Plotka dodana przez użytkownika pussy_with_honey

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

11 rocznica śmierci 2Paca

piątek 14-09-07, czytany: 27167 razy       2pac   tupac   śmierć   rocznica   tupac amaru shakur  

"In Memorium 16.06.1971 - 13.09.1996".

2pac2pac / Poster Mix
JEST TO WCZORAJSZY ARTYKUŁ, KTÓRY Z POWODU AWARII DODAJĘ DZIŚ PO RAZ DRUGI.

"Kiedy Cię tu nie ma
Odmierzam miejsca
Które zajmowałeś.
Wielkie przestrzenie stają się
olbrzymimi i bezkresnymi
pustyniami Ciebie
nieobecnego..."

Afeni Shakur


Jedenaście lat temu, o godzinie 16:03 wyzionął ducha jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów, jakich widział świat. Chodzi oczywiście o 2Paca Amaru Shakura.

Wokół jego śmierci wciąż krążą dziesiątki teorii, wśród nich najsłynniejsza "Teoria 7", od której pochodzi jeden z przydomków artysty - Makaveli. Niejasna wydaje się być także bezpośrednia przyczyna zgonu rapera. Wiadomo oczywiście, że zmarł w wyniku ran postrzałowych.

Ponoć powodem śmierci był krwotok do płuca. Artystę dałoby się uratować, gdyby w szpitalu był czynny respirator. O dziwo, w jednej z największych klinik Las Vegas nie znalazł się ani jeden - według niektórych źródeł jedyne wolne urządzenie było zepsute, według innych nastąpiła awaria prądu.

W momencie śmierci przy łóżku 'Paca czuwała jego przyjaciółka, raperka YoYo, bardzo popularna w latach '90. Jeśli wierzyć jej słowom, pogrążony w śpiączce muzyk obudził się na chwilę przed krwotokiem, który go zabił. YoYo twierdzi, że Tupac próbował jej coś powiedzieć. Co? Tego nigdy już się nie dowiemy.

Przed szpitalem, w którym leżał ranny artysta zebrały się setki fanów. Tłum ludzi, składający się z mężczyzn i kobiet w każdym praktycznie wieku, stał w milczeniu oczekując na jakiekolwiek wieści dotyczące ich idola. Koczowali dniem i nocą, śpiewając chórem jego piosenki i modląc się.

Kiedy Tupac odszedł, lekarze długo bali się poinformować o tym ludzi, w obawie przed wybuchem masowej histerii. Ciało rapera wywieziono do kostnicy tylnym wyjściem. W końcu jednak należało przekazać smutną wiadomość.

O dziwo żadnej histerii nie było. Były łzy i rozpacz, część ludzi odeszła spod szpitala, aby po chwili wrócić ze świecami i zniczami. Z głośników aut zaparkowanych przy szpitalu popłynęła piosenka 2Paca, wszyscy zaczęli głośno śpiewać. To był swoisty pogrzeb rapera - zważywszy na to, że żaden inny się nie odbył.

Czego jeszcze o nim nie wiecie:

- Tupac naprawdę nazywał się Lesane Parish Crooks.

- Jego debiutancki album, "2Pacalypse Now" przyniósł aż 90mln $ zysku.

- Kiedy Tupac był mały, żył niemal w skrajnej nędzy, ale bardzo chciał się uczyć. Lekcje odrabiał przy świetle latarni ulicznych, gdyż w domu nie miał prądu. Jego nauczyciele wspominali go jako bardzo pojętnego ucznia. Kiedy Pac wyprowadził się z domu, musiał rzucić szkołę, aby iść do pracy. Zamieszkał wtedy z dwójką przyjaciół w opuszczonym domu i nadal kontynuował naukę na własną rękę.

- Tupac był wielkim fanem Jima Carreya. Uwielbiał go naśladować, i ponoć wychodziło mu to bardzo dobrze.

- Tupac nie chciał mieć dzieci, dopóki sytuacja ciemnoskórych w USA nie poprawiłaby się na lepsze. Niemniej jednak, gdyby miał dzieci, planował je nazwać: Star - córeczkę i Michaelangelo - synka.

- W tekstach piosenek 2Paca pojawiają się często odniesienia do filozofii Fryderyka Nietzsche, a także cytaty z Platona. Platon był ulubionym myślicielem Tupaca. Artysta przeczytał wszystkie jego dostępne dzieła, szczególnym upodobaniem darząc antyczny dialog "Timaios".

- Podobno Tupac został zgwałcony podczas pobytu w więzieniu.

- Nazwisko Tupaca figuruje w Księdze Rekordów Guinessa. Obok niego można przeczytać: "Raper, który odniósł największy sukces".

- Tupac miał dwa psy rasy rotweiler, które nazwał Bonnie i Clyde.

- Kiedy Tupac był nastolatkiem, pewnego dnia przyniósł do domu kokainę, pokazał ją matce i powiedział, że chce tego spróbować. Matka Tupaca, która przez wiele lat walczyła z uzależnieniem od tego narkotyku powiedziała mu, że jeśli chce stoczyć się tak jak ona, to proszę bardzo. Od tego czasu Tupac stronił od wszelkich narkotyków oprócz marihuany.

- W wieku 13 lat Pac miał szansę podpisać kontrakt muzyczny. Jednak jego matka nie pozwoliła mu na to, twierdząc, że jest za młody, i najpierw musi nauczyć się sporo o życiu.

- 2Pac czytał bardzo dużo poezji. Ulubionym jego wierszem był utwór Roberta Frosta - "Wszystko, co złote, krótko trwa".

- Tupac był fanem Erica Claptona.

- Napisał i nagrał ponad 700 utworów, z których część jest w posiadaniu jego matki, Afeni, a część w posiadaniu Suge'a Knight'a. Stąd między innymi taki wysyp jego pośmiertnych albumów.

- Notorious BIG nazywał 2Paca "Duke".

- W dzieciństwie przyjaciele 2Paca dawali mu znoszone przez siebie ubrania, ponieważ wiedzieli, w jakiej biedzie żyje on i jego rodzina.

- Tupac związany był przez pewien czas z Jadą Pinkett-Smith. Oświadczył jej się nawet, lecz ta nie chciała za niego wyjść. 2Pac poświęcił jej dwa wiersze ze swojego tomiku poezji.

- Ciało artysty zostało skremowane, a jego prochy rozrzucone na terenach parkowych Los Angeles.

- Podczas jednego z przyjęć Tupac zauważył samotną kobietę na wózku inwalidzkim. Do końca imprezy spędzał czas tylko z nią.

- Pewnego dnia Tupac usłyszał w TV wiadomość o małej dziewczynce, która została dotkliwie pogryziona przez psa. Odwołał wszystkie zaplanowane na ten dzień zajęcia i udał się do szpitala, w którym leżało dziecko. Opłacił jej leczenie i otoczył opieką jej rodzinę.

- Tupac co roku fundował ośrodkom pomocy społecznej 400 indyków na Święto Dziękczynienia.

- 2Pac był żonaty z Keishą Morris. Małżeństwo nie przetrwało długo, jednak pozostali naprawdę dobrymi przyjaciółmi, dzwonili do siebie niemal codziennie. Jakiś czas później 'Pac zaręczył się z Kidadą Jones, córką Quincy'ego Jonesa.

- W wieku 19 lat Tupac uczęszczał na kółko poetyckie. Napisał wtedy tomik poezji zatytułowany "Róża, która wyrosła na betonie". Książka jest bestsellerem, jest też pozycją obowiązkową dla studentów literatury w USA.

- W Georgii powstało TASCA - centrum sztuki imienia Tupaca Amaru Shakura. W owym centrum dzieci i młodzież z ubogich rodzin mogą rozwijać swoje talenty artystyczne za darmo.

- Na początku kariery 2Pac był świadkiem strzelaniny w sklepie z alkoholem. Zginęła wtedy mała dziewczynka o imieniu LaTasha. Muzyk był wstrząśnięty tym wydarzeniem. Później wielokrotnie wspominał małą 'Tashę w swoich piosenkach, jej imię można między innymi usłyszeć w "Thugz' Mansion" czy "Hellrazor".

- Matka Tupaca na miesiąc przed porodem została wypuszczona z więzienia. Wielokrotnie w wywiadach wspominała, że podczas odsiadki musiała awanturować się o każdą szklankę mleka i dodatkowe jajko na śniadanie, aby dostarczyć nienarodzonemu dziecku substancji odżywczych. Kiedy Tupac zdrowy przyszedł na świat, Afeni modliła się o każde kolejnych pięć lat jego życia, i co piąte urodziny dziękowała Bogu za ten dar. 2Pac zginął niecałe 3 miesiące po skończeniu 25. roku życia.

"Róża, która wyrosła na betonie"

Czy słyszałeś o róży, która wyrosła ze szczeliny
w betonie
Wbrew prawom natury nauczyła się chodzić
nie mając nóg
Zabawne jest też to, że marzeniom zawdzięcza
umiejętność oddychania powietrzem
Niech żyje róża, która z betonu wyrosła
i o którą nikt się nawet przez chwilę nie troszczył!


 
Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


pussy_with_honey

Czytaj dalej: Natalie Portman i ''meksykański Brad Pitt'' - poprawiona wersja

 
  Ostatnio dodane fotki 2pac:zobacz całą galerię »
2 Pac
2 Pac
Bohaterzy
Bohaterzy
Snoop Dogg - 2Pac
Snoop Dogg - 2Pac
2pac !
2pac !
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (30): sortuj ↓  

gość07-01-15, 19:52   cytuj

Na pewno by go ktos rozpoznał, przecież musiałby chodzić gdzieś np. do sklepu. Przecież nie zaszył się w domu na 18 lat.

gość07-01-15, 19:50   cytuj

Ludzie proszę was, nie oszukujcie sie Tupac nie żyję. Myślicie, że jakby żył to nikt by go nie zauważył? Mógłbyś tak ukrywać przez rok ale nie 18 lat. Nawet jakby zrobił operacje plastyczną to i tak by go poznali. A po za tym on miał tylu wrogów, że niestety i tak by go ktoś zabił.

gość11-08-10, 10:22   cytuj

i nazywał naprawdę się Tupac Amaru Shakur, na początku nazywał Lesane Parish Crooks, ale po tym jak jego matka wyszła za mąż zmieniła mu imię.

gość04-02-10, 04:05   cytuj

gość, 06-01-10, 15:57 napisał(a):

gość, 16-09-07, 11:18 napisał(a):a ja mysle ze 2pac zyje!! i mam taki filmik gdzie jest pokazane jak gada z kolegami i oni to zauwazyli ze go nagrywaja i ktos poszedl w strone kamery a ten spieprzyl:D:D
taa to było na prima aprilis puszczone u nich w tv potem mówili że to żart ;/


ja to nie wiem jak tak można żartować ;(
Rest In Peace

gość06-01-10, 15:57   cytuj

gość, 16-09-07, 11:18 napisał(a):

a ja mysle ze 2pac zyje!! i mam taki filmik gdzie jest pokazane jak gada z kolegami i oni to zauwazyli ze go nagrywaja i ktos poszedl w strone kamery a ten spieprzyl:D:D


taa to było na prima aprilis puszczone u nich w tv potem mówili że to żart ;/

gość31-05-09, 13:34   cytuj

2pac chciał miec dzieci jak mówiła jego żona,ale nie mógł bo za dużo palił marychy.Po drugie Jada Pinkett była przyjaciółką ze szkoły w Balitimore,jego prochy były rozrzucone ale w Afryce i nie został zgwałcony w więzieniu

gość17-04-09, 22:00   cytuj

gość, 09-09-08, 16:41 napisał(a):

2Pac wedlug mnie byl jest i bedzie najlepszym gangsta rqaperem na tym swiecie mam nadzieje,ze pogloski o tym ze zyje sa prawda bo 2pac chcial dobrze lecz jak to bywa w gangsterce niewszystko sie udaje a kazdy blad trzeba zaplaciac. Niech Spoczywa/zyje w spokoju. Picia z Lca


co ty o tym wiesz... przeicez on w wywiadach mowil,ze chce skonczyc z zyciem gangstera i rzeczywiscie przy pomocy bif frank'a mu to wychodzilo...nie od razu,ale malymi krokami do celu... poczytaj o tym... na poznaj-tupaca.prv.pl sa przetlumaczone ksiazki...wybierz GOT YOUR BACK,tam bedzie o tym napisane...

PEACE!

PuchaczBee09-04-09, 18:33   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

gość, 12-09-08, 05:33 napisał(a):

Jestem 2Pac Shakur Amaru ujawnie sie 2009 roku!!! Do zobaczenia i pozdrawiam bez wzgledu czy w to ówierzycie czy nie a to sa wszystko brednie i nie wierzcie w nie...2Pac Amaru Shakur jeśli juz


Rest In Peace [*] [*] [*]

gość09-04-09, 18:05   cytuj

co to za pe**ł napisał tupac nie był zgwałcony sam zdissowal dziennikarke która takie coś napisała

gość12-09-08, 05:33   cytuj

Jestem 2Pac Shakur Amaru ujawnie sie 2009 roku!!! Do zobaczenia i pozdrawiam bez wzgledu czy w to ówierzycie czy nie a to sa wszystko brednie i nie wierzcie w nie...

gość09-09-08, 16:41   cytuj

2Pac wedlug mnie byl jest i bedzie najlepszym gangsta rqaperem na tym swiecie mam nadzieje,ze pogloski o tym ze zyje sa prawda bo 2pac chcial dobrze lecz jak to bywa w gangsterce niewszystko sie udaje a kazdy blad trzeba zaplaciac. Niech Spoczywa/zyje w spokoju. Picia z Lca

gość02-09-08, 17:10   cytuj

Gdy bym Wam powiedział prawde to i tak by nikt w to nie ówierzył!!! ~~~~2P~~>

gość11-08-08, 19:55   cytuj

2Pac był dobrym człowiekiem i zył tylko 25 lat a ten 50 Cent (nielubie go) zyje 30 pare chyba nie interesuje sie nim interesuje sie tylko 2PACIE :)

gość17-05-08, 21:59   cytuj

nie jestem godzien wypowiadac jego imienia

gość31-03-08, 19:02   cytuj

mam na imie kamil i jestem pac ur.12.10.hehe bójcie się

gość03-10-07, 15:09   cytuj

troche poźno sie wpisuje ale szacunek dla mistrza

gość16-09-07, 18:34   cytuj

respect [*]

Dilemaa16-09-07, 13:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

uwielbiam go.

gość16-09-07, 11:18   cytuj

a ja mysle ze 2pac zyje!! i mam taki filmik gdzie jest pokazane jak gada z kolegami i oni to zauwazyli ze go nagrywaja i ktos poszedl w strone kamery a ten spieprzyl:D:D

gość15-09-07, 18:37   cytuj

Ja też urodziłam się 16.06

dark_lady15-09-07, 18:04   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

2pac rewelacyjny raper i człowiek[*]

mally15-09-07, 16:51   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

[*]
szkoda takich ludzi.. :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Amy i Blake w separacji

gość15-09-07, 11:26   cytuj

;(((((((( [*]
wspanialy czlowiek

gość14-09-07, 22:28   cytuj

Smutno mi się bardzo zrobilo. . .Dlaczego dobrzy ludzie odchodzą z tego świata tak szybko? :(

pussy_with_honey14-09-07, 21:54   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

2pac nie miał dzieci, chociaż bardzo dzieci lubił i istnieje kilka jego zdjęć z małymi dziećmi np z siostrzenicą czy z córką ice cube'a. podobno keisha morris (jego żona) była w ciąży ale poroniła - ale to nie jest informacja na 100% pewna

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: MC Guru nie żyje!

strony
1 2
 

następna strona »

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida