Plotka dodana przez użytkownika blanche_dubois

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Annette Bening

sobota 12-02-11, czytany: 2006 razy       annette   bening   natalie   portman   colin   firth  

Pierwsza z kandydatek do Oscara dla najlepszej aktorki za rok 2010

AnnetteAnnette / Kozaczek
Annette Bening to najstarsza z nominowanych w tym roku do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za rok 2010. To już czwarta nominacja w dorobku tej gwiazdy, prywatnie żony laureata Oscara, legendarnego aktora i reżysera Warrena Beatty. Jak dotąd żadna z nominacji nie przeobraziła się dla Annette w złotą, tak upragnioną przez wszystkich statuetkę.

Dorastała w Kalifornii, a szlify aktorskie zdobyła w San Fransisco. W końcu trafiła do Nowego Jorku, gdzie grała w teatrze. Udało jej się zdobyć nominację do teatralnego Oscara, Tony. W 1989 roku zagrała w filmie "Valmont" Milosa Formana rolą przebiegłej markizy de Merteuil, uwodząc Colina Firtha i szczując nim Meg Tilly. Ale film ten pozostał raczej niezauważony, ponieważ tuż przed jego powstaniem premierę miały "Niebezpieczne związki" z Michelle Pffeifer, Glenn Close oraz Johnem Malkovichem. Drugoplanowa rola w "The Grifters" (1990) zapewniła jej pierwszą nominację do Oscara. Zauważył ją też Warren Beatty i obsadził w "Bugsy". W międzyczasie Annette zaszła w ciążę i jeszcze w 1992 roku wyszła z Beatty'ego. Razem nakręcili "Love Affair", gdzie gościnnie wystąpiła sama Katharine Hepburn (film ten okazał się klapą). Już rok później zagrała w "Ryszardzie III" (1995). W 1999 roku Bening zagrała z Kevinem Spacey w "American Beauty" Sama Mendesa. Otrzymała drugą nominację do nagrody Akademii, ale przegrała z Hilary Swank, nagrodzoną za "Nie czas na łzy". Wielu po dziś dzień uważa, że to Bening powinna wtedy odebrać statuetkę dla najlepszej aktorki. Co ciekawe, kiedy nominowano Annette za "Being Julia" (2004), znów przegrała... z Hilary Swank, tym razem za "Za wszelką cenę" (2004).

W 2011 roku Annette Bening została nominowana za rolę we "Wszystko w porządku" (2010). Faworytką w wyścigu po Oscara jest raczej Natalie Portman. Ale, kto wie, może to właśnie Bening wyjdzie 27 lutego na scenę Kodak Theatre, by podziękować za nagrodę Akademii?

blanche_dubois

Czytaj dalej: Sprawa rozwodowa Christiny Aguilery i Jordana Bratmana - już 15 kwietnia definitywny koniec małżeństwa

 
  Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )

Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida