Plotka dodana przez użytkownika forevermichael

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Sprawdz jak Michael Jackson 'krzywdził dzieci'(?!)

czwartek 09-06-11, czytany: 19999 razy       michael jackson   działalność charytatywna   troskliwy opiekun dzieci  

Przeczytaj to zanim Go osądzisz.

Michael JacksonMichael Jackson / © PR Photos
To wiadomość dla osób o ograniczonych horyzontach(i nie tylko)
Działalność charytatywna
Działania dobroczynne Michaela Jacksona rozpoczynają się już w dzieciństwie, gdy ze swoich zarobków jako lider Jackson 5, kupował lody i gumę do żucia dla dzieci z sąsiedztwa, jak utrzymuje on i jego rodzina. Zarówno jako dziecko, jak i później (jak tego wymagała jego religia – był Świadkiem Jehowy) wędrował po domach z Biblią i nauczał o słowach Boga, ukrywając się (ze względu na popularność jaką się już wtedy cieszył) pod przebraniami.

Początki:

W roku 1969, Michael Jackson i zespół Jackson 5 wystąpił na lokalnym koncercie dobroczynnym organizowanym przez burmistrza Gary w stanie Indiana, Richarda G.Hatchera.

W Święta Bożego Narodzenia 1972, w Los Angeles w Kalifornii, 14 letni piosenkarz i Jackson 5, przebrani za Mikołaje pojawili się w fundacji, gdzie - w imieniu wytwórni płytowej Motown - odwiedzali i wręczali prezenty 700 upośledzonym dzieciom.

Autor artykułu zatytułowanego „The Jackson 5 Really Changed!” opisuje: „Gdy J-5 po raz pierwszy podjęło się działań na rzecz szpitala dziecięcego, Michael po powrocie do domu przepłakał całą noc mając przed oczami wszystkie te chore, leżące w łóżkach dzieci, niektóre z nich nie były nawet w stanie podnieść rąk i zaklaskać. Zaangażował się wtedy aktywnie w utrzymywanie kontaktu z tymi dziećmi. Korespondował ze swoimi rówieśnikami przebywającymi w szpitalach w całym kraju. Nie były to listy dyktowane przez supergwiazdę sekretarce, ale listy pisane własnoręcznie przez Michaela podczas przerw w nagrywaniu czy próbach lub nawet w szkole”.
W tym okresie Jackson 5 wykonywało piosenki świąteczne podczas koncertu dobroczynnego „Foundation for the Junior Blind" dla 1000 dzieci z zaburzeniami wzroku, z których 400 brało później udział w przyjęciu dobroczynnym. Michael Jackson tak opisuje swoje wrażenia po tym wydarzeniu: „O to właśnie chodzi w Świętach BM – aby dawać".

Na początku roku 1972, zespół Jackson 5 wystąpił na koncercie dobroczynnym, na którym zbierano fundusze na rozpoczęcie działalności „Martin Luther King Jr. Center for Social Change" w Atlancie, w stanie Georgia.

We wrześniu 1972, zespół Jackson 5 wraz z innymi wykonawcami wykonał dla organizacji „Save The Children" temat filmowy „Black Exposition” 1972. Wydarzenie to organizowane było przez organizację „Operation PUSH" („People United To Save Humanity") w Amfiteatrze w Chicago na rzecz dzieci tego miasta. Głosiło nadzieję na lepszą przyszłość i było jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych, prezentowano tam też materiały filmowe o czarnoskórych mieszkańcach miasta, ich kościołach, szkołach, slumsach i placach zabaw.

29 stycznia 1974, zespół Jackson 5 rozpoczął tygodniową trasę koncertową w Dakarze (Senegal), gdzie koncertowali, uczestniczyli w przedstawieniach kilku tancerzy afrykańskich, odwiedzali skromne gospodarstwa domowe kilku mieszkańców, a także – podczas zwiedzania i zakupów - pozowali z nimi do zdjęć i rozdawali autografy.

W tym samym okresie (1974), Michael Jackson (jak opisano 11 lat później) odwiedził w szpitalu 5 letnią Leslie Robinette, która przeszła przeszczep szpiku kostnego, co spowodowało u niej depresję pooperacyjną; Leslie podziękowała potem Michaelowi osobiście i publicznie za wzmocnienie w niej woli życia.

W roku 1977 The Jacksons (pod taką nazwą występowali od 1975) odwiedzili zubożałe tereny Trynidadu - Port-of-Spain, a dokładniej ubogich mieszkańców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakupienie biletów na koncerty The Jacksons. Michael Jackson gościł w ich zbudowanych z tektury i kamienia domów, odwiedził i pozdrawiał dziewczynki tamtejszej szkoły katolickiej. W tym samym roku The Jacksons konkurowali z innymi grupami muzycznymi w programie „Rock ‘N’ Roll Sports Classics"; zostali włączeni w zespół Wschodni (?) przez stowarzyszonych członków z branży show businessu. Zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie wysokości 20,000 dolarów - datek charytatywny przekazany dla Uniwersytetu Kalifornijskiego, U.S.A.

W styczniu 1979 piosenkarz ofiarował pewną ilość książek dla działu młodzieżowego biblioteki Chicago Public Library, a przy okazji – na rzecz projektu „Boogie To The Book Beat” - zabiera głos nt. tego jak ważne jest czytanie.

W 1979 „The Black Linkage For Adoptive Children" zorganizowało imprezę charytatywną, podczas której wystawione zostały na aukcję kostiumy The Jacksons z ich trasy koncertowej Destiny (1979); kostium Michaela Jacksona sprzedano za 575 dolarów, cenę tę zapłacił parodysta/ naśladowca, który jeszcze tego samego wieczora wystąpił w tym kostiumie.

Lata osiemdziesiąte

Około roku 1980, podczas trasy koncertowej w Filadelfii, Michael Jackson i The Jacksons odwiedzili miejscowy Szpital Dziecięcy, grupa często składała takie wizyty podczas tras koncertowych.

22 lipca 1981, The Jacksons dali specjalny koncert charytatywny dla fundacji na rzecz dzieci Atlanta Children’s Foundation w Omni Auditorium w Atlancie (stan Georgia) i zebrali 100 000 dolarów na cele dobroczynne związane z częstymi przypadkami porwań i zabójstw dzieci w tym mieście.

* Gdy Michael mieszkał wraz z rodziną w posiadłości Hayvenhurst w Encino, za pośrednictwem fundacji takich jak Make A Wish (Spełnić Marzenie) kierowano do niego wiele próśb dzieci o zgodę na odwiedzenie go. Większość tych wizyt nie była podawana do wiadomości publicznej, jednak potwierdziła je La Toya Jackson w swojej autobiografii z 1991, sam MJ również je potwierdził. Młodzi goście oglądali projekcje filmowe, wybierali swoje ulubione słodycze ze znajdującego się w rezydencji sklepu ze słodyczami (Candy Store), mogli bawić się z egzotycznymi zwierzętami z prywatnego zoo, grali w gry wideo itp.

* Michael był miłośnikiem zwierząt, około roku 1983 ocalił szympansa (który stał potem jego ulubieńcem) z instytutu badań nad nowotworami w Teksasie. Jego prywatne zoo w Hayvenhurst, a później w Neverland zamieszkiwały też inne zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

9 kwietnia 1984 pod patronatem organizacji na rzecz dzieci Brass Ring Society, Michael ugościł w swoim domu 14 letniego Davida Smithee, chłopca cierpiącego na mukowiscydozę, spełniając tym samym jego ostatnie życzenie, gdyż chłopiec przeżył jeszcze tylko 7 tygodni.

14 kwietnia 1984, Jackson wyposażył liczący 19 miejsc oddział przy centrum medycznym Mount Sinai Medical Center, jednostkę badań nad białaczką i rakiem T.J. Martell Foundation for Leukemia and Cancer Research.

5 lipca 1984, przy okazji konferencji prasowej The Jacksons w słynnej Tavern on the Green, Michael Jackson ogłosił, że jego część zysków z trasy Victory będzie w całości przekazana dla 3 organizacji charytatywnych: The United Negro College Fund, Camp Good Times i T.J. Martel Foundation. Co więcej, na każdym występie 500 miejsc zarezerwowano dla osób niepełnosprawnych i pacjentów szpitali, którzy byli wnoszeni na stadion na noszach.

W roku 1984 grupa pokrzywdzonych przez los dzieci otrzymała 1200 biletów o wartości 39,000 dolarów na następny występ zespołu na Texas Stadium w Dallas (Teksas). The Jacksons wystąpili też dla 8 dzieci cierpiących na choroby nieuleczalne w Jacksonville na Florydzie, gdzie Michael Jackson spełnił życzenie 14 letniej Malandy Cooper w Miami, spotykając się z nią za kulisami i wręczające jej taśmę z koncertami z trasy Victory oraz marynarkę używaną przez niego na koncertach. Grupa dała też koncert dla 700 osób z trudną sytuacją materialną/ społeczną. Co więcej, zapewnili transport na ten występ dla 40 dzieci z domu opieki dla sierot, dzieci z rodzin zastępczych i dzieci porzuconych Thelma Marshall Children's Home, a także z The Hoosier Boys Home oraz Donzels Work Study Program. Tego samego roku Michael Jackson spotkał się i wspierał umierającego młodego pacjenta, Michael podarował mu swoją czarną wyszywaną cekinami rękawiczkę i skórzaną kurtkę.

13 grudnia 1984 Michael odwiedził oddział dla ofiar poparzeń w szpitalu Brotman Memorial Hospital w Los Angeles, którego sam był pacjentem po poparzeniu skóry głowy podczas wypadku pirotechnicznego na scenie na trasie Victory. Jednym z pacjentów był 23 letni mechanik, Keith Perry, którego skóra uległa poparzeniu w 90% w wypadku samochodowym. Chirurdzy uważali, że wizyta Jacksona przy łóżku Perry’ego była głównym powodem jego powrotu do zdrowia: „Michael dodawał mu otuchy, rozmawiał z nim wiele godzin" – powiedział rzecznik szpitala, Judy Davis. Michael Jackson przeznaczył też cały dochód uzyskany od swojego sponsora Pepsi – 1,5, miliona dolarów – na centrum leczenia poparzeń dla dzieci nazwane jego imieniem: The Michael Jackson Burn Center For Children.

W 1984, Michael wspierał adresowaną do młodzieży kampanię „National Campaign Against Teenage Drunk Driving", mówiącą o zagrożeniach związanych z piciem alkoholu, takich jak wypadki samochodowe i utrata życia.

28 stycznia 1985, Michael Jackson przyjechał do studia A&M Lion Share Studios, aby wraz z innymi wykonawcami amerykańskimi nagrać hymn charytatywny „We Are The World" (napisany wspólnie z piosenkarzem Lionelem Richie). Utwór ten odniósł wielki sukces i przyniósł ponad 60 milionów dolarów dla najbardziej głodujących krajów Afryki. 21 października Michael odwiedził zwierzęta w rezerwacie Cohuna Wildlife Sanctuary w Perth (Australia).

29 marca 1985 piosenkarz odwiedził szpital w Londynie, była to jego druga wizyta w ciągu 2 lat.

28 lutego 1986 Michael zadzwoni 14 letniej Donny Ashlock z Kalifornii, która wraca do zdrowia po przeszczepie serca i zaprasza ją do posiadłości Hayvenhurst w Encino, gdzie razem jedzą obiad i oglądają filmy. Wizyta ta miała miejsce 8 marca. Tego samego roku zaprasza na ranczo 12 letnią Danielle Finmark (za pośrednictwem organizacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Camp Ronald McDonald for Good Times). Dziewczyna opowiada później o tym jak objeżdżała całą rezydencję, bawiła się ze zwierzętami, jadła lunch z M.Jacksonem i oglądała z nim film „Short Circuit"(„Krótkie Spięcie”).

W tym samym roku (1986), Michael zakłada fundację Michael Jackson UNCF Endowed Scholarship Fund szacowaną wtedy na 1,5 miliona dolarów, której celem było zwiększenie edukacji młodzieży, szczególnie w dziedzinie sztuki i komunikacji. Fundusze przekazywano corocznie dla afro-amerykańskich uczniów uczęszczających do kolegium lub uniwersytetu UNCF. Również w 1986 roku fundacja przyznała 97 stypendiów dla uczniów niemal wszystkich z 42 szkół UNCF.

Od października 1986, na życzenie piosenkarza, jeden dolar z każdej zakupionej pluszowej zabawki z serii Michael’s Pets zostaje przeznaczony na organizację na rzecz dzieci.

W 1987 Michael Jackson spotyka się z 4 letnią ranną Angelą Darlington i jej mamą Helen w szpitalu dziecięcym w Melbourne. 21 lat później Helen mówi: „Moja córka Angela była w szpitalu z obrażeniami głowy jakich doznała po potrąceniu przez samochód. Któregoś dnia pielęgniarki powiedziały nam, że Michael Jackson wybiera się z wizytą. Musiałyśmy utrzymywać to w tajemnicy, w przeciwnym razie szpital byłby oblegany przez fanów. Zapanowało wielkie poruszenie, kiedy jego asystenci rozdawali wszystkim na oddziale koszulki i podpisane płyty. Chodził i rozmawiał z pacjentami. […] Powiedziałam do niego „Hello” On odpowiedział, że miło mnie poznać. Kompletnie mnie zatkało. Był bardzo uprzejmy i wydawał się nieśmiały. Wyczułam, że głęboko kocha dzieci, szczególnie te, które doznały cierpienia. Potem przykucnął i powiedział „Cześć Angela”. Ona nie mogła mówić, bo właśnie wyszła ze śpiączki, ale uśmiechnęła się. Po tym dniu zaczęła powracać do zdrowia. Myślę, że był jej inspiracją. Był to dla nas okropny czas - Angela była w szpitalu, a ja byłam kłębkiem nerwów. Ale Michael był absolutną inspiracją dla całego oddziału. Myślałam wtedy: „Boże, dziękuję Ci, że go tu przysłałeś”. Był niezwykłą osobą, czuło się jego empatię wobec osób, które wychodziły z choroby. Teraz Angela ma 25 lat, studiuje na uniwersytecie i żyje pełnią życia. Był też na oddziale chłopczyk, miał jakieś 15 lat i był wielkim fanem Michaela. Po wizycie Michaela stan tego chłopca także się poprawił. Jego mama uważała to za cud. Myślę, że takich dzieci było więcej. Ludzie powinni poznać Michaela od tej strony. Zawsze wierzyłam, że jest dobrym człowiekiem”.

We wrześniu 1987 Michael Jackson przekazuje 20,000 dolarów rodzinie porwanego i zamordowanego chłopca z Japonii. Dla jego upamiętnienia piosenkarz, występując w Jokohamie podczas trasy BAD, powiedział ze sceny: „Jest mi niezmiernie przykro i jestem głęboko zasmucony tym, co stało się Yoshiyaki. Gdybym mógł, pośpieszyłbym do jego rodziców, aby wyrazić im moje współczucie i oddać hołd Yoshiyaki. Chciałbym dedykować mu japońską część mojej trasy koncertowej. Yoshiyaki, wiem, że jesteś tam i patrzysz na nas. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie wydarzy się coś tak brutalnego i rozdzierającego serce … kocham Cię". 13 września Michael wyraził wsparcie dla kampanii przeciwko rasizmowi oraz dla misji NAACP (Krajowe Stowarzyszenie Postępu Ludzi Kolorowych), której celem jest zapobieganie zachowaniom wynikającym z uprzedzeń wobec czarnoskórych artystów.

W październiku 1987 przekazuje 30 osobistych przedmiotów i pamiątek takich jak koszulki, okulary przeciwsłoneczne i wiatrówki na aukcję na rzecz UNESCO, z której wpływy przeznaczono na podnoszenie świadomości i pomoc w edukacji dzieci z krajów rozwijających się.

W listopadzie 1987 Jackson przekazuje 10,000 funtów dla brytyjskiej organizacji na rzecz dzieci Children In Need Appeal, a w Australii odwiedza placówkę opieki zdrowotnej dla dzieci.

W lutym 1988 razem z organizacją Camp Ronald McDonald, Michael przekazuje tantiemy z piosenki „Man in the Mirror" na rzecz dzieci chorych na raka z ośrodka Good Times. Tego samego roku Michael występuje na rzecz fundacji United Negro College Fund (UNCF) w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Wszystkie pieniądze z koncertu przekazane zostają tej fundacji.

1 marca 1988 na konferencji prasowej zorganizowanej przez sponsora - Pepsi, Michael przekazuje Prezesowi UNCF Christopherowi Edleyowi czek wysokości 600,000 dolarów, co sprawia, że MJ staje się jednym z ważniejszych ofiarodawców tej fundacji.

W kwietniu 1988 Jackson rozdaje bezpłatne bilety na 3 koncerty w Atlancie w stanie Georgia dla fundacji Make A Wish Foundation (Spełnić Marzenie).

W tym samym roku ITV Telethon rozdaje 4000 biletów na koncerty Michaela Jacksona w szpitalu dziecięcym Hospital for Sick Children przy Great Ormond Street w Londynie, wartość biletów to 200,000 funtów. Piosenkarz w towarzystwie wielu pacjentów odwiedza szpital i przebywające w nim dzieci, czyta opowiadania pacjentom w lżejszym stanie, pociesza ich, pozuje do zdjęć i rozdaje dziesiątki prezentów.

22 maja 1988 Michael odwiedza Bambini-Gesu – szpital dziecięcy w Rzymie, gdzie śpiewa, podpisuje zdjęcia, rozdaje słodycze i płyty oraz dodaje dzieciom otuchy, wśród nich jest 13 letnia Nunzia Glaccio po przeszczepie serca. MJ wypisuje dla szpitala czek na 100,000 funtów.

W 1988 podpisana przez Michaela fedora trafia na aukcję przedmiotów należących do sław świata muzyki. Aukcja prowadzona jest na rzecz fundacji zbierającej pieniądze na badania nad białaczką, rakiem i AIDS - T.J. Martell Foundation for Leukemia, Cancer and AIDS Research. Kapelusz zostaje sprzedany za ponad 4,000 dolarów.

16 lipca 1988 spotyka się z Księciem Karolem i Księżniczką Dianą, którym przekazuje czek o wartości 150,000 dolarów dla Prince’s Trust - organizacji na rzecz pokrzywdzonych dzieci, a także drugi czek na 100,000 funtów dla szpitala dziecięcego Great Ormond Street Children’s Hospital w Wielkiej Brytanii.

20 lipca 1988 odwiedza poważnie chore dzieci i ich rodziców w szpitalu dziecięcym Hospital for Sick Children na Great Ormond Street w Londynie, gdzie spędza dłuższy czas z mniej chorymi dziećmi, rozmawia z nimi, czyta im opowiadania i rozdaje prezenty: albumy, podpisane zdjęcia i koszulki. Wstępuje też do fundacji Wishing Well Fund aby sponsorować budowę nowego oddziału, jako części wspomnianego londyńskiego szpitala. 9 letni Neil Clark, po ratującej życie operacji usunięcia guza mózgu, na początku nie miał wcale spotkać się z gwiazdą popu. Michael odwiedza go jednak, a ojciec chłopca wyraża wdzięczność za tę wizytę mówiąc: „rozweselił mojego syna". Michael odwiedził również 4 letnią Joanne Doeffer, która przeszła operację gardła i oddychała przez specjalną tubę. Spotkanie to skłoniło ją do podjęcia dużego wysiłku i powiedzenia zachwyconemu Michaelowi słowa „Thriller".

* Podczas trasy BAD (jak również innych tras koncertowych) przed koncertami spotykał się za sceną z chorymi dziećmi z okolicy, w której dawał koncert. Pozował im do zdjęć, podpisywał autografy, piosenkarz często spędzał też czas na kupowaniu i gromadzeniu zabawek, które potem osobiście wręczał dzieciom następnego dnia - jak mówi Seth Riggs, instruktor wokalny Jacksona.

W 1988, na uroczystości uhonorowania piosenkarza w Anglii, Jacksonowi towarzyszy 10 letni Jimmy Safechuck, …. (przypis: zdanie niejasne, postaram się wyjaśnić szczegóły) .

W swoje 30 urodziny – 29 sierpnia 1988 Michael daje koncert charytatywny dla organizacji Give For Life w Leeds (Anglia). Wpływy z koncertu wysokości 130,000 dolarów przekazano na rzecz programów szczepień dla 40,000 dzieci. Michael przekazuje też tej organizacji czek wysokości 65,000 funtów.

23 października 1988, piosenkarz podpisuje czek na 125,000 dolarów dla Mr Esther Edwards i założyciela Motown Berry’ego Gordy’ego, jest to kwota na utrzymanie fundacji Motown Museum Historical Foundation w Detroit ( Michigan) i największa suma pieniędzy jaka kiedykolwiek została przekazana na to muzeum. Jackson przekazuje też czarną fedorę, jedną ze swoich wysadzanych kryształkami rękawiczek i kostium sceniczny z roku 1972.

W grudniu 1988 Michael odwiedza 12 letniego Davida Rothenburga, który został oblany naftą i dotkliwie poparzony 5 lat wcześniej przez swojego ojca podczas kłótni rodzinnej. Chłopiec przeszedł około 50 operacji rekonstrukcyjnych, jednak pozostał trwale oszpecony. Piosenkarz odwiedza go później jeszcze wiele razy i płaci za przyszłe konieczne operacyjne.

W styczniu 1988 dochód z jednego z koncertów w Los Angeles zostaje przekazany dla Childhelp USA – największej organizacji na rzecz przeciwdziałania wykorzystywaniu dzieci.

10 stycznia 1989 pod koniec trasy BAD, fundacja Children’s Wish Foundation wraz z Michaelem Jacksonem przeznacza 100 biletów na każdy koncert dla poważnie chorych dzieci. Dodatkowo, tego samego roku Michael finansuje instytucje medyczne, domy dziecka i organizacje charytatywne.

7 lutego 1989 - 3 tygodnie po tym jak uzbrojony bandyta wystrzelił 100 kul na boisku szkoły podstawowej Cleveland Elementary School w Stockton (Kalifornia), a potem popełnił samobójstwo, Michael Jackson odwiedza wszystkie klasy tej szkoły, spotyka się z rodzicami dzieci w pobliskim kościele metodystów Central United Methodist Church, a także z dziećmi przebywającymi w szpitalu. W ataku tym zginęło 5 dzieci, a 39 zostało rannych. Gwiazdor popu przyjechał, aby pocieszyć ocalałe dzieci, przekonać ich by patrzały na świat pozytywnie, nawet po tym traumatycznym doświadczeniu. 8 letni Thahn Tran, który stracił w masakrze młodszego brata, mówi potem o wpływie, jaki miała na niego wizyta Jacksona: „Nie chciałem już wracać do szkoły, ale Michael sprawił, że wszystko znów się ułożyło. Jeśli on tam poszedł, to musiało to być bezpieczne. Michael jest moim przyjacielem i jestem z tego bardzo zadowolony", wypowiedź ta odzwierciedlała też odczucia innych dzieci, jak twierdzi Diane Batres – okręgowy psycholog szkolny. Prócz wizyty w pobliskim kościele, gdzie zgromadzili się ranni i rodzice zmarłych dzieci, którym Michael przekazał słowa współczucia, podpisywał się na gipsowych usztywnieniach na nogach dzieci jednocześnie rozmawiając i żartując z nimi, Michael zatrzymał się też w szpitalu San Joaquin General Hospital i rozmawia z dwójką dzieci przebywającą tam na leczeniu. 7 letnia Alice Montejano mówi, podnosząc podpisane zdjęcie: „Nie boję się już wrócić do szkoły, bo Michael sprawi, że wszyscy ci źli ludzie będą się trzymać z daleka". Potem Michael Jackson mówi następujące słowa do dzieci przebywających we wspomnianym wyżej szpitalu: „Jesteście bardzo odważni. Kiedy poczujecie się lepiej, może przyjechalibyście odwiedzić moje prywatne zoo?" Zastępca burmistrza Stockton, Ron Coale powiedział potem o przyjacielskich wizytach Jacksona: „Trudno wyrazić słowami jak wielką zawieruchę przeszło nasze miasto przez ostatnich kilka miesięcy. Wizyta Michaela Jacksona pomogła nam to trochę opanować".

5 marca 1989, przyjmuje 200 dzieci z instytucji Saint Vincent’s Home for Dysfunctional Children i Big Brothers and Big Sisters Programs to the Circus Vargas w swoim nowozbudowanej posiadłości Neverland, zapraszając je do swego prywatnego ogrodu zoologicznego.

13 listopada 1989 Jackson wykonuje pierwszy i jedyny raz piosenkę „You Were There" (którą napisał dla piosenkarza Sammy Davis Jr.) na gali muzycznej na cześć Davisa Jr., wpływy z tego wydarzenia przeznaczono na rzecz United Negro College Fund. Tego samego dnia, gości on w swojej rezydencji 50 dzieci z Maclaren Hall i fundacji Make A Wish, a za pośrednictwem organizacji charytatywnej Wishes Granted, spełnia się marzenie 4 letniej Darian Pagan, cierpiącej na białaczkę – spotyka się ona z piosenkarzem i jest zaproszona do obejrzenia wraz z nim występu grupy kanadyjskich akrobatów.

28 grudnia 1989, młoda ofiara wirusa HIV i aktywista Ryan White zaprzyjaźnia się z piosenkarzem i na zaproszenie piosenkarza spędza z nim wakacje na ranczu Neverland. Po rychłej śmierci chłopca, Michael Jackson dedykuje mu piosenkę „Gone Too Soon" (z wydanej w 1990 roku płyty „Dangerous", utwór ten był też wykonywany dla uczczenia pamięci zmarłej Księżniczki Walii w 1997 roku), zadedykował mu też wiersz „Ryan White" (z książki „Dancing The Dream").
_________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

Lata dziewięćdziesiąte
6 stycznia 1990 Michael za pośrednictwem organizacji Childhelp zorganizował w swojej rezydencji wielkie przyjęcie dla 82 dzieci z ubogich rodzin, dzieci grały w gry, jadły grillowane dania i oglądały filmy/ przedstawienia.

W lipcu 1990 Michael zaprosił do Neverland 45 poważnie chorych siedzi biorących udział w projekcie Dream Street, gdzie wspólnie zjedli posiłek i oglądali film.

18 sierpnia 1990 Michael ugościł 130 dzieci z wakacyjnego programu YMCA w Los Angeles i Santa Barbara, w planie było grillowanie, gry wideo, dzieci dostały prezenty w postaci pary sportowych butów, odwiedziły też prywatne zoo Michaela i oglądały filmy.

W listopadzie 1990 poprzez fundację Make A Wish spełnia się marzenie 14-letniego chorego na raka chłopca Johna Browna. Zostaje on zaproszony na ranczo Neverland.

W roku 1991 Michael organizuje i jest gospodarzem Chimpanzee Tea Party na rzecz instytutu badań nad małpami Jane Goodall. 6 maja 1991 bierze też udział w imprezie charytatywnej J.Goodall „International Tribute Benefit".

26 lipca 1991 Jackson odwiedza fundację Youth Sports & Art Foundation w Los Angeles, Kalifornia, (organizacja charytatywna zajmująca się problemami z używaniem narkotyków i udzielająca wsparcia rodzinom członków gangów), rozmawia tam z dziećmi, oferuje wsparcie finansowe oraz wręcza prezent w postaci szerokoekranowego telewizora.

W grudniu 1991 firma piosenkarza MJJ Productions ofiarowuje ubogim rodzinom 200 posiłków z tradycyjnym bożonarodzeniowym indykiem.

Pomiędzy 11 a 18 lutego 1992 z okazji Black History Month artysta objeżdża 30,000 mil kontynentu afrykańskiego w 11 dni (odwiedzając 6 krajów), gdzie odwiedza centra medyczne, szkoły, kościoły, domy dziecka i ośrodki edukacji NGO dla dzieci niepełnosprawnych.

3 lutego 1992 na konferencji prasowej w nowojorskiej Radio City Music Hall Michael ogłasza utworzenie fundacji Heal The World, której misją ma być pomoc dla dzieci na całym świecie; ochrona przez wykorzystywaniem; opieka; dostarczanie leków dla dzieci oraz zwalczanie głodu na świecie, a także szerzenie świadomości nt. praw dziecka i podniesienie standardu życia na świecie.

1 maja 1992, po otrzymaniu kolejnej nagrody „Point of Light" od Prezydenta George’a Busha Sr., piosenkarz odwiedza chłopca Raynal Pope, dotkliwie pogryzionego przez psy.

6 maja 1992 Michael pokrywa koszty pogrzebu Ramon Sancheza, który zginął podczas brutalnych zamieszek w Rodney King w Kalifornii.

26 czerwca 1992 Michael Jackson przeznacza 40,000 DM dla ówczesnego burmistrza Monachium, Georga Kronawittera, jako dotację na rzecz potrzebujących dzieci tego miasta. 29 czerwca odwiedza szpital dziecięcy Sophia Children’s Hospital w Rotterdamie w Holandii, przekazując czek wysokości 100,000 funtów dla tej instytucji.

W lipcu 1992 piosenkarz wspomaga finansowo „La Partita del Cuore" („Marsz Serca") w Rzymie za sumę 821,477,296 lirów oraz organizację na rzecz dzieci w Estonii i na Litwie na sumę 120,000 DM.

25 lipca 1992 przebywając z trasą koncertową w Dublinie w Irlandii ogłasza dotację 400,000 funtów ze swojego dochodu z koncertów dla różnych organizacji charytatywnych w Irlandii. Opóźnienie spowodowane awarią przed koncertem Dangerous Tour w Leeds spowodowało, że piosenkarza obciążono grzywną wysokości 60,000 funtów, które zostały przez Jacksona wpłacone na charytatywny fundusz muzyczny.

29 lipca 1992 piosenkarz przyprowadza postacie Myszki Mickey i Minnie z Euro-Disney do szpitala dziecięcego Queen Elizabeth Hospital for Children w Londynie i rozdaje zabawki chorym dzieciom.

31 lipca 1992 przed drugim koncertem na stadionie Wembley Stadium, Michael wspiera finansowo organizację charytatywną Prince’s Trust czekiem wysokości 200,000 funtów. Tego samego roku odbywa się w Wielkiej Brytanii pierwszy kongres fundacji HTW (Heal The World European Children’s Congress), na którym 84 dzieci w wieku od 8 do 16 lat rozmawiają o aktualnych problemach na świecie i możliwościach ich rozwiązania. Pomimo zapalenia krtani, Michael bierze udział w "Regent’s College" przez kilka godzin.

16 sierpnia 1992 w Leeds w Wielkiej Brytanii, Michael spotyka się za sceną z 6-letnim Nicholasem Killen, który niedowidzi z powodu przebytej choroby nowotworowej.

We wrześniu 1992 Michael Jackson ofiarowuje organizacji charytatywnej Królowej Hiszpanii sumę 1,000,000 peset.

30 września 1992 Jackson odwiedza podczas trasy Dangerous dzieci z domu opieki Leaganul De Copii Sfanta Ecaterina w Bukareszcie (Rumunia). Na konferencji prasowej omawia założenia fundacji HTW i przeznacza sumę 10,000 dolarów na budowę placu zabaw dla 500 bezdomnych dzieci, który został otwarty przez rumuńskiego prezydenta Iona Iliescu. Część dochodów z koncertu w Rumunii została przekazana na rzecz serbskich uchodźców.

1 października 1992 Jackson wybiera koncert z Bukareszcie w Rumunii jako ten, który będzie transmitowany w stacjach telewizyjnych na świecie. Rumunia znana jest z wielkiej ilości domów dziecka.

24 listopada 1992 w hangarze lotniska John F. Kennedy Airport w Nowym Jorku, Michael Jackson nadzoruje załadunek 43 ton środków medycznych, koców i ubrań zimowych dla dzieci w Sarajewie, strefy zniszczonej działaniami wojennymi w byłej Jugosławii. Fundacja Heal The World połączyła siły z fundacją AmeriCares, aby przetransportować samolotem wartą 2,1 mln dolarów pomoc dla Sarajewa, która miała zostać rozdzielona przez ONZ. Pomoc ta przeznaczona była również dla potrzebujących Serbów, Chorwatów i muzułmanów.

26 grudnia 1992 piosenkarz dziękuje fundacji United Negro College Fund, z pomocą której program stypendialny „Michael Jackson Scholarship Program" umożliwił ponad 200 młodym mężczyznom i kobietom uzyskać wykształcenie.

26 stycznia 1993 na konferencji prasowej w Century Plaza Hotel w Los Angeles Michael ogłasza powstanie nowej inicjatywy na rzecz dzieci: „Heal L.A.", będącą połączeniem sił organizacji Cities in Schools, Big Brothers/Big Sisters, BEST Foundation, Watta Health Foundation i Partnership for a Drug Free America. Jej misją ma być rozwiązywanie problemów obszarów miejskich i ich młodych mieszkańców za pomocą programów instruktażowych na temat zapobiegania AIDS, życia bez narkotyków, a także pomoc psychologiczna i kampanie dot. szczepień ochronnych.

W lutym 1993 piosenkarz wysyła kondolencje rodzicom 2-letniego Jamesa Bulgera zamordowanego w Liverpoolu (Merseyside) przez dwóch nieletnich.

W lutym 1993 fundacja HTW we współpracy z firmą Sega przekazuje ponad 108,000 dolarów na gry komputerowe i wyposażenie szpitali dziecięcych, domów dziecka i organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii.

W marcu 1993 ogłoszone zostaje powstanie niezależnej wytwórni firmowej, która będzie produkować filmy rodzinne. Część dochodów będzie przeznaczana dla fundacji Heal The World.

26 kwietnia 1993 jako część trasy Heal L.A., Jackson odwiedza fundację Watta Health Foundation i dwa ośrodki szkolne z Los Angeles South Central, gdzie rozmawia z dziećmi i pracownikami.

5 maja 1993 były prezydent USA Jimmy Carter i Michael Jackson, który był wtedy prezesem inicjatywy Heal Our Children/Heal The World odwiedzają Atlantę (stan Georgia), aby promować akcję Atlanta Project Immunization Drive, sponsorowaną przez "Turner Broadcasting System, Inc.", "Ronald McDonald Children's Charities" itp. i mającą na celu zwiększenie liczby dzieci korzystających z miejscowych usług szczepień ochronnych do ponad 17,000 za pośrednictwem rodzinnego systemu opieki zdrowotnej.

W czerwcu 1993 Michael ogłasza, że całkowite przychody fundacji HTW wysokości 1,25 mln dolarów, wraz z jego dochodami z tegorocznej "Super Bowl XXVII" zostaną przekazane na rzecz Heal L.A. dla dzieci, które ucierpiały w tym czasie zamieszkach w Los Angeles. W tym samym miesiącu, zaprasza też 100 dzieci z "Challengers Boys" i "Girls Clubs" w Los Angeles do swojego domu, a 10 czerwca bierze udział w imprezie w L.A., gdzie promuje program DAREPLUS, inicjatywę edukacji dzieci na temat zagrożeń narkotykowych.

18 czerwca 1993 składa kilkugodzinną wizytę w szpitalu w Washington, rozmawia z dziećmi i gra z nimi w szachy; Jackson wysyła też list i wspiera finansowo 8-letniego Mallory Cyr, cierpiącego na rzadką chorobę jelit.

W sierpniu 1993 fundacja HTW nawiązuje współpracę z Pepsi-Cola w Tajlandii, aby wspomóc sumą 40,000 dolarów fundację Crown Princess Maha Chakri Sirindhorn's i fundację Rural School Children and Youth Development Fund, sponsorując program posiłków szkolnych w tajlandzkich wsiach. W tym samym miesiącu, dziecięce centrum medyczne Contacts One Independent Living Center for Children w Moskwie i szpital Hospital de Niños Dr. Ricardo Gutierrez w Buenos Aires w Argentynie otrzymują nowe karetki pogotowia.

We wrześniu 1993 Michael Jackson odwiedza szkołę powiązaną z amerykańską bazą marynarki wojennej w Japonii. Dodatkowo, 15-letni nieuleczalnie chory Duńczyk - Martijn Hendricsen, wraz z rodzeństwem mają możliwość – poprzez fundację Make A Wish spotkania z Michaelem Jacksonem w Japonii.

20 września 1993 podczas pobytu w Tel Avivie w Izraelu, Jackson odwiedza pacjentów szpitali, rozmawia z nimi i rozdaje zabawki, macha do licznych fanów z balkonu hotelowego i zrzuca im różne przedmioty na pamiątkę. W międzyczasie wspólnik Jacksona –Pepsi – przekazuje 160,000 dolarów na fundację na rzecz dzieci Ghandi Foundation for Children, która jest częścią wpływów z koncertów piosenkarza w New Delhi w Indiach.

W październiku 1993 Michael przekazuje pomoc finansową wysokości 100,000 dolarów dla fundacji na rzecz dzieci Children's Defense Fund; Children's Diabetes Foundation; Atlanta Project i Boys and Girl Clubs w Newark, New Jersey na zwiększenie usług zdrowotnych dla dzieci.

22 października 1993 piosenkarz odwiedza szpital w Santiago (Chile).

28 października 1993 Michael Jackson umożliwia 5000 ubogim dzieciom w Meksyku wizytę w El Nuevo Reino Aventura Park, który jest domem wieloryba Keiko. W tym samym miesiącu, Jackson przekazuje tysiące biletów na koncerty potrzebującym dzieciom w Rio de Janeiro (Brazylia) oraz zapewnia tysiącom takich dzieci komplety biletów w Buenos Aires w Argentynie.

5 listopada 1993 bierze udział w imprezie dziecięcej w Hard Rock Cafe w Mexico City na rzecz bezdomnych z sierocińca Tere Alarcon.

W grudniu 1993 fundacja HTWF we współpracy z fundacją Gorbachev Foundation USA przekazuje 60,000 szczepionek dla ubogich dzieci w Tbilisi w Gruzji.

16 grudnia 1993 Michael Jackson za pośrednictwem HTWF wspiera brytyjską organizację dziecięcą Operation Christmas Child przesyłając drogą lotniczą ponad 100,000 (inne źródła mówią o 30,000) paczek świątecznych zawierających zabawki, słodycze, przybory szkolne, zdjęcia, listy itp. dla dzieci w Sarajewie, Bośni i Hercegowinie.

W 1994 Michael Jackson przekazuje 500,000 dolarów dla fundacji Elisabeth Taylor AIDS Foundation.

7 stycznia 1994 Michael organizuje z okazji urodzin Martina Luther King Jr. galę dla 100 potrzebujących dzieci w swojej posiadłości Neverland. W tym samym czasie fundacja HTW wraz z partnerami Unihealth i Los Angeles Immunization Coalition rozpowszechnia szczepionki dla bezdomnych dzieci w Los Angeles, które zostały bez środków do życia z powodu trzęsienia ziemi jakie nawiedziło tę okolicę. Co więcej, fundacja piosenkarza wraz z Discovery Playthings rozdała setki zabawek dzieciom uczestniczącym w programie szczepień. Dodatkowo Heal L.A., przekazało ponad 85,000 dolarów dla fundacji Al Wooten Jr. Heritage Center, Casa Rutilio Grande, Clinica Para Las Americas, Families in New Directions, Meeting Each Need With Dignity, Proyecto Esperanza, Pueblo Nuevo i Vaughn Street Family Center, które zapewniły schronienie dla ofiar trzęsienia ziemi w Los Angeles i San Fernando Valley. We współpracy z firmą General Electric, Lever Brothers i Surf Wash fundacja HTW dostarczyła pralki, suszarki i mydło dla 25 organizacji pozarządowych, a także bezpłatne usługi pralnicze dla wszystkich osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Dodatkowo, wraz z Heal L.A. i Armią Zbawienia, 400 bezdomnych wraz z dziećmi zaproszono do spędzenia dnia w Universal Studios. Michael Jackson ugościł również w swojej posiadłości 100 dzieci z fundacji Community Youth Sports and Arts Foundation w Los Angeles, rozmawiał i bawił się z nimi, pozował do zdjęć i podpisywał autografy; dzieci oglądały też wraz z nim film pt. „Beethoven 2" w jego parku rozrywki oraz zwiedziły prywatne zoo.

22 lutego 1994 wpływy z programu The Jackson Family Honors przeznaczono dla organizacji Family Caring for Families. Gala ta miała na celu zebranie funduszy (które wsparły również inne organizacji charytatywne) a także była wyrazem hołdu dla aktorki Elizabeth Taylor i magnata muzycznego Berry Gordy’ego. Michael Jackson wraz z członkami swojej rodziny i innymi artystami wykonał „If You Only Believe", hymn charytatywny mówiący o błogosławieństwie życia pomimo cierpień, jakie ze sobą niesie.

Latem 1994 fundacja HTWF wraz z Los Angeles Unified School District, fundacją I Have A Dream Foundation, Best Buddies, Overcoming Obstacles i California One To One zapewnia 2000 dzieci bilety na występ Janet Jackson, L.A. Laker Jam i The Beach Boys. Jesienią tego samego roku fundacja Heal L.A. finansuje wdrożenie programu Los Angeles Team Mentoring Program w sześciu szkołach średnich w okręgu LA, począwszy od South Central Los Angeles i Pico Union Districts, która obejmuje ponad 1,000 nastolatków i korzysta z 300 woluntariuszy.

6 sierpnia 1994 Jackson z żoną Lisa Marie Presley odwiedzają dwa ośrodki dla dzieci w Budapeszcie na Węgrzech, rozdają pacjentom zabawki, podczas gdy fundacja HTWF wraz z partnerami Toys 'R' Us and AmeriCares rozdają tam zabawki warte 20,000 dolarów, jedzenie i tym podobne zaopatrzenie. Autor „Michael Jackson – The Visual Documentary", Adrian Grant, który także był obecny w tych ośrodkach, wspomina to wydarzenie 10 lat później w wywiadzie dla magazynu dla fanów: „Podczas wizyty zdarzyła się zadziwiająca rzecz, Michael wywołał uśmiech na twarzy umierającej 8-letniej dziewczynki, która od tygodni leżała w milczeniu i bezruchu. […] wyciągnęła rękę i dotknęła dłoni Michaela. Wspaniale było zobaczyć ten pozytywny efekt. […]"mówi Grant.

W marcu 1995 Michael Jackson i HTWF zapewniają specjalistyczne leczenie dla 4-letniego pacjenta Bela Farkas, który czeka na przeszczep wątroby, piosenkarz odwiedził chłopca i zaprzyjaźnił się z chłopcem rok wcześniej w szpitalu Bethesda Children's Hospital w Budapeszcie. Jackson pokrył wydatki związane z operacją i opieką zdrowotną. Spotkał się też za sceną z fanką z Krusevac w Serbii, po koncercie w Budapeszcie. Rozmawiał z nią o współczuciu jakie odczuwa dla walczących Serbów i pozytywnie wypowiadał się o historii tego narodu.

3 marca 1995 Michael Jackson uczestniczy w nabożeństwie żałobnym dwuletniego (zamordowanego) Craiga Fleminga, pokrywa koszty opieki medycznej nad jego ocalałym bratem, tworzy też fundację na jego rzecz. Piosenkę „Childhood" ze swojego albumu „HIStory" dedykuje pamięci chłopca. Angażuje się też w złożenie inicjatywy Community School/Safety Havens Initiative, której celem jest stworzenie bezpiecznego środowiska studentom, rodzinom i mieszkańcom Los Angeles oraz zapewnienie zajęć pozaszkolnych takich jak kursy informatyczne, językowe, matematyczne i sportowe. W tym samym roku HTWF angażuje cztery popularne postacie, aby wspierać inicjatywy Heal L.A., byli to piosenkarze pop i rap Kriss Kross (którzy odwiedzają pacjentów w szpitalu George C. Page Children's Hospital Community Health Center, przy wsparciu Heal L.A. Immunization Initiative), Raven-Symone i Bryton McClure (który spotyka się ze studentami szkoły Bancroft Middle School, przy wsparciu Heal L.A. Mentoring Initiative).

W 1995 HTWF i International Rescue Committee wysyłają dwie palety zabawek dla dzieci Bośni i Hercegowiny. Piosenkarz wspiera też ocalenie i uwolnienie żyjących w niewoli delfinów. Wystosował on apel do władz dotyczący odpowiednich nakazanych prawnie standardów życia delfinów w zoo. W międzyczasie, Heal L.A. kontynuuje wsparcie inicjatywy Community School/Safety Havens Initiative obejmując swoją działalnością kolejne 1200 rodzin.

18 kwietnia 1995 fundacje HTWF, Permanent Charities i EC2000 finansują transport dla 46 dzieci z 18 krajów. Dzieci te uczestniczą w światowym kongresie dzieci World Congress of Children ("WCC") organizowanym w Neverland. Jest to 3 dniowe seminarium poruszające istotne sprawy dotyczące dzieci, takie raporty dot. praw dzieci, wnioski zostały przesłane przez HTWF i WWC na światowy szczyt dziecięcy World Summit of Children podczas jubileuszu United Nations’ Golden Jubilee w Kalifornii. Jackson wraz z ówczesną żoną Lisą Presley powitali dzieci w rezydencji. Dodatkowo, fundacja HTW i International Rescue Committee przesyła 2 pudła z zabawkami dla dzieci z regionu Bośni i Hercegowiny, a wraz z WCC i Children's Torch of Hope organizują ponad 30 imprez w USA, na których promują przesłanie i misję WCC.

W grudniu 1995 HTWF i młodzi ambasadorzy WCC wygłaszają oświadczenie przed pomnikiem organizacji Guardians of the Future w Mexico City, sponsorowanej przez EC2000, Terra Christa Communications, UNICEF, urząd burmistrza w Mexico City i organizację Coalition for Children of the Earth.

W 1995 cały dochód ze sprzedaży perfum Mystique de Michael Jackson i Legende de Michael Jackson zostaje przeznaczony na cele charytatywne.

W lutym 1996 HTWF/WCC młodzi ambasadorzy z Meksyku przedstawiają model zrównoważonego rozwoju przed komisją U.N. Habitat II Prep. Committee; a następnie biorą udział w drugim światowym forum dziecięcym Children First: A Global Forum w Atlancie (stan Georgia), którego gospodarzem byli były Prezydent Jimmy Carter, Mrs. Rosalynn Carter, Carter Center i Task Force for Child Survival, forum współfinansowane było przez Rockefeller Foundation, Annie E. Casey Foundation, Bank Światowy i fundację Heal the World. Uczestniczyło w nim 360 reprezentantów ze 100 krajów, omawiali oni strategie poprawy jakości życia dzieci. HTW i WCC wspomagały też konferencję Spectrum of Light Youth Conference w Waszyngtonie, której celem było nawiązanie współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczeństwa w dobrze prosperującym środowisku.

21 czerwca 1996 Michael Jackson oddaje swoją poczwórną platynową płytę HIStory fundacji Dunblane Appeal w Sevenoaks (Wielka Brytania).

18 lipca 1996 Michael Jackson składa wieniec kwiatów w hołdzie ofiarom zamieszek Apartheidu w Soweto (Afryka Południowa) i bukiet białych róż, goździków i lilii dla uczczenia pamięci 11-letniej ofiary białaczki Jaymee Bowena. W międzyczasie, pada najwyższa oferta w aukcji charytatywnej Cities in School, której przedmiotem jest wizyta w Neverland. Aukcja przeprowadzona była przy pomocy radia "KIIS-FM" w Los Angeles, wylicytowaną kwotę 115,000 dolarów przeznaczono dla uczniów szkolnych.

We wrześniu 1996 artysta jest gościem honorowym "Hope", pierwszej zabawy sportowej dla ubogich dzieci, w której uczestniczy 3000 dzieci i 600 ochotników.

6 września 1996 w Pradze, Michael odwiedza szpital dziecięcy. Kilka dni później w Budapeszcie, rozdaje zabawki i bawi się z dziećmi z ośrodka "Leaganul De Copii Sfanta Ecaterina", który wspiera też finansowo sumą 35 milionów Lei (1 milion dolarów), a wraz z grupą dzieci klęka przez pomnikiem poświęconym ofiarom rumuńskiej rewolucji z 1989 roku.

1 października 1996 Michael przekazuje dochód z koncertów w Tunezji dla fundacji National Solidarity Fund, której celem jest zwalczanie biedy. 3 października w Amsterdamie (Holandia) Michael odwiedza szpitale Ronald McDonald House i AMC, rozdaje przebywającym tam dzieciom zabawki i inne prezenty. W październiku Jackson odwiedza też ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w Kaoshiung (Tajwan) i przekazuje im 2000 bezpłatnych biletów na koncert.

1 listopada 1996 Jackson przeznacza większość dochodów z koncertu HIStory w Bombaju w Indiach dla ubogich. W tym samym miesiącu odwiedza też i wspiera finansowo dom dziecka i szkołę dla niedowidzących w Bankoku (Tajlandia) kwotą 100,000 dolarów, przekazuje zabawki i inne prezenty.

7 listopada 1996 spełnia się marzenie 13-letniej Emely Smith, która spotyka się z Michaelem za sceną w Auckland (Nowa Zelandia). Michael odwiedza tam również szpital dziecięcy Starship, gdzie rozdaje zabawki, autografy i płyty każdemu z pacjentów. W tym samym miesiącu Michael Jackson odwiedza szpital Prince of Wales Hospital w Brisbane w Australii, gdzie przebywają dzieci chore na raka, na choroby serca, astmę i różne rodzaje nowotworów, Michael rozdaje autografy i zabawki ponad 75 dzieciom. W trasie HIStory odwiedza też ośrodek dla dzieci w Sydney, gdzie spotyka się z kolejnymi pacjentami, w tym 6-letnim poważnie poparzonym Tjandamurra O’Shane, który został oblany benzyną i podpalony na boisku szkolnym. Część dochodów z koncertów w Australii zostaje przeznaczona na Fundację The Smith Family, która zbiera fundusze dla ubogich.

26 listopada 1996 Jackson odwiedza szpital Royal Children’s Hospital w Melbourne w Australii, gdzie rozdaje zabawki i autografy dla dzieci.

9 grudnia 1996 odwiedza szpital dziecięcy w Manili na Filipinach, rozdaje zabawki i autografy, rozmawia z dziećmi, które przebywają tam na leczeniu; mówi też o tym, że część dochodów z jego koncertów będzie przeznaczona na odnowienie szpitala.

25 stycznia 1997 piosenkarz […] ze sprzedaży biletów na koncert, który odbył się 1 listopada 1996 w Bombaju (Indie) i przeznacza 1,1 mln dolarów na lokalną organizację pozarządową działającą na rzecz edukacji dzieci mieszkających w slumsach Shiv Udyog Sena – suma ta przeznaczona jest również na utworzenie miejsc pracy dla 270,000 młodych bezrobotnych w stanie Maharashtra (Bombaj). Jak relacjonuje indyjski dziennikarz Hema Shukla, po przyjeździe do Bombaju piosenkarz prosi o zatrzymanie się i przez 20 minut rozmawia z dziećmi bawiącymi się w zatłoczonych slumsach.

Michael Jackson występuje dla Elizabeth Taylor na jej koncercie dobroczynnym na rzecz ofiar AIDS w Los Angeles (Kalifornia), który był nadawany 27 lutego 1997 przez ABC – TV i zatytułowany „Happy Birthday, Elizabeth".

W kwietniu 1997 piosenkarz przeznacza na cale charytatywne całkowity dochód wysokości 1 miliona funtów z publikacji zdęć jego nowonarodzonego syna. 18 czerwca 1997 Michael podpisuje „Children in Need", książkę sprzedawaną na aukcji przez UNESCO.

* W każdym kraju, który odwiedza w ramach europejskiej trasy „HIStory World Tour", Jackson zaprasza na scenę ubogie dzieci w trakcie piosenki na temat świadomości światowej - „Heal The World", tak samo jak to robił podczas trasy światowej „Dangerous".

* Jackson przez wszystkie lata okazywał swoją wdzięczność i zrozumienie fanom i zwolennikom na koncertach i zlotach fanów – pisał do nich notatki i pozdrowienia, na kartkach które potem zrzucał z okien, rzucał im poduszki i koce. Samochodami dostawczymi przywożono im jedzenie (pizzę czy gorącą czekoladę), świece i tym podobne, czasem zapraszał też grupkę fanów do swojego pokoju hotelowego, aby zrobić sobie z nimi zdjęcia i rozdać autografy. Niektórym z nich opłacał koszty noclegu w hotelu (np. w Nowym Jorku, po ataku terrorystycznym 11 września).Zapraszał wiele osób (zarówno rodziny potrzebujące jak i fanów) do swojej rezydencji i okolic w Kalifornia, nawet jeśli sam w niej w tym czasie nie przebywał, goście mieli tam zapewnione wyżywienie oraz dostęp do atrakcji.

* Michael Jackson odwiedził w szpitalu, kupił komputer i pokrył koszty leczenia 4-letniej dziewczynki, a zarazem jego fanki. Dziewczynka została dotkliwie pogryziona przez psa w Washington, D.C. Pojawił się prywatnie na pogrzebie dwójki dzieci w Południowej Karolinie, które zostały utopione przez matkę w samochodzie, przemawia w ich pamięci i pokrywa wydatki związane z pogrzebem.

28 lipca 1998 Michael ogłasza założenie firmy „Michael Jackson Japan Co.Ltd.", której zadaniem będzie budowanie parków tematycznych i sprzedaż zabawek na całym świecie.

We wrześniu 1998 Michael Jackson zaprzyjaźnia się z 5-letnim Aza Woods chorym na raka. Spotykają się w hotelu Hilton w Las Vegas, oglądają razem pokaz „Star Treck: The Experience" i zaprasza go na swoje ranczo, co przyczynia się do poprawy jego zdrowia. Jackson uczestniczy też w szczycie ekonomicznym „Southern Africa Economic Summit" w Windhoek w Namibii, jest to doroczne spotkanie na temat powstania nowej, ambitnej/ konkurencyjnej Afryki. Podczas wizyty w Namibii, Jackson mówi o swoich planach zbudowania centrów wypoczynkowo-handlowych w tym ubogim kraju.

W 1998 Michael komponuje piosenkę „Children’s Holiday" (przetłumaczona na japoński jako „Yasushi Okimoto"), hymn charytatywny wykonywany przez japoński chór dziecięcy. Był to singiel, który dotarł do 1 miejsca listy przebojów w Japonii. Cały dochód z jego sprzedaży przeznaczono na pomoc dla ofiar (i ich rodzin) trzęsienia ziemi w Kobe City w Japonii, które miało miejsce w styczniu 1995.

W marcu 1999 piosenkarz wynegocjował z konsorcjum, któremu przewodniczył malezyjski przedsiębiorca Abdul Rahman przeznaczenie pewnej kwoty pieniędzy na dofinansowanie utworzenia czterech afrykańskich uniwersytetów w Tunezji, Ghanie, Kenii i Afryce Południowej, które będą nazwane jego imieniem.

W maju 1999, Jackson angażuje się w koncert charytatywny „Pavarotti & Friends for War Child" (Pavarotti i Przyjaciele dla dzieci wojny) w Modenie (Włochy), wydarzenie to przyniosło 1 milion dolarów dla fundacji "United Nations High Commission for Refugees" działającej na rzecz uchodźców z Kosowa. Piosenkarz nie mógł być obecny na tym koncercie z powodów zdrowotnych syna, piosenkę „We Are The World" wykonał zamiast Michaela tenor Pavarotti wraz z artystami biorącymi udział w koncercie. Jackson wraz z Paul McCartney’em i tenorem Luciano Pavarotti miał nagrać również płytę na cześć zmarłej Księżniczki Diany.

9 maja 1999 Michael wraz z innymi artystami uczestniczy w tworzeniu albumu charytatywnego „No Boundaries", z którego dochód zostaje przeznaczony na jedzenie i schronienie dla ofiar w Kosowie.

4 września 1999 na uroczystości wręczania Czwartych Nagród Muzycznych Kora All-Africa Music Awards w Sun City, w Południowej Afryce, Michael Jackson wręcza Nelsonowi Mandeli i jego fundacji Nelson Mandela Children’s Fund czek na 1 milion rand (166,400 dolarów – część dochodów z koncertów „Michael Jackson and Friends", jakie odbyły się 25 czerwca 1999 w Seulu w Korei Południowej i 27 czerwca 1999 w Monachium w Niemczech), były Prezydent powiedział następujące słowa na temat tej darowizny: „Zarząd fundacji oraz ja sam chcieliśmy wyrazić naszemu przyjacielowi Michaelowi Jacksonowi naszą głęboką wdzięczność. Jest on sponsorem szlachetnych celów i szczęśliwy jestem, że nasza fundacja została dziś jednym z jego beneficjentów. [...] Mam nadzieję, że wsparcie finansowe jakie okazał nam Michael Jackson będzie inspiracją dla wielu osób nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. Inspiracją, aby naśladować jego przykład i przyczynić się do szczęścia naszych dzieci. [...]" Dodatkowo, suma 3,3-millonów dolarów dochodu z koncertów charytatywnych (w Seulu oraz z Monachium) „Michael Jackson and Friends – The Adventure of Humanity", zostaje przeznaczona na organizacje: UNESCO, Nelson Mandela's Children's Fund i International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies. „What More Can I Give" staje się mottem tych koncertów – „idea dawania", a podczas koncertu w Monachium na ekranach wyświetlana jest twarz dziecka.

4 grudnia 1999, Michael Jackson bierze udział w imprezie charytatywnej organizowanej przez Whitney Houston w Hotelu Marriott Marquis w Nowym Jorku.

Jeżeli to nazywa ktoś krzywdzeniem dzieci radzę zgłosić się do lekarza rodzinnego o wypisanie skierowania do dobrego specjalisty.Dziękuję za uwagę.

Zródło:http://www.forum.mjpolish...=15

forevermichael

Czytaj dalej: Magdalena Dziun ! - Magda Dziun wokalistka, autorka tekstów i fotomodelka

 
  Ostatnio dodane fotki Michael Jackson:zobacz całą galerię »
Michael
Michael
*Sophia Loren & Mi...
*Sophia Loren & Mi...
*Sophia Loren & Mi...
*Sophia Loren & Mi...
*Sophia Loren & Mi...
*Sophia Loren & Mi...
  Czytaj inne moje newsy:  
  więcej moich newsów »
    Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
  więcej newsów użytkowników »
  zobacz również:

  skomentuj: (dodasz komentarz jako )


  Wasze komentarze (47): sortuj ↓  

  maripossa05-03-13, 12:51   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  ten tekst powinien przeczytać każdy imbecyl pokroju takiego jednego co niżej głupoty pisze.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: "Xscape" - nowa płyta Michaela Jacksona

  maripossa05-03-13, 12:49   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  r*chacz skoncz te głupoty

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: "Xscape" - nowa płyta Michaela Jacksona

  PuchaczBee04-03-13, 12:15   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  Powiedzialas co wiedzialas, a teraz wypierdalaj.

  maripossa04-03-13, 12:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  ptaku nie pisz o sobie i swoich "skłonnosciach"

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: "Xscape" - nowa płyta Michaela Jacksona

  PuchaczBee28-02-13, 09:32   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  Skonczcie juz z tym zapomnianym pedofilem.

  gość25-02-13, 19:34   cytuj

  Michael tysiąc razy mówił że to nie prawda i niech już tak zostanie.I love Michael

  gość25-02-13, 19:34   cytuj

  gość, 23-03-12, 22:38 napisał(a):

  gość, 07-06-11, 10:01 napisał(a):  załosny cpun i popapraniec,juz wiecej nie skrzywdzi dzieci  TY SMIECIU!!!!!!!!!!JAK CI NIE WSTYD

  gość06-01-13, 20:43   cytuj

  gość, 06-01-13, 18:09 napisał(a):

  przeczytałam wiele książek, publikacji oraz wywiadów z ludzmi którzy byli blisko a czasem i dalej Michaela i powiem, że tu jest tylko część dobroczynności Michaela wspaniałego , dobrego człowieka. Co którzy Jego znają nie trzeba nic mówić, a reszta oczerniających go ludzi powiem, że nie są warci nawet westchnienie ...  to napiszcie reszte, tu użytkownicy mogą dodać własne newsy.

  gość06-01-13, 18:09   cytuj

  przeczytałam wiele książek, publikacji oraz wywiadów z ludzmi którzy byli blisko a czasem i dalej Michaela i powiem, że tu jest tylko część dobroczynności Michaela wspaniałego , dobrego człowieka. Co którzy Jego znają nie trzeba nic mówić, a reszta oczerniających go ludzi powiem, że nie są warci nawet westchnienie ...

  gość06-01-13, 18:02   cytuj

  tak prawda, tylko za późno, teraz to, ach szkoda gadać, spodziewam się uszczypliwych komentarzy nawet po tym nie kompletnym artykule ...

  gość06-01-13, 18:02   cytuj

  gość, 06-01-13, 16:37 napisał(a):

  no, i sama prawda, tylko, dlaczego dopiero po śmierci????


  a czemu fani sobie nagle tu przypomnieli o Michaelu?

  gość06-01-13, 16:37   cytuj

  no, i sama prawda, tylko, dlaczego dopiero po śmierci????

  maripossa09-05-12, 22:40   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  gość, 08-05-12, 00:05 napisał(a):
  haha :D patrzcie ludzie :D widać że ktoś ma ładną wyobraźnie ;)

  co cie tak śmieszy? twoja głupota??? Nikt tego nie wymyślił, to sama prawda, ale osoby takie jak ty i tak tego nie zrozumieją, idź sobie dody słuchać lub biebera bo Król to za wysokie progi dla ciebie.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: "Xscape" - nowa płyta Michaela Jacksona

  gość08-05-12, 00:05   cytuj

  haha :D patrzcie ludzie :D widać że ktoś ma ładną wyobraźnie ;)

  gość29-04-12, 21:29   cytuj

  Ludzie!!!Mowie do tych ktorzy obrazaja i szkaluje Jego imie.Pieprznijcie sie w głowe.Bo jestescie załosni.Wstydzcie sie za siebie.trzeba sie cos dowiedziec o osobie.A nie obrzucac go błotem.Przestancie czytac szmatławce.On był wspaniałym człowiekiem i w dodatku geniuszem.Drugiego takiego cudownego człowieka nie bedzie.Zastanowcie sie co piszecie.Zebyscie chociaz byli tak dobrzy i utalentowani jak on w 1 procencie!!!

  gość29-04-12, 21:21   cytuj

  Wiedziałam ze Michael bardzo pomagał.Ale to co przeczytałam wstrzasneło mną.Popłakałam sie.Dobroc tego czlowieka przycmiewa wszystko.Mam nadzieje ze tam na gorze Bog mu to wynagrodzi.Będę kochac Cię zawsze!!!

  gość04-04-12, 08:53   cytuj

  Michael byl wielkiem przyjacielem dzieci i nigdy nie watpilam w to ze mogl ktores skrzywdzic. O wiekszosci tego co napisane jest w tym artylule nikt nie wiedzial, a nasz kochany Michael ciagle odnajdywal dzieci w ciezkiej chorobie i choc troche staral sie im ulzyc. Wielki czlowiek, wielkie serce - poprostu Aniol. MJ50

  maripossa24-03-12, 23:06   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  gość, 23-03-12, 22:38 napisał(a):
  gość, 07-06-11, 10:01 napisał(a):  załosny cpun i popapraniec,juz wiecej nie skrzywdzi dzieci  TY SMIECIU!!!!!!!!!!JAK CI NIE WSTYD

  hejtersi wstydu nie mają, z resza ty nie jesteś lepsza nazywajac go tak. choć wiem, że przegiął, ale ty zniżasz sie do jego poziomu. Baz ponad to.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: "Xscape" - nowa płyta Michaela Jacksona

  gość23-03-12, 22:38   cytuj

  gość, 07-06-11, 10:01 napisał(a):  załosny cpun i popapraniec,juz wiecej nie skrzywdzi dzieci  TY SMIECIU!!!!!!!!!!JAK CI NIE WSTYD

  gość23-03-12, 22:36   cytuj

  Michael byl cudownym, wrazliwym, DOBRYM czlowiekiem. Nie skrzywdzil nigdy zadnego dziecka!!! Takiego drugiego hojnego czlowieka juz nie bedzie..;(

  gość17-09-11, 22:24   cytuj

  MICHAEL JACKSON BYL CUDOWNYM I KOCHANYM OJCEM DLA SWOICH DZIECI MICHAEL JACKSON NIGDY NIE SKRZYWDZIL BY DZIECI KOACHAM MICHAELKA I JEGO DZIECI

  SexownyCielak18-08-11, 19:46   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  Pieprzyć zasady,w końcu są po to żeby je łamać

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  czytaj mojego ostatniego newsa: Grozny wyciek opanowany

  gość16-07-11, 21:56   cytuj

  gość, 18-06-11, 20:20 napisał(a):

  Nie do końca plagiat. Bo jeśli to jest skopiowane ze strony obcojęzycznej, to dziewczyna musiała to przetłumaczyć, chyba co nie? Poza tym tylko powołuje się na wiarygodne źródła. A Ty ćwoku, skoro cię to tak koli w oczy bo pałasz nienawiścią do drugiego człowieka, to wstydź się. Skąd wiesz, jaki Michael był? Poznałeś go osobiście? Nie? To skuj mordę bo to samo mogę o tobie powiedzieć.


  Jeżeli sama tłumaczyła to nie jest plagiat, ale jeśli skopiowała, to powinna podać autora tłumaczenia, takie są zasady.

  gość12-07-11, 18:08   cytuj

  i>santa, 09-07-11, 16:40 napisał(a):

  te dopiski własne trochę nie na miejscu.

  Te dopiski to nic w porównaniu z tym co ludzie wypisują na temat Michaela.Te komentarze są nie na miejscu
  Nie dziwię się ,że komuś nerwy puściły .

  santa09-07-11, 16:40   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

  te dopiski własne trochę nie na miejscu.

  strony
  1 2
   

  następna strona »

  Reklama


  Pokrewne filmiki

  Pokrewne plotki

  Reklama

  Reklama

  Mobilny Kozaczek

  Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida