Plotka dodana przez użytkownika scarlett

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

My a gwiazdy cz.1

piątek 08-06-07, czytany: 14836 razy       gisele bundchen   ciało   ciąża  

Co mówi Gisele Bundchen?

Gisele BundchenGisele Bundchen / © Photorazzi
W związku z głoszonymi ostatnio przez Gisele Bundchen poglądami na temat antykoncepcji i aborcji, pod newsem pt. "Gisele Bundchen przeciwko Kościołowi" (http://www.kozaczek.pl/pl...303 ) rozgorzała dyskusja zwolenników oraz przeciwników aborcji, a także osób mających nie do końca sprecyzowane poglądy w tej kwestii.

Tu warto przypomnieć słowa Gisele: "- Sprzeciw Kościoła wobec stosowania prezerwatyw jest niedorzeczny. Kobiety powinny mieć też prawo do aborcji - stwierdziła. - Jeżeli nie czuje się finansowo czy emocjonalnie zdolna do wychowywania dziecka, dlaczego miałaby rodzić?"

Biorąc udział w tejże dyskusji odniosłam wrażenie, iż aby miała ona sens, przydałoby się, by wypowiadające się osoby miały pełen ogląd sytuacji. Na temat antykoncepcji nie będę się tu rozwodzić, gdyż większość z nas jest z tą kwestią obeznana i można uznać ją (jak już stwierdziła Annica) za metodę zapobiegania aborcji.

Czym więc jest sama aborcja? Pytanie wydaje być się banalne, lecz jedynie pozornie. "Aborcja (od łac. abortus - poronienie) to celowe, przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka lub płodu." (biolog.pl)
Zgadza się, nieprawdaż? To jednak jedynie krótka definicja, czym w rzeczywistości jest aborcja, wyjaśnia poniższy fragment.

Zacznijmy od metod aborcji:
-zasysanie
-rozdrobnienie i usunięcie
-zatrucie stężonym roztworem soli
-zastosowanie prostagladyn

Kto lub co jest usuwane? Dziecko? Czy jest ono rzeczywiście "zbitką komórek"? Czy może czymś więcej? Zapraszam do zapoznania się z fotogalerią na stronie: http://www.pregnancy.org/...php
Na tejże stronie obejrzeć można zdjęcia ukazujące rozwój dziecka od tygodnia 1 do tygodnia 14 życia płodowego.

Wracając do kwestii aborcji:
Czym jest zasysanie łatwo się domyślić - płód jest wysysany z ciała kobiety.

Na czym zaś polega rozdrobnienie i usunięcie? Pozwolę sobie zacytować tekst zaczerpnięty ze strony o aborcji (http://www.hli.org.pl/pl/...tml - strona zawiera zdjęcia mogące być przykre w odbiorze)
"Metodę tę stosuje się po 12 tygodniu. Potrzebne jest narzędzie przypominające kombinerki (kleszczyki Weirtheima - abortcang), ponieważ kości i czaszka dziecka są już częściowo zwapnione. Nie stosuje się znieczulenia wobec dziecka. Aborcjonista wprowadza narzędzie do macicy, chwyta nogę lub inną część, a następnie obracając wyrywa ją z ciała dziecka. Czynność tę powtarza raz po razie. Kręgosłup musi zostać rozłamany, a czaszka zmiażdżona, aby ich usunięcie stało się możliwe. Funkcja pielęgniarki polega na skolekcjonowaniu części ciała dziecka, w celu upewnienia się, że wszystko zostało usunięte."
Brzmi to wszystko strasznie, czy jest tak w rzeczywistości? I dlaczego tekst mówi o "dziecku", a nie o "płodzie"? Na wspomnianej wyżej stronie źródłowej znajdują się zdjęcia uzasadniające te stwierdzenia (obrazy mogą być nieprzyjemne).

Zatrucie stężonym roztworem soli - co to jest? Nazwa oczywiście mówi sama za siebie, dokonywane jest ono poprzez wprowadzenie do wód owodniowych stężonych roztworów soli. Metoda ta stosowana jest po 16 tygodniu ciąży. Dziecko połyka roztwór soli "(...) oraz na skutek funkcjonowania odruchu oddechowego, wprowadza do płuc. Jest zatruwane i walczy o życie, czasami dostaje konwulsji. Zabicie dziecka trwa nieco ponad godzinę. Gdy wszystko przebiega zgodnie z planem, następnego dnia matka rozpocznie poród i urodzi martwe dziecko."

Zastosowanie prostagladyn polega w skrócie na podaniu pewnego rodzaju hormonów powodujących przedwczesny poród prowadzący do śmierci dziecka.

Powyższy tekst z pewnością nie jest łatwy i przyjemny, ciekawi mnie jednak zdanie osób, które przeczytały go w całości (zwłaszcza tych z Was, którzy zajrzeli na obydwie strony ze zdjęciami - dotyczącą zarówno rozwoju płodu, jak i tą dotyczącą aborcji).

Jakie są Wasze opinie na temat aborcji? I co sądzicie o publicznym wyrażaniu swych opinii na tak poważne tematy przez znane osoby takie jak Gisele, a więc modelki, bądź też aktorki...? Czy ich wypowiedzi są lub mogą być opiniotwórcze? Konstruktywne?

scarlett

Czytaj dalej: Paris Hilton na wolności! - Dziedziczka opuściła zakład karny.

 
  Ostatnio dodane fotki Gisele Bundchen:zobacz całą galerię »
Alesssandra i Gise...
Alesssandra i Gise...
miranda/gisele
miranda/gisele
Gisele, Natalia & ...
Gisele, Natalia & ...
Gisele Bundchen
Gisele Bundchen
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (98): sortuj ↓  

Paris26-06-07, 12:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

ficu26-06-07, 00:43 ---> Decydowanie o sobie to jedno. Ale decydowanie o kimś to co innego. A kobieta decydując się na aborcję nie decyduje tylko o sobie. Decyduje przede wszystkim o dziecku, które samo nie ma możliwości, żeby się obronić.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

Martyna26-06-07, 10:18   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Hehehe. Aborcja to drażliwy temat nie tylko w tym kraju...

bueno26-06-07, 00:48   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

co do aborcji : Ona chyba nie widziala filmiku ,, niemy placz``-a Wy widzieliscie?? -ja przeplakalam caly film- jak patrzylam jak dziecko jest rozrywane na sterzepy-a potem resztki tego malutkiego cialka zostaja wysysane z lona matki-przez rurke ;(;( co do finansow- ona finansowo sie nie czuje by rodzic??- podala tepy przyklad :| o_O

ficu26-06-07, 00:43   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

kazdy powinien decydować o swojej osobie, więc dlaczego ja mam decydować o Twojej aborcji ? to tak jakby narzucać komuś określoną religię, bo większość uważa, że jest tą słuszną i prawdziwą... co innego uważać, że aborcja to zło, bądź na odwrót - każdy ma niezbywalne prawo do własnych poglądów, lecz niech wpływają one drastycznie na życie innych. można się starać co najwyżej kogoś do nich przekonać, ale nie wyobrażam sobie by w naszym pseudolaickim państwie większość decydowała o moim ciele... tyle.

Paris26-06-07, 00:09   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Loża_Szyderców25-06-07, 15:57 ---> Nie w tym przypadku. I wiem co mówię bo - nazwijmy to - "siedzę w temacie". Owszem - odradzają aborcję jak tylko mogą ale nie mogą jej odmówić w ściśle określonych okolicznościach.

P.S. Nie mówię tu oczywiście o wyjątkach, gdzie kobiecie robi się problemy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

Loża_Szyderców25-06-07, 15:57   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

==>Paris
Więc nie ma najmniejszego problemu i nikt nie każe kobiecie rodzić, kiedy płód jest chory! Doucz się zanim wystawisz podobną opinię.

Nie ma problemu? zdziwiłabyś się... jestesmy w polsce, tu jest prawo tylko na papierze....

gość16-06-07, 18:12   cytuj

bardzo dobry artykuł ... dzisiejsza mlodziez nie zdaje sobie sprawy z aborcji, myślą że usuniecie ciązy wszystko rozwiąze ... nie chodzi tutaj o kosciol jak kilka osob pisało chodzi o to ze jestesmy ludzmi !!! mamy prawo zyć wiec nie zabierajmy tego innym !!!

Scarlett16-06-07, 13:28   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Paris - dzięki za zrozumienie :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: GWIAZDY W WASZYCH OCZACH…INTERAKTYWNIE :) WYNIKI

gość14-06-07, 00:25   cytuj

... miało się na tyle odpowiedzialności żeby uprawiać sex to niech się ma na tyle odpowiedzialności i odwagi żeby urodzić i oddać do adopcji
brawo! dokładnie

to oczywiste że seks tak jak wszystko inne trzeba robić świadomie a nie w jakimś amoku-problem tylko w tym kogo na to stać-obserwując świat widać że niewielu-żyjąc świadomie po prostu nie masz problemów nie tylko z niechcianą ciążą

gość11-06-07, 22:41   cytuj

to jest pikuś a nie propaganda, ja proponuje wszystkim zwolennikom popełnić zbiorową aborcję (odebranie życia) na sobie, a co !! niech dadzą przykład że ich poglądy są słuszne, że każdy ma prawo dać życie lub je odebrać, przepraszam że się nie przyłącze ale poszukuje kabrioleta...

facet

gość11-06-07, 22:26   cytuj

Heh jak kupie różowego kabrioleta to też popełnię nim aborcję na własnej osobie na pierwszym drzewie, "ginie" proponuje się przyłączyć w końcu zanim się coś zrobi najlepiej doświadczyć to na sobie aby mieć pewność skuteczności...

facet

gość11-06-07, 21:53   cytuj

ingerencja w każdą sferę życia??? chyba chciałaś powiedzieć zabijania! zastanów się zanim coś napiszesz, może jakaś matka wlaśnie sie nie zdecyduje zabic "niechcianego dziecka", bo zobaczy zdjecia za ktore tak krytykujesz Scarlett?!
...dlaczego w tym państwie wszyscy nagle stali się tacy pseudotolerancyjni???

gość11-06-07, 21:23   cytuj

Popieram Gine...nie powiem ze jestem za aborja, ale mysle ze kaza kobieta powinna miec wybor czy urodzic dziecko czy nie??/To jest jej wolna wola i nikomu nic do tego....a pokazywanie takich propagandowych zdjec jest dla mnie zalosne...to juz jest sprawa matki jak sie upora z takim widokiem...dlaczego w tym panstwie musi byc ingerencja w kazda sfere zycia????

gina11-06-07, 17:22   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Ja jestem za aborcją. I swoje też dodam-że nie jest to temat na portal plotkarski!Według mnie oczywiście.

Paris11-06-07, 12:40   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

A co do wszystkich, którzy tak strasznie protestują co do wyboru tematu - przecież to nie scarlett zaczęła o tym pisać tylko Playa Barbie... Jej jakoś nikt nie atakuje, bo to były słowa Gisele? Jesteście beznadziejni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

Paris11-06-07, 12:36   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

gość08-06-07, 09:53 ---> Co ty w ogóle pieprzysz? Powtórzę to, co pisałam już w poprzednim artykule:
Wg polskiego prawa kobieta może usunąć ciążę w trzech sytuacjach: kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu, kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety lub kiedy wykryte są nieodwracalne zmiany w płodzie (np rozszczep kręgosłupa...). Więc nie ma najmniejszego problemu i nikt nie każe kobiecie rodzić, kiedy płód jest chory! Doucz się zanim wystawisz podobną opinię.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

Paris11-06-07, 12:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Theodora10-06-07, 16:20 ---> Po części rozumiem Twoje zdanie, ale ciąża w wyniku gwałtu to nie wina tego dziecka... Ja ciągle mam mieszane uczucia co do tego przypadku. Osobiście chyba nie usunęłabym dziecka...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

Paris11-06-07, 11:59   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

scarlet - mimo iż wiedziałam o tym wcześniej, Twój tekst upewnił mnie jednak w przekonaniu, że bronię słusznej sprawy! Dziękuję scarlet! Mam nadzieję, że inni też to zrozumieją...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

gość10-06-07, 18:16   cytuj

No pewnie że biedny chłopiec, nie dość że ma kłopoty w miłości to jeszcze niewyżyty seksualnie i musi szukać pociechy na babskich stronach podniecając się płaczem szarganej losami życia Hiltonówny, nieudanym romansem Britney i tym że Magda M. zginęła w 56 odcinku, tylko współczuć, a nie się jeszcze pastwić hehe

facet

gość10-06-07, 18:13   cytuj

O kurcze a jednak dało się zauważyć, brawo :)
pewnie że nie mam szacunku dla osób które nie szanują życia (nie tylko kobiet), być może moje wypowiedzi są żenujące ale chociaż częściowo starałem się dorównać do poziomu niektórych wcześniejszych komentarzy, cóż Bush też myślał racjonalnie chcąc zwiększyć dostawy ropy do stanów i zaatakował Irak, tylko jakim kosztem...
Chociaż tak jak już pisałem wcześniej może warto wprowadzić naraz wszelkie oświecone pomysły wtedy populacja zacznie tak szybko się likwidować że życie znów stanie na piedestale jako podstawowe prawo każdego człowieka, bo obecnie ma marne znaczenie...

facet

superp10-06-07, 16:34   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Pewnie ma kłopoty w miłości dlatego jest taki sceptyczny, albo wiem(!) niewyżyty seksualnie że zagląda na "babskie strony" innego wyjścia nie widze, ale powodzenia facecie widać, że dzieciak z Ciebie

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Ogólna harmonia- to jej cel!

Theodora10-06-07, 16:20   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

facecie:

A co w przypadku gwałtu? To też wina kobiety? Bo sama chciała, to niech dziecko urodzi i sama wychowa?

Żenujące jest to, co piszesz, widać, że nie masz za grosz szacunku dla kobiet - widać to pięknie po wypowiedzi o pani Senyszyn i po radzie, by dziewczyna wypowiadająca się przed tobą (z małej, bo nie zasługujesz na dużą literę) potraktowała się nożykiem.

Najprościej dyskusję o aborcji sprowadzić do machania sztandarowymi hasełkami typu cierpiące życie nienarodzone, szkoda że cię matka nie wyskrobała (ha, to dopiero wymaga polotu!) i plucia jadem na wszystkich myślących racjonalnie, zwłaszcza kobiety. Ale wymyślić coś od siebie bądź odnieść się do argumentów interlokutorów - to już cięższa sprawa, widać tego jeszcze na spotkaniach młodzieży weszpolskiej nie przerabialiście...

Współczuję ci relacji z matką, bo przecież taka nienawiść do płci pięknej nie bierze się znikąd. Poor little boy.

gość10-06-07, 12:07   cytuj

Heh Pani gościu z godziny 9:16 w ciąże nie zachodzi się przez zapylenie, miało się na tyle odpowiedzialności żeby uprawiać sex to niech się ma na tyle odpowiedzialności i odwagi żeby urodzić i oddać do adopcji, poza tym jest Pani niewygodna do szerzenia moich poglądów "jedynie słusznych", także proponuje nożykiem się potraktować albo w odkurzacz, ewentualnie głowę w imadło co za różnica czy nienarodzone, czy narodzone...

ps: mi się nie podoba że ten artykuł tu jest, że ten portal tu jest, że google mnie tu wysłało i że w ogóle jest internet i wolność wypowiedzi...

facet

gość10-06-07, 09:45   cytuj

Ja rozumiem, że chciałaś aby artykuł miał wiele komentow, ( co Ci się udało że względu na kontrowersyjny temat) ale to nie miejsce na takie tematy. Tu się pisze artykyły o gwiazdach ich życiu, poglądach a nie takich rzeczach!!!

gość10-06-07, 09:16   cytuj

Heh na babskich stronach to jednak widać różnicę poziomów, niektóre komentarze są irytujące, niedojrzałe i infantylne. Kontrast do w/w też się pojawia całe szczęście. Po przeczytaniu forum nasuwa się pomysł aby zalegalizować eutanazje, aborcję, a na końcu rozdać noże, przecież każdy "ma wybór" co zrobi z życiem (w tym przypadku nowopoczętym).
Ps: szkoda że matka pani Senyszyn nie miała podobnego zdania co do aborcji jak jej córka

a ciekawe co ty bys zrobił bedac kobieta w ciazy a tak naprawde nie chcesz tego dziecka, wez sie zastanów lepiej

strony
1 2 3 4
 

następna strona »

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida