wtorek 24-06-08, czytany: 11339 razy, autor: Zen Znienacki

Polski internauta aresztowany!

Chciał być wolny, więc go zamknęli.

InternetInternet / YouTube
Janusz P., polski internauta znany też jako Człowiek – Kursor, został wczoraj aresztowany podczas  pikiety przeciwko ograniczeniom w  polskim Internecie.  Janusz P., który zupełnie niespodziewanie stał się w ciągu ostatniego tygodnia największa gwiazdą polskiego Internetu, publikował na swojej stronie domowej nagrane przez siebie, prowokacyjne materiały dotyczące zakresu wolności w sieci. Teraz materiały te posłużą prokuraturze do postawienia zarzutów. (zobaczcie je na www.uwolnijkursora.pl)
 
Lista zarzutów jest długa: podżeganie do całkowitej wolności w Internecie, umyślne wykroczenie przeciwko porządkowi publicznemu, przygotowanie demonstracji, wtargnięcie z deską surfingową na publiczny basem… to tylko wierzchołek góry lodowej.

 – Jako przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości, mogę powiedzieć jedynie, że cieszę się, iż oskarżony sam dostarczył nam dowody naruszenia przez siebie prawa. Jego strona internetowa pełna jest filmów a na każdym z nich mamy dowód popełnienia wykroczenia – mówi Eleonora Kąbiorek, rzecznik prasowy wymiaru sprawiedliwości. 
Według biegłych sądowych Człowiek – Kursor działał w stanie pełnej poczytalności. W trakcie rewizji w domu Człowieka – Kursora znaleziono zdjęcia, filmy oraz kamerę, które posłużą jako dowody w planowanym procesie.
 
Obrońcy praw człowieka uznają zarzuty za całkowicie bezpodstawne i zapowiadają protest. Powołany został  komitet „Uwolnij Kursora”, który rozpoczyna zbieranie podpisów pod petycją o uwolnienie Człowieka – Kursora.

Na szczęście dla Człowieka-Kursora, widać światełko w tunelu. Pojawił się już bowiem sponsor , który zadeklarował wpłacenie w razie potrzeby kaucji oraz zaangażował się w akcję podpisywania petycji o uwolnienia Człowieka - Kursora z więzienia.
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Nieznana przepaść ...
Jula feat DZK
Nieznana przepaść ...
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
Szusz(subskrybuj aby być na bieżąco)
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
stylizacjetv
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
ALEX WE VLOGU & ZA...
Julia Kobus
ALEX WE VLOGU & ZA...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida