Plotka dodana przez użytkownika pussy_with_honey

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Kim jest Jean Grae?

wtorek 15-05-07, czytany: 2043 razy       jean grae  

Promujemy dobrą muzykę!

Jean GraeJean Grae / Kozaczek
Kiedyś What What, obecnie Jean Grae uważana jest przez krytyków i dziennikarzy muzycznych za bezdyskusyjnie najbardziej utalentowaną kobietę na scenie hip hop.

Jean nie należy do grona sławnych gwiazd, nawet w Nowym Jorku, gdzie mieszka i tworzy, jest mało znana. Nie znajdziecie jej na okładkach tabloidów, na plakatach w czasopismach młodzieżowych ani pośród bohaterów newsów na portalach plotkarskich.

Naprawdę nazywa się Tsidi Ibrahim i przyszła na świat w mieście Cape Town w południowej Afryce w 1976 roku. Pochodzi z iście muzykalnej rodziny - jej mama była piosenkarką i zarazem nauczycielką muzyki w szkole, a tata pianistą.

Jean nie ma podstaw aby opowiadać w swoich piosenkach o tym, jakie to ciężkie miała życie. Jej rodzice bardzo dbali o nią i jej brata i aby umożliwić dzieciom większe szanse rozwoju przenieśli się do USA. Kiedy Tsidi miała 3 latka mama zaczęła uczyć ją czytania i pisania. Ze względu na profesję rodziców miała zapewnione lekcje śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Uczęszczała też do szkoły średniej o profilu muzycznym zanim rozpoczęła studia na Uniwersytecie Nowy Jork.

O czym dziś już możemy się przekonać, nauka nie poszła w las. Jean zaczęła tworzyć muzykę we wczesnych latach '90, a w 1996 wydane zostały pierwsze trzy utwory nagrane przez nią z grupą Natural Resource. Zespół rozpadł się pod koniec 1998 roku, a Tsidi przybrała pseudonim Jean Grae (nawiązując tym samym do X-Mana) i rozpoczęła karierę solową.

Pierwszy jej album ujrzał światło dzienne w 2002 roku i zatytułowany był "Attack of the Attacking Things". Już rok później wydała epkę "Bootleg of the Bootleg EP", a w 2004 absolutnie genialny "This Week".

Nagrywała z Talibem Kweli, The Roots, The Herbaliser, Da Beatminerz, Phonte, czy Masta Ace. Ma też na swoim koncie współpracę z producentem 9th Wonder i Little Brother. Rozpoczęli pracę nad albumem "Jeanius", który po jakimś czasie niestety trafił do Internetu, co spowodowało porzucenie projektu jeszcze przed jego zamknięciem.

Obecnie krążą słuchy jakoby Jean szykowała się do nagrania kolejnego krążka, prawdopodobnie będzie on nosił tytuł "Phoenix".

Niewiele można w zasobnej Sieci znaleźć materiałów z nią powiązanych, polecam jednak profile na MySpace, które zawierają jej kawałki:

Oficjalny:
http://www.myspace.com/gr...ean

I nieoficjalne:

http://www.myspace.com/je...sit
http://www.myspace.com/je...ice
http://www.myspace.com/ea...mmm
http://www.myspace.com/je...sik

Teledysk nagrywany u Jean (tak wiem, ten głupawy skit jest stanowczo za długi), gościnny występ z Radiohead, a także video z Immortal Technique, co prawda Jean jest tam tylko w refrenie, ale piosenka jak najbardziej warta posłuchania. Wyciska łzy.

 

pussy_with_honey

 
  Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (1): sortuj ↓  

evanescence23-09-07, 18:10   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

ona jest zajebongo ;]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Monika Brodka się wstydzi

strony
1

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida