Wbrew rozpowszechnianym zarzutom, zapewnia ona również pełną ochronę życia matki.
Projekt zobowiązuje również Państwo do roztoczenia opieki nad rodzinami, którym dotąd oferowano zabicie ich dziecka, pozbawionego w ten sposób ochrony życia ze względu na swą niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia.
Najważniejsi politycy zadeklarowali, że poprą postulat pełnej prawnej ochrony życia, a polscy biskupi przypomnieli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie.
Gdy zaczęły wzrastać nadzieje, zrodziły się pierwsze obawy
Pierwsze, nielicznie, ale nagłośnione protesty zwolenników zabijania dzieci poczętych, zastraszyły niektórych polityków i spowodowały ich wahania dla poparcia inicjatywy obrony życia.
Zwolennicy aborcji, korzystający z pomocy międzynarodowego lobby aborcyjnego, rozpoczęli zmasowaną kampanię przeciwko Ordo Iuris i projektowi ustawy. Gazety, stacje telewizyjne i portale internetowe powielają nieprawdziwe informacje o inicjatywie obywatelskiej. Celem tej kampanii agresji i manipulacji jest podważenie poparcia Polaków dla obrony dzieci poczętych.

Przecież nikt ci nie każe abortowac dziecka, nawet jeżeli zrobił ci je własny ojciec i masz ciążę pozamaciczną. Możesz stwierdzić, że bóg tak chciał i poświęcić swoje życie dla sprawy. Morderstwem jest usuniecie zlepka komórek, natomiast nie jest nim wskazywanie na śmierć kobiety, która ma już kilkoro dzieci? Martwa matka to zła matka, kochanie.


Ojciec cie gwałci?

Nie. Proboszcz.

gość13-04-16, 02:06, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 23:57 napisał(a):
która tam dama? ta z podgradłem wieprzowym, co 5 lat żarła za nie swoje, czy kwaśniewska 'po ile buty'? beszczelna złodziejka i kłamca za te rzeczy nie rozliczona do dziś, beza z której sie śmiało same środowisko SLD. A może dama wałesowa, żona TW bolka niepiśmienna patologia?

jesteś obrzydliwy.

gość13-04-16, 00:48, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

komorowska jak zwykle tylko przy korycie ...

gość13-04-16, 00:02, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Każą rodzic dzieci upośledzone , bo te sie łatwiej zmusza do sexu?

gość12-04-16, 23:57, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

która tam dama? ta z podgradłem wieprzowym, co 5 lat żarła za nie swoje, czy kwaśniewska 'po ile buty'? beszczelna złodziejka i kłamca za te rzeczy nie rozliczona do dziś, beza z której sie śmiało same środowisko SLD. A może dama wałesowa, żona TW bolka niepiśmienna patologia?

gość12-04-16, 23:56, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Jeszcze durnie ustawy nie ma żadnej a was durnie wplątali w polityczną jadkę

gość12-04-16, 23:55, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

żółta plandeka od żuka bo nic innego toto się nie mieści

gość12-04-16, 23:51, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 21:51 napisał(a): Aborcja zawsze była jest i będzie. Nic tego nie zmieni. Szkoda że kościół interesuje się biednymi dziećmi do czasu aż się urodzi. Potem to problem rodziców....
W punkt.

gość12-04-16, 23:24, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 14:34 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:26 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:21 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:13 napisał(a): Raz się do czegoś przydaly. Obecne przepisy może nie sa zbyt szczęśliwe ale sa choc takie ze cokolwiek mozna zrobić. Natomiast dziwi mnie jedno-ten hejt na Kosciol to przecuez jest zgodne z jego nauka i takie maja stanowisko i nie należy się temu dziwić. Tak to wasz kościół gdzie bierzecie ślub i chrzcicie dzieci
Hejt na kościół cię dziwi? A dlaczego nie było listu z ambon, że dotykanie penisków małych chłopców to grzech? Dlaczego Piotrowicz broni księży i twierdzi, że buziaczki w usta z małymi dziewczynakmi są okej? A masowanie plecków dzieciom ma charakter terapeutyczny? Słyszałeś głos kościoła, że molestowaniu winne są sobie same dzieci? "Bo lgną do dorosłych, bo nie mają w domu miłości". Więc to te dzieci, zboczeńcy małe, są sobie winne!
+ teraz jest rocznica chrztu polski. msze bedzie odprawial m.in. biskup, ktory molestowal klerykow. normalnie wzor do nasladowania, prawda? jak to w 2013 napisal ksiądz Ireneusz Bochyński "Same dzieci “wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka"
To dopiero nasza prawdziwa polska elita

gość12-04-16, 23:24, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 20:32 napisał(a):
gość, 12-04-16, 18:15 napisał(a):
gość, 12-04-16, 17:22 napisał(a):
gość, 12-04-16, 15:25 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:54 napisał(a):
Eksperci Ordo Iuris przygotowali projekt obywatelskiej ustawy zrównującej ochronę życia każdego dziecka, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Ustawa nie pozwala na uśmiercanie dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub poczętych w wyniku czynu zabronionego. Wbrew rozpowszechnianym zarzutom, zapewnia ona również pełną ochronę życia matki.

Projekt zobowiązuje również Państwo do roztoczenia opieki nad rodzinami, którym dotąd oferowano zabicie ich dziecka, pozbawionego w ten sposób ochrony życia ze względu na swą niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia.

Najważniejsi politycy zadeklarowali, że poprą postulat pełnej prawnej ochrony życia, a polscy biskupi przypomnieli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie.

Gdy zaczęły wzrastać nadzieje, zrodziły się pierwsze obawy

Pierwsze, nielicznie, ale nagłośnione protesty zwolenników zabijania dzieci poczętych, zastraszyły niektórych polityków i spowodowały ich wahania dla poparcia inicjatywy obrony życia.

Zwolennicy aborcji, korzystający z pomocy międzynarodowego lobby aborcyjnego, rozpoczęli zmasowaną kampanię przeciwko Ordo Iuris i projektowi ustawy. Gazety, stacje telewizyjne i portale internetowe powielają nieprawdziwe informacje o inicjatywie obywatelskiej. Celem tej kampanii agresji i manipulacji jest podważenie poparcia Polaków dla obrony dzieci poczętych.

A co z sytuacją, że ja nie chcę urodzić tego czegoś po gwałcie?

To coś po gwałcie niczym się nie różni od innych dzieci

Różni się. Jest niechciane i zalęgło się tam, gdzie nie powinno.

chciane niechciane - żadna różnica, jest życie, jest człowiek, zabijanie ludzi to morderstwo

zabijanie ludzi tak, zarodka nie.

gość12-04-16, 23:18, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 12-04-16, 22:26 napisał(a):
gość, 12-04-16, 22:05 napisał(a):
gość, 12-04-16, 14:54 napisał(a): Eksperci Ordo Iuris przygotowali projekt obywatelskiej ustawy zrównującej ochronę życia każdego dziecka, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Ustawa nie pozwala na uśmiercanie dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub poczętych w wyniku czynu zabronionego. Wbrew rozpowszechnianym zarzutom, zapewnia ona również pełną ochronę życia matki. Projekt zobowiązuje również Państwo do roztoczenia opieki nad rodzinami, którym dotąd oferowano zabicie ich dziecka, pozbawionego w ten sposób ochrony życia ze względu na swą niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia. Najważniejsi politycy zadeklarowali, że poprą postulat pełnej prawnej ochrony życia, a polscy biskupi przypomnieli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie. Gdy zaczęły wzrastać nadzieje, zrodziły się pierwsze obawy Pierwsze, nielicznie, ale nagłośnione protesty zwolenników zabijania dzieci poczętych, zastraszyły niektórych polityków i spowodowały ich wahania dla poparcia inicjatywy obrony życia. Zwolennicy aborcji, korzystający z pomocy międzynarodowego lobby aborcyjnego, rozpoczęli zmasowaną kampanię przeciwko Ordo Iuris i projektowi ustawy. Gazety, stacje telewizyjne i portale internetowe powielają nieprawdziwe informacje o inicjatywie obywatelskiej. Celem tej kampanii agresji i manipulacji jest podważenie poparcia Polaków dla obrony dzieci poczętych.
Przecież nikt ci nie każe abortowac dziecka, nawet jeżeli zrobił ci je własny ojciec i masz ciążę pozamaciczną. Możesz stwierdzić, że bóg tak chciał i poświęcić swoje życie dla sprawy. Morderstwem jest usuniecie zlepka komórek, natomiast nie jest nim wskazywanie na śmierć kobiety, która ma już kilkoro dzieci? Martwa matka to zła matka, kochanie.
Ojciec cie gwałci?
Nie, to praktyka w głęboko wierzących rodzinach.

gość12-04-16, 23:13, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

A może kobiety zaczną decydować kiedy mężczyzn bezwzględnie wysłać do wojska lub na front? Tak żeby mieli punkt odniesienia...

strony
1 2 3 4
 

następna strona »Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida