Finał turnieju Euro 2016 niestety nie może należeć udanych dla Cristiano Ronaldo (31 l.). Gwiazda reprezentacji Portugalii został sfaulowany na początku pierwszej połowy spotkania.

Piłkarz nie mógł dalej uczestniczyć w rozgrywce. Choć próbował podbiegać do piłki, to niestety nie mógł nawet kopnąć piłki bez grymasu bólu na twarzy.

Ze łzami w oczach rzucił opaskę kapitańską, prosząc trenera o możliwość zejścia z boiska. Gwiazdor musiał zostać zabrany przez sanitariuszy w 25. minucie spotkania.

Kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie mógł oglądać drugiej połowy spotkania z ławki rezerwowej.

To był drugi finał Mistrzostwa Europy, w których brał udział. Po raz pierwszy grał przeciwko Grecji w 2004 roku. Portugalska drużyna przegrała wtedy 0:1.

Brak napastnika był bardzo dostrzegalny w całym meczu. W ciągu 90 minut nie trafiono żadnego gola, mimo że były ku temu sytuacje. Według ekspertów, Ronaldo bez cienia wątpliwości mógłby je wykorzystać.

O dziwo Payet, który sfaulował portugalskiego zawodnika, nie dostał nawet żółtej kartki.

Na szczęście dla drużyny Ronaldo, w 109 minucie spotkania, António Macedo Eder strzelił zwycięską bramkę, dzięki czemu zespół zdobył Mistrzostwo!

Cristiano płakał ponownie, choć oczywiście tym razem… z radości.

Dramat Cristiano Ronaldo w finale Euro 2016! (VIDEO)