Plotka dodana przez użytkownika black_cobra

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Dzikie karty przyznane

piątek 08-02-08, czytany: 2731 razy       eurowizja   natasza urbańska  

Kto na eurowizje?

EurowizjaEurowizja / © PR Photos
Dziś TVP wyłożyła wszystkie karty na stół. Do grona wspaniałej dziesiątki wchodzą mniej wspaniali wykonawcy:

Karta numer 1: Natasza Urbańska /to było wiadome… :| /- twarz Jedynki, aktorka i piosenkarka. Od 1993 roku związana z Teatrem Studio Buffo. Od września 2007 roku Natasza Urbańska jest Twarzą Programu 1 Telewizji Polskiej S.A. Była gwiazdą cyklicznych programów taneczno-muzycznych “Przebojowa noc” i “Złota sobota” w TVP, gdzie m.in. wystąpiła w duetach z Michaelem Yorkiem ( Money, money, money…), Paulem Anką (Put Your Head On My Shoulder) i Drupim (Piccola e fragila) orazjako solistka zaprezentowała wiele najsłynniejszych przebojów świata w nowych aranżacjach. Poza Przebojową Nocą i Złota sobotą wystąpiła m.in. w duecie z Krzysztofem Cugowskim w utworze Jest taki samotny dom. W 2007 roku nagrała debiutancki singiel I Like It Loud. Piosenka zdobyła 3 miejsce w Krajowych Eliminacjach 52. Konkursu Piosenki Eurowizji. Natasza Urbańska występuje w spektaklach Teatru Studio Buffo. Gra między innymi w przedstawieniach: Metro, Panna Tutli Putli, Romeo i Julia, Tyle Miłości, Ukochany Kraj…, Niedziela na Głównym, Przeżyj to sam i Obok nas. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą solową płytą.

Karta numer 2: zespół Żywiołak - reprezentują nurt muzyczny określanych mianem: heavy-folk, biometal, folkmetal, czy też hard-folk. Zespół tworzą pasjonaci instrumentów średniowiecznych, sztuki ludowej i żywiołowego rock`n`rolla. Zainteresowani słowiańskim folklorem i kulturą ludową przywołują w swojej twórczości bohaterów rodzimych legend i baśni, magiczny świat przepowiedni i wróżb, elementy słowiańskiej mitologii. Pozostałości dawnych zwyczajów, jak na przykład nie witanie się przez próg, topienie Marzanny, malowanie jajek wielkanocnych, czy odpukiwanie przez niemalowane drewno są źródłem inspiracji dla Żywiołaka. W 2006 roku otrzymali Grand Prix IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, Nagrodę Prezesa Polskiego Radia głosami Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Namysłowskiego. Zespół promował polska kulturę w Moskwie, koncertował w Niemczech, Norwegii i Węgrzech.

Karta numer 3: Izabela Kopeć - mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Wydział wokalny). Wokalistka łącząca w oryginalny sposób dwa światy: muzyki operowej i muzyki pop we wszystkich jej odmianach łącznie z techno, ambientem, etno, czy soulem. Rozwój jej kariery potwierdza opinie krytyków muzycznych o możliwości syntezy tak różnych gatunków. Jej osobowość sceniczna, przygotowanie zawodowe, talent, fantazja i chęć bawienia się muzyką poprzez łączenie gatunków zostały docenione przez m.in. producenta Petera Haywoodem, który wyprodukował utwór “My Love”, łączący operowy wokal z najnowocześniejszym brzmieniem clubbingowym. Gościnnie na klawiszach zagrał Keith Emerson. Piosenka ukazała się na dwóch albumach: “Hotel St. Tropez” i “Cafe Krishna”. Oba albumy dystrybuowane były w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nagrywała również z Wojciechem Konikiewiczem utwory, gdzie przenikały się nurty latynowskie i etno-techno z jej uduchowionym mezzosopranem. Jak sama twierdzi:„Czuję się bardzo dobrze w każdym repertuarze zarówno klasycznym jak i rozrywkowym, ale zawsze dyscyplinuję się Bachem.. Zapragnęłam jednak czegoś więcej. Fantastyczną i bardzo wciągającą zabawą, stało się dla mnie łączenie klasycznego ducha mezzosopranowych wokaliz z energią muzyki klubowej i popu. Tak…, łączenie dwóch, zdawałoby się tak odległych światów to ciekawy kierunek w artystycznych poszukiwaniach i dążeniach.”

black_cobra

Czytaj dalej: Rihanna, co za kreacja? (FOTO) - Ktoś nie ma lustra.

 
  Ostatnio dodane fotki Eurowizja:zobacz całą galerię »
Krzysztof Bielecki...
Krzysztof Bielecki...
lena meyer landrut
lena meyer landrut
lena meyer- landru...
lena meyer- landru...
edyta herbuś
edyta herbuś
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (6): sortuj ↓  

gość08-02-08, 22:23   cytuj

a ja myślałam, że Angie pojedzie ;p wielka szkoda :(
z resztą kto by nie pojechał , to i tak dadzą ciała

gość08-02-08, 18:57   cytuj

przynajmniej on umie wyć a nie jak inne które umieją śpiewać

Susie08-02-08, 18:36   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Co to za Żywiołak?

ellee08-02-08, 17:57   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

nic ciekawego

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Dla tych wszystkich, którzy sądzą...

gość08-02-08, 17:06   cytuj

Z tej trójki najbardziej przypada mi do gustu Żywiołak. Moje klimaty.
Tyle że pewnie plebejuszom zakochanym w kulturze masowej się nie spodoba.

gość08-02-08, 16:59   cytuj

A CO TO sa te dzikie karty

strony
1

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida