Nie zmienię zdjęcia profilowego na francuską flagę

przejdź do komentarzy

Od soboty profile osób solidaryzujących się z Francją mają kolory flagi tego kraju. Charlotte Farhan ma swoją teorię na ten temat.

charlotte farhan charlotte farhan/Facebook Charlotte Farhan
Po zamachach 13 listopada wielu internautów zmieniło swoje zdjęcia profilowe na Facebooku pokrywając swoje stare zdjęcia profilowe kolorami francuskiej flagi. To symbol solidarności z Francją, ofiarami ataków i wszystkimi, na których padł cień terroru.

Jednak Charlotte Farhan, francuska artystka, zapowiedziała, że nie zmieni swojego zdjęcia profilowego.

Wyjaśniła, skąd bierze się w niej opór przed takim ruchem:

Nie zmienię zdjęcia profilowego na francuską flagę, choć jestem Francuzką i pochodzę z Paryża. To byłoby nie w porządku, gdybym zrobiła to tylko dla Paryża. A gdybym robiła to za każdym razem, gdy gdzieś na świecie wydarza się atak terrorystyczny, musiałabym zmieniać zdjęcie profilowe kilka razy dziennie. Sercem jestem z całym światem, nie interesują mnie granice i hierarchie.


Widzę wartość w każdym ludzkim życiu, któremu zagrażają skrajne przekonania, nieważne, czy ich podstawą jest religia, uprzedzenia czy chęć zysku. Nie przyjmujmy mentalności, która dzieli świat na "nas" i "onych", tego właśnie chcą ludzie, którzy podżegają nas do wojny! - napisała Charlotte.


Jej post polubiło ponad 130 tysięcy internautów. Udostępniono go ponad 84 tysiące razy. Szybko trafił do mediów.

Nie wszyscy popierają argumentację Farhan. Dziewczyna spotyka się też z wieloma negatywnymi komentarzami.

Pamiętajcie, proszę, że jestem tylko człowiekiem i wcale nie myślę, że jestem idealna. Tak naprawdę jestem bardzo kruchą osobą, która zmaga się okrutnie z chorobą psychiczną i nie może wyjść z domu bez opieki. Czuję, że jestem otoczona miłością, ale kilka negatywnych ocen rani mnie głęboko (..) - napisała Charlotte i dodała, że jeśli ktoś chce wiedzieć więcej na jej temat, niech po prostu ją zapyta.

Ja tylko chcę dokonać pozytywnych zmian w świecie - dokończyła artystka.

Jak czytamy na profilu Charlotte, dziewczyna jest żoną Mohammeda Farhana. Studiuję filozofię i psychologię.Nie zmienię zdjęcia profilowego na francuską flagę


Ta Francuzka głośno mówi, że nie zmieni kolorów zdjęcia

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 03-09-16, 09:23 cytuj
  gość, 17-11-15, 10:27 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 09:39 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 07:57 napisał(a):
  gość, 16-11-15, 23:14 napisał(a):
  gość, 16-11-15, 22:01 napisał(a):
  gość, 16-11-15, 20:46 napisał(a): Zgadzam się! Jak 2 tygodnie temu uległ katastrofie rosyjski samolot jakoś nie widziałam, żeby ktoś zmienił profilówkę. Tak też zginęło tragicznie wiele ludzi, w tym dzieci.
  Następna. Zginęły dzieci ch*j z innymi najważniejsze dzieci!
  Napisała "tragicznie wiele ludzi, w tym dzieci". Idź sikso na kurs czytania ze zrozumieniem.
  No, właśnie. Dzieci wywyższyłaś ponad wszystkich
  Mnie osobiście też zawsze drażni to zaznaczanie, że dzieci. Ludzie zrozumcie, dzieci nie rozumieją, co oznacza taka tragedia, jak zginęły to nawet nie wiedziały co się dzieje dookoła. To dorośli ludzie, którzy starali się swoim ciałem zasłonić swoich bliskich, cierpieli nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Czuli bezsilność, przerażenie i nie wiedzieli co robić aby pomóc ukochanym osobom. A dzieci w tym czasie nie ogarniały, co się dzieje...
  tu raczej chodzi o to, ze dzieci sa niewinne. pod dzieci nie da sie podciagnac "nie lubimy sie bo nasze kraje maja taka polityke" albo "nie lubimy sie, bo inna religia czy zwyczaje".
  no wlasnie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 03-09-16, 09:21 cytuj
  gość, 17-11-15, 16:29 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 13:38 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 12:40 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 10:05 napisał(a):
  gość, 17-11-15, 09:53 napisał(a): a ja solidaryzuję się z Francją bo solidaryzuję się z Europą. jestem Europejką, Francję i Francuzów znam. mam tam przyjaciół. Zamachy w jakimś ciaparuchowie mnie nie interesują. Bliższa ciału koszula. A wy po co piszecie artykuł o jakiejś grubej dziwie, kto to jest jakiś śmieć.
  Chodząca hańba na dwóch kończynach to Ty!
  morda, śmieciu.
  Bezczelne ście**o z ciebie
  ście**o ciebie robiło a i o potrafiło spieprzyć- mam nadzieję, że już zdechła i nie śmierdzi. Obyś zgniła za życia obrończyni morderców, życzę niech cię robactwo stoczy za twego marnego żywota. U tak właśnie będzie, wspomnisz te słowa jak zawyjesz.
  nudna jestes
  Nie masz konta? Zarejestruj się!