Nie milką echa po głośnym finale Euro 2016, w którym Portugalia zwyciężyła z Francją 1:0. Zwycięską bramkę strzelił w 109 minucie rezerwowy Eder.

Cristiano Ronaldo (31 l.), który musiał zejść z boiska w 25. minucie po tym, jak został brutalnie sfaulowany przez Payeta, nie ukrywał swoich łez.

Mimo to, w dogrywce spotkania bardzo dopingował swoich przyjaciół z drużyny. Wielu komentatorów stwierdziło nawet, że portugalski kapitan zastępuje samego trenera Fernando Santosa.

Słynny napastnik po wygranym turnieju powiedział, że spełniło się jedno z jego największych marzeń.

W krótkiej rozmowie z dziennikiem Marca stwierdził, że:

Jestem bardzo szczęśliwy. Zapisaliśmy się w historii. Szukaliśmy takiego zwycięstwa od 2004 roku.

I dalej:

Prosiłem Boga, aby dał mi taką szansę, ponieważ na nią zasłużyłem. Zawsze wierzyłem, że dzięki odpowiedniej strategii trenera mamy możliwości, aby wygrać taki turniej.