Pawlikowska: Dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie

przejdź do komentarzy

Z rozsądku albo wyrachowania - to nie ma sensu.

beata pawlikowska beata pawlikowska/© KAPiF
Beata Pawlikowska, podróżniczka, żona Wojciecha Cejrowskiego, zwierzyła się Gali ze swych kobiecych sekretów.


Opowiedziała o tym, jak bardzo kocha i ceni samotność, ile jej dają samotne wyprawy w dziewicze rejony ziemi i jak się odnajduje bez dzieci:

- Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo „kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać?”, Nie ma dla mnie sensu - tłumaczy Pawlikowska.

Mocno brzmią wspomnienia podróżniczki z okresu młodości:

- Jako nastolatka bałam się, że wszyscy dorośli nie cierpią swojej pracy, mają za mało pieniędzy i wiecznie się śpieszą. Buntowałam się, uciekałam ze szkoły, z nienawiści do siebie i strachu o przyszłość przeszłam anoreksję i bulimię, próbowałam odebrać sobie życie, a moja mama powtarzała, że jak się nie będę uczyć, to będę myła szyby w wagonach kolejowych, bo w jej odczuciu to było zejście na dno. Pewnego dnia odkryłam, że nie muszę robić tego, co inni uważają, że powinnam zrobić. Zaczęłam słuchać swoich pragnień. Zaprzyjaźniłam się ze sobą. Poddałam się pasji do pisania, muzyki i podróżowania. Nagle się okazało, że jestem sobą i jestem szczęśliwa.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze ma do powiedzenia Pawlikowska, wywiad z nią znajdziecie tutaj.


Beata Pawlikowska

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!