Plotka dodana przez użytkownika blanche_dubois

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Carey Mulligan o nowej roli

poniedziałek 25-07-11, czytany: 4887 razy       carey mulligan   leonardo dicaprio   wielki gatsby   baz luhrmann   robert redford   mia farrow  

Czyli przygotowania do zagrania Daisy Buchanan

Carey MulliganCarey Mulligan / © PR Photos
Carey Mulligan rolą w "Była sobie dziewczyna" (2009) udowodniła, że jest jedną z najlepszych aktorek nowego pokolenia. Nic dziwnego, że po nominacji do Oskara posypała się na nią lawina propozycji. Jedną z najnowszych ról aktorki jest wywalczona niedawno Daisy Buchanan w "Wielkim Gatsby'm" na podstawie prozy F. Scotta Fitzgeralda, którą przygotowuje nie kto inny, jak twórca "Moulin Rouge" czy "Australii", Baz Luhrmann.

Mulligan jest świadoma odpowiedzialności, jaka na niej spoczywa. Aktorka przygotowuje się do roli sumiennie. Zdążyła już zagłębić się w realia mafii lat 20., ówczesnej gospodarki, innych dzieł Fitzgeralda. Sam Baz Luhrmann zaopatrzył swoich aktorów (w tym Leonardo DiCaprio, Tobey Macguire'a, czy Islę Fisher) w skrypty i inne dokumenty dotyczące tamtych czasów.

"Mam nadzieję, że będę przygotowana" - mówi Carey. "To trochę dziwne, kiedy z małej, off-broadwayowskiej sztuki trafiasz do takiego filmu" - dodała aktorka.

Po "Wielkim Gatsby'm" Carey czeka też rola Elizy Dolittle w "My Fair Lady". Zmierzy się wówczas z mitem Audrey Hepburn, do której jest przez niektórych porównywana. Zagra też w "Drive" z Christiną Hendricks i Ryanem Goslingiem.

"Wielki Gatsby" był już kilkakrotnie ekranizowany. W 1974 Francis Ford Coppola nakręcił wersję z Mią Farrow i Robertem Redfordem. Wcześniej, w 1949, wystąpili Alan Ladd, Ruth Hussey i Betty Field.

blanche_dubois

Czytaj dalej: Michael Cacoyannis nie żyje - Czy pamiętacie "Greka Zorbę"?

 
  Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
nieśmiertelni klip
jula
nieśmiertelni klip
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )

Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida