Plotka dodana przez użytkownika pussy_with_honey

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

11 rocznica zamachu

piątek 07-09-07, czytany: 27815 razy       2pac   zamach   śmierć  

Na 2Paca Shakura.

2pac2pac / PosterMix
Dokładnie dzisiaj mija 11 lat od dnia, w którym postrzelono największą, ikoniczną wręcz, gwiazdę hip hopu. Tupac Amaru Shakur zmarł sześć dni później w wyniku odniesionych ran (o ile zmarł naprawdę).

7 września 1996 roku 2Pac przybył do Las Vegas. Towarzyszył mu jego przyjaciel, Marion "Suge" Knight, o którym ostatnio w świecie show-biznesu jest głośniej niż kiedykolwiek. 2Pac i Suge przyjaźnili się od czasu, kiedy ten drugi wpłacił za rapera kaucję w wysokości miliona dolarów. Zwolniony z więzienia 2Pac miał od tej pory nagrywać dla wytwórni Death Row, należącej właśnie do Knight'a.

Owocem jego pracy dla wytwórni stał się tylko jeden, wydany jeszcze za życia gwiazdy, podwójny album - "All Eyez On Me". Choć wielu fanów 'Paca wskazuje to wydawnictwo jako najlepsze w jego karierze, prawdą jest, że była to płyta najbardziej komercyjna, bardzo odbiegająca od wcześniejszych nagrań Tupaca.

Tak więc 2Pac zjawił się w Las Vegas, mieście, które bardzo lubił. Zawsze powtarzał, że czuje się tam bezpiecznie, jak nigdzie indziej. Przeczucia go jednak zawiodły.

Powodem przybycia gwiazdy była walka jego bliskiego przyjaciela - Mike'a Tysona z Brucem Seldonem. Pojedynek mistrzów boksu trwał zaledwie 109 sekund - Mike rozłożył Seldona na łopatki. Wynik bardzo ucieszył Tupaca, który według świadków głośno dzielił się wrażeniami z towarzyszącymi mu ludźmi. Nie potrafił ukryć radości z wygranej przyjaciela.

"Widziałeś, jak go położył? Zawsze w niego wierzyłem!" - niemal krzyczał raper.

Walka miała miejsce w hotelu MGM Grand. Kiedy Tupac, Suge i reszta ich towarzyszy skierowała się do wyjścia, w holu doszło do bójki. Kilka osób z otoczenia 'Paca wdało się w bójkę z 22-letnim wówczas Orlando Andersonem - głównym podejrzanym o zabójstwo rapera. Niestety stawianych mu zarzutów nigdy nie udało się udowodnić - mężczyzna zginął w strzelaninie jakieś 2 lata po śmierci Shakura.

Bójka została zarejestrowana przez kamery zainstalowane w holu. Ochroniarze natychmiast pospieszyli ją przerwać. Tupac i Suge, jakby nigdy nic się nie stało, skierowali się do samochodu, który na nich czekał przed hotelem. Mieli zamiar udać się do innego hotelu - Luxor. Tam, w pokoju wynajętym przez Suge'a czekała na Tupaca jego narzeczona - Kidada Jones.

Dotarłszy na miejsce, Tupac przebrał się, nie zakładając kamizelki kuloodpornej, którą miał zwyczaj nosić. Jak się później okazało - był to śmiertelny błąd.

2Pac wraz z kilkoma przyjaciółmi udali się do rezydencji Suge'a. Stamtąd mieli pojechać do klubu "662", gdzie odbywało się przyjęcie dobroczynne.

Przez długie lata uważano, że klub ten należał do Knight'a. Jednak według ostatnich, potwierdzonych przez policję doniesień, to nie on jest właścicielem "662". I nigdy nim nie był. Dlaczego kłamał? Tego na razie nie wiadomo - Suge jest obecnie "przedmiotem" badań śledczych.

'Pac na wspomnianą imprezę charytatywną jechał samochodem tylko z Suge'm. Samochodem tym był wypożyczony, nowiutki, czarny BMW 750 Sedan. Za nimi posuwało się jeszcze kilka samochodów, w których siedzieli przyjaciele Tupaca, członkowie grupy Outlawz. Między nimi był Yafeu Fula, znany jako Khadafi.

Khadafi był jedynym naocznym świadkiem wydarzenia, jakie miało niebawem nastąpić, który zgodził się współpracować z policją. Pozostali członkowie Outlawz utrzymują, że również widzieli mordercę. Nie zgodzili się jednak pomóc policji.

Najmłodszy raper ze składu Outlawz, Wassin Mutah Shabazz Beale, znany jako Napolean, publicznie ogłosił, że sami wymierzą sprawiedliwość. Napolean był bardzo blisko związany z Tupakiem, traktował go jak ojca i starszego brata zarazem. 'Pac wyciągnął go z życia w skrajnej nędzy - osierocony chłopiec, który widział jak jego rodzina jest mordowana, a rok później, jak jego ocalały brat popełnia samobójstwo, tułał się po znajomych nie chcąc wylądować w sierocińcu. Kiedy Tupac usłyszał jego historię rozpłakał się i postanowił mu pomóc.

Obecnie Napolean jest raperem w USA znanym i cenionym. Wydał dwie płyty solowe, ciągle współpracuje z Outlawz. Jest postacią kontrowersyjną - w czasie rozdania nagród MTV kilka lat temu, odmówił przyjęcia statuetki z rąk Diddy'ego. Wyzwał go w obecności tłumów, za co został wyrzucony z uroczystości.

Napolean zapowiedział więc, że zemści się za śmierć Tupaca, i że doskonale wie, na kim ma się zemścić. Pół roku później w strzelaninie zginął Biggie Smalls, znany też jako Notorious BIG. Czy więc to on stał za zamachem?

Tymczasem Khadafi obiecał pomoc policji. Do przesłuchania jednak nie doszło, gdyż kilka dni po postrzeleniu Tupaca, Khadafiego znaleziono na podłodze w hotelu. Został postrzelony w twarz - rana była śmiertelna. Gdyby nie to, być może tajemnica śmierci 'Paca byłaby już rozwikłana. Warto dodać, iż Khadafi był kuzynem 2Paca.

Wróćmy jednak do wydarzeń z 7 września 1996 roku.

Samochód Tupaca oraz pojazdy, którymi jechali jego znajomi, zostały zatrzymane przez policję. Powodem było zbyt głośne puszczanie muzyki oraz brak tablic rejestracyjnych. Jakiś paparazzi sfotografował wtedy rapera - i było to ostatnie zdjęcie, ukazujące Tupaca żywego. Była 23:05.

Chwilę później policjanci pozwolili im odjechać nie wystawiając mandatu. Może, gdyby zatrzymali ich chwilę dłużej, do żadnej strzelaniny by nie doszło?

Suge, który prowadził BMW, skręcił w ulicę Flamingo Road. Stanęli na skrzyżowaniu z Koval Lane, czekając na zielone światło. I wtedy rozegrała się tragedia.

Hamując ostro, obok nich zatrzymał się biały Cadillac. W środku znajdowało się trzech lub czterech mężczyzn. Cadillac stał po prawej stronie BMW. Po lewej był chodnik, zapełniony spieszącymi ludźmi. Przed nimi - ruchliwa Koval Lane. Za - kilka samochodów, którymi jechali ich przyjaciele. BMW było zablokowane.

Siedzący z tyłu mężczyzna wychylił się przez okno i bez trudu odnalazł Tupaca. Oddał 13 serii z półautomatycznego karabinku. Pięć pocisków utkwiło w karoserii samochodu, kilka rozbiło szyby.

2Pac był w szoku. Próbował ukryć się, dając nura między siedzenia. Miał nadzieję przedostać się do tyłu, gdzie byłby bezpieczniejszy. Ale był dobrze zbudowanym mężczyzną - zaklinował się między fotelami, wydając na siebie wyrok śmierci.

Najpierw został postrzelony w biodro. Zaskoczony Suge starał się pomóc Tupakowi ukryć się przed zamachowcami. Wtedy też odłamek pocisku utkwił mu w podstawie czaszki. Rana nie była groźna, ale spowodowała obfite krwawienie.

Suge odskoczył, wtedy Tupaca dosięgły kolejne strzały. Jeden trafił pod prawe ramię. Przechodząc przez ciało, utkwił w klatce piersiowej. Kolejny trafił znowu biodro i zatrzymał się w miednicy 2Paca. Następny trafił w lewą dłoń, miażdżąc palec wskazujący.

Wszystko to trwało zaledwie mgnienie oka. Kiedy światło zmieniło się na zielone, stojący obok nich samochód zniknął. Kule zamachowca dosięgły opon BMW, przebijając dwie z nich. To uczyniło prawie niemożliwym szybkie dowiezienie Tupaca do szpitala.

Suge spanikował. Zaczął kluczyć bezradnie zniszczonym samochodem po ulicach Las Vegas, usiłując znaleźć szpital. "Zaraz zawiozę Cię do szpitala, trzymaj się." - powiedział do Tupaca. W odpowiedzi 'Pac miał stwierdzić: "Przecież to Tobie potrzeba lekarza, a nie mnie. Jesteś ranny w głowę. Mi już nic nie pomoże."

Miał rację...

W czasie jazdy Suge przebił pozostałe dwie opony BMW, obijając się o barierki. Kiedy stanął praktycznie na samych felgach na Pas, nagle zjechały się wszystkie potrzebne jednostki. Powietrze przeciął ryk syren. Pojawiło się pogotowie, policja, straż pożarna.

Wszyscy wysiedli z samochodów i zgodnie z nakazem funkcjonariuszy położyli się na ziemi. Ciężko rannego, ale przytomnego 2Paca sanitariusze zabrali do karetki. Kiedy już mieli zamykać drzwi, jeden z nich usłyszał, jak Tupac szepcze "Człowieku, ja umieram."

Walczył o życie jeszcze 6 dni. Ale na ten temat więcej będziecie mogli przeczytać 13 września.


 
2Pac i Mike Tyson

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

2Pac, Suge Knight i Snoop Doggy Dogg

Image Hosted by ImageShack.us

Ostatnie zdjęcie, ukazujące Tupaca żywego

Image Hosted by ImageShack.us


Fragment mapy Las Vegas. Okolice, w których zginął Tupac.

Image Hosted by ImageShack.us


Szpital, w którym Tupac zmarł.

Image Hosted by ImageShack.us

Miejsce strzelaniny.

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

2Pac zabierany do szpitala.

Image Hosted by ImageShack.us

Schemat strzelaniny.

Image Hosted by ImageShack.us


Suge Knight w drodze do szpitala, w którym leży ranny 'Pac.

Image Hosted by ImageShack.us

Orlando Anderson

Image Hosted by ImageShack.us


Bójka w hotelu MGM Grand.
Ostatnie godziny 2PacaImage Hosted by ImageShack.us

pussy_with_honey

 
  Ostatnio dodane fotki 2pac:zobacz całą galerię »
2 Pac
2 Pac
Bohaterzy
Bohaterzy
Snoop Dogg - 2Pac
Snoop Dogg - 2Pac
2pac !
2pac !
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (28): sortuj ↓  

gość20-08-10, 23:16   cytuj

Czlowieku ty piszesz ze all eyez on me to komercyjna plyta Pomysl zanim napiszesz zmienil tematyke i jako 1 osoba wydal 2plytowy album a ty pierdolisz nie znasz sie wic nie pierdol , jol.

gość09-04-09, 21:12   cytuj

3 strzały - jeden pod ramieniem wszedł i uszkodził prawe płuco , jeden w biodro i przeszył jamę brzuszną , ostatni w palec (połamał kość i ukruszył sygnet , który Tupac miał w tym momencie.

5 strzałów dotyczy strzelaniny w Quad Studios z 1994 roku.,

gość09-04-09, 21:10   cytuj

Tylko zdjęcie zabieranego Tupaca do szpitala jest z 1994 roku ( lokalizacja Nowy Jork ) Quad Studio . Najpierw się naucz i poczytaj , potem pisz.

justyna013013018-09-07, 19:36   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

2pac forever [*] kocham go!! ;* ;( ehh.. ....aż mi się łzy zakręciłe ;( eh.. [*]
dzięks za artykuł!! świetny!! ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Doda w gwiazdach

gość09-09-07, 20:41   cytuj

przyznam się że przeczytałam tylko koniec.
ale i tak się popłakałam :((

chociaż rapu nie słucham ale wiem że on był tak jakby królem i wszyscy się na nim wzorują.
:

trrr_pizmak09-09-07, 01:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Kurde prawie się rozpłakala...Smutne

gość08-09-07, 23:37   cytuj

Bardzo dobry artykul, swietnie napisane. A tak na marginesie, ostanio czytalam listy 2Paca z wiezienia, do jakiejs dziennikarki ( nazwisko wylecialo mi z glowy, niestety) i muse przyznac, ze ukazalo mi to rapera w zupelnie innym swietle niz dotychczas. Wychodzi na to, ze to byl fajny, wrazliwy facet, tylko troche pogubiony.

W kazdym razie, w krotkim odstepie czasu, swiat stracil 2 najwiekszych raperow [( jak dla mnie przynajmniej (2Pac +Biggie)]

Wiecej takich notek, bo sa naprawde ciekawe.

aishwarya08-09-07, 16:14   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

świetny arrykół :) dziki:}

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Ciało Britney czy Tyra'y ????

gość08-09-07, 13:48   cytuj

Można znaleźć różne informacje. Piszesz, że 4 kule dosięgły Paca(jeśli dobrze zrozumiałam). Czytałam w większości o 5 i przedewszystkim(tak mówiło się 'zaraz' po strzelaninie ) dwie z nich znalazły się w klatce piersiowej...
a tak pozatym to:
rest in peace...

pussy_with_honey08-09-07, 11:11   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Martyna07-09-07, 22:56

Dzięki :)

gość07-09-07, 23:10

Tak, w momencie jego śmierci pozostało jakieś pół roku do wyznaczonej daty ślubu. Wcześniej Tupac był żonaty z Keishą Morris

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: MC Guru nie żyje!

gość07-09-07, 23:10   cytuj

To on byl z Kidada Jones ?

Martyna07-09-07, 22:56   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Pussy,w tym artykule pokazałaś co potrafisz.
Info o zdarzeniu wcześniej znałam raczej pobieżnie, zdjęć przedtem nie widziałam.
A 2Pac'a można określić jednym słowem: GENIUSZ [*].

gość07-09-07, 22:06   cytuj

bardzo dobry artykuł najlepszy na kozaczku dla mnei [*] ogolnie neislucham Packa ale wiem ze to byl goru rapu

gość07-09-07, 21:01   cytuj

szaaaacuunek :(

gość07-09-07, 20:54   cytuj

A może dla Ciebie gościu 18:41 Mezo jest prawdziwym raperem albo Liroy i jego scyzoryk czy inny badziew(Verba?) :D:D:D

gość07-09-07, 20:49   cytuj

tandetne fifty centy i inne drobne monetki nie dorastają mu do pięt, żal że chcą na siłe się upodobnić, niestety on jest niepodrabialny

HiBaJaVito07-09-07, 20:35   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

cenie 2 paca za muzyke... kochal robic to co umial najlepiej i mu to swietnie wychodzilo [*]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Paweł Małaszyński miał grożny wypadek

HiBaJaVito07-09-07, 20:34   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

świetny artykuł gratuluje;]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Paweł Małaszyński miał grożny wypadek

gość07-09-07, 18:41   cytuj

powiem tyle : beznadziejny raper. a najbardziej wkurzające jest to , że wydali 30 tandetnych płyt po jego śmierci....żenada. kurde za niedługo wydadzą płytę , ja śpiewał pod prysznicem xD

Emi07-09-07, 17:22   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Aż trudno uwierzyć, że już tyle go nie ma. Ale gdzieś tam nadal istnieje nadzieja, że może 2Pac żyje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Amy Winehouse nie żyje!

mally07-09-07, 17:05   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

szkoda, że nie żyje. był prawdziwym 'ojcem chrzestym hip hopu'..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Amy i Blake w separacji

Susie07-09-07, 16:45   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Świetny artykuł! Pussy naprawdę się przyłożyłaś, Tupac to jeden z najlepszych raperów, jacy istnieli.

nitunia07-09-07, 15:17   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Szkoda bardzo tak dobrego rapera, podoba mi się jego niektóre utwory,
[*]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Ania Świątczak urodziła !...

gość07-09-07, 15:17   cytuj

smutno mi jakosjak to przeczytalam ehh

gość07-09-07, 15:13   cytuj

jedyny raper do ktorego mam szacunek ... [*]

strony
1 2
 

następna strona »

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida