Plotka dodana przez użytkownika niki16

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Posłuchaj propozycji na Eurowizję z Polski!

poniedziałek 18-02-08, czytany: 8293 razy      

Czy coś się nadaje?????

/ © KAPiF
Piosenka Dla Europy - Warszawa 2008Lista utworów zakwalifikowanych do koncertu „Piosenka dla Europy 2008”


X. Żywiołak - Dyskwalifikacja "Noc Kupały"
(muzyka i słowa Robert Wasilewski)
Reprezentują nurt muzyczny określanych mianem: heavy-folk, biometal, folkmetal, czy też hard-folk. Zespół tworzą pasjonaci instrumentów średniowiecznych, sztuki ludowej i żywiołowego rock`n`rolla. Zainteresowani słowiańskim folklorem i kulturę ludową przywołują w swojej twórczości bohaterów rodzimych legend i baśni, magiczny świat przepowiedni i wróżb, elementy słowiańskiej mitologii. Pozostałości dawnych zwyczajów, jak na przykład nie witanie się przez próg, topienie Marzanny, malowanie jajek wielkanocnych, czy odpukiwanie przez niemalowane drewno są źródłem inspiracji dla Żywiołaka. W 2006 roku otrzymali Grand Prix IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, Nagrodę Prezesa Polskiego Radia głosami Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Namysłowskiego. Zespół promował polska kulturę w Moskwie, koncertował w Niemczech, Norwegii i Węgrzech

2. Kasia Nova "The Devil"
muz. Harald Retinger, Ulrich Fischer, tekst Harald Reitinger
debiutująca na polskim rynku. Za jej debiutancką płytę odpowiedzialni są Ulrich Fisher i Harald Reitinger znani w Europie jako BeatPower Music. W Europie są jednymi za najlepszych producentów muzyki tanecznej i r’n’b. Pracowali także z Eminemem i Laury Hill z The Fugges.

3. Edi Ann "Lovin’U"
tekst i muzyka Edyta Kuczyńska
ur.1984; wykonawczyni m.in. piosenki „Apetyt na miłość” w serialu o tym samym tytule (2006). Debiutantka

4. Izabela Kopeć "You’ve Got My Love"
(muzyka: Filip Kuncewicz, słowa: Izabela Kopeć)
mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Wydział wokalny). Wokalistka łącząca w oryginalny sposób dwa światy: muzyki operowej i muzyki pop we wszystkich jej odmianach łącznie z techno, ambientem, etno, czy soulem. Rozwój jej kariery potwierdza opinie krytyków muzycznych o możliwości syntezy tak różnych gatunków. Jej osobowość sceniczna, przygotowanie zawodowe, talent, fantazja i chęć bawienia się muzyką poprzez łączenie gatunków zostały docenione przez m.in. producenta Petera Haywoodem, który wyprodukował utwór "My Love", łączący operowy wokal z najnowocześniejszym brzmieniem clubbingowym. Gościnnie na klawiszach zagrał Keith Emerson. Piosenka ukazała się na dwóch albumach: "Hotel St. Tropez" i "Cafe Krishna". Oba albumy dystrybuowane były w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nagrywała również z Wojciechem Konikiewiczem utwory, gdzie przenikały się nurty latynowskie i etno-techno z jej uduchowionym mezzosopranem. Jak sama twierdzi:„Czuję się bardzo dobrze w każdym repertuarze zarówno klasycznym jak i rozrywkowym, ale zawsze dyscyplinuję się Bachem.. Zapragnęłam jednak czegoś więcej. Fantastyczną i bardzo wciągającą zabawą, stało się dla mnie łączenie klasycznego ducha mezzosopranowych wokaliz z energią muzyki klubowej i popu. Tak..., łączenie dwóch, zdawałoby się tak odległych światów to ciekawy kierunek w artystycznych poszukiwaniach i dążeniach.”

5. Starnawski & Urban Noiz "It’s not a game"
muz. Marcin Urban, tekst Bożena Intrator
zespół określa swój styl jako połączenie soul, r'n'b i popu. Jego członkowie to zawodowi muzycy pracujący z gwiazdami polskiej sceny. Kierownikiem muzycznym, pianistą oraz kompozytorem zespołu jest Marcin Urban. Wystąpili m.in. w koncercie „Debiuty” podczas festiwalu w Opolu w 2006 roku. Byli także finalistami Festiwalu Vena w 2006

6. Queens "I say my body"
muz. Łukasz Pilch, tekst Marcin Skoczylas
zespół wyłoniony z castingu zorganizowanego trzy lata temu przez Polską Agencję Muzyczną. Zespół powstał na podstawie badań przeprowadzonych przez Polską Agencję Muzyczną na temat czego brakuje na polskim rynku muzycznym. Badania wykazały, że potrzebna jest grupa wokalno-taneczna złożona z samych dziewczyn. W czerwcu 2005 ukazał się debiutancki singel grupy zatytułowany "Everybody Loves The Sunshine", piosenka wcześniej wykonywana przez Roya Ayersa w latach osiemdziesiątych. W październiku ukazał się drugi singel pt. "Od A Do Zet" autorstwa Jacka Cygana i Romualda Lipko. W 2006 grupa brała udział w Konkursie Eurowizji. Piosence "I Fell In Love" nie udało się wygrać, ale utwór zajął 2 miejsce w głosowaniu publiczności.

7. Isis Gee "For Life"
muz. Isis Gee, tekst Isis Gee
właściwie Tamara Gołębiowska, amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia (ur. 1972 w Seattle),. Od 2004 roku mieszka w Polsce pod Warszawą z mężem Adamem Gołębiowskim. Brała udział w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem był Żora Korolyov. Zajęła 5. miejsce. Nagrała album "Hidden Treasure" - którego producentami byli KK, Simon Gogerly i Tim Young.

8. Men Meadow "Viva la musica"
muz. Thomas G;son, Andreas Rickstrand, tekst Thomas G:son
to zespół dwóch Szwedów, Fredrika Olofssona i Niklasa Vestberga. Obaj są zafascynowani tańcem i realizują swoją pasję od najmłodszych lat. Fredrik współpracował z szwedzkim zespołem After Dark, został też dostrzeżony przez szwedzką telewizję Chanel 5, gdzie zagrał w serialu. Od 2000 bierze udział w szwedzkich preselekcjach w chórkach, pracował też z Enrique Iglesiasem. Niklas otrzymał solidne wykształcenie muzyczne, następnie występował w musicalach. Jednocześnie studiował dziennikarstwo oraz komunikację medialną. Kompozytor tego utworu - Thomas G:son (wł. Gustafsson) to szwedzki gitarzysta i kompozytor. Jak dotąd napisał łącznie 27 piosenek do szwedzkich preselekcji oraz 13 do preselekcji w innych krajach (Norwegia, Finlandia, Łotwa, Rumunia i Hiszpania). Jest autorem lub współautorem m.in. utworów "Listen to your hearbeat" i "Invincible", które zajęły dla Szwecji 5. miejsca odpowiednio w 2001 i 2006 roku. W 2007 roku jego piosenki były prezentowane w Helsinkach przez reprezentantów Norwegii (półfinał) i Hiszpanii (finał). Mimo doświadczeń z muzyką hard rockową w latach 90., jego piosenki mają charakterystyczne, szwedzkie brzmienie, którego najlepiej znanymi przykładami są utwory grupy ABBA.

9. Afromental "Thing we’ve got"
muz. W. Łozowski, B. Śniadecki, tekst Wojciech Łozowski
polski zespół, pochodzący z Olsztyna. Tworzą mieszanką różnych stylów: soul, R&B, funky, popu oraz hip-hopu. Laureaci m.in. I Przeglądu Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej oraz złotej dziesiątki Festiwalu Gama w Kołobrzegu. 12 października 2007 roku debiutowali album Afromental, zatytułowanym The Breakthru. Promujący album singel I`ve got what you need, został zakwalifikowany do finału koncertu Top Trendy 2007 w Sopocie.

10. Plastic „Do something”
muz. i tekst Agnieszka Burcan
zespół przede wszystkim znany jest z owoczesnych brzmień electro-pop z elementami znanymi w muzyce rozrywkowej lat 80-tych. Są sympatykami analogowych brzmień. Ich muzyka to pakiet stylistycznej różnorodności muzyki electro, funk, house, drum’n’bass i chillout. Plastic m.in. współpracował z Mathplanete, Blogiem 27, Pudelsami i Markiem Kościkiewiczem

11. Sandra Oxenryd "Super Heroes"
muz. Knut-Ă˜yvind Hagen, Andreas Rickstrand, tekst Knut-Ă˜yvind Hagen
urodziła się 1. października 1982 roku w Kristinehamn w Szwecji. Jest znana w Skandynawii głównie ze zwycięstwa w szwedzkim programie Fame Factory (program podobny do Idola) oraz z reprezentowania Estonii w Konkursie Eurowizji w Atenach w 2006 roku. Piosenka "Though my window", napisana przez najlepszych estońskich kompozytorów, nie przeszła jednak do finału Konkursu. Obecnie Sandra zajmuje się koncertowaniem po Szwecji oraz co jakiś czas pojawia się w szwedzkiej telewizji.

12. Natasza Urbańska "Blow Up"
(muzyka i słowa Rickey Fernand)
Aktorka i piosenkarka. Od 1993 roku związana z Teatrem Studio Buffo. Od września 2007 roku Natasza Urbańska jest Twarzą Programu 1 Telewizji Polskiej S.A. Była gwiazdą cyklicznych programów taneczno-muzycznych "Przebojowa noc" i "Złota sobota" w TVP 1., gdzie m.in. wystąpiła w duetach z Michaelem Yorkiem ( Money, money, money...), Paulem Anką (Put Your Head On My Shoulder) i Drupim (Piccola e fragila) oraz jako solistka zaprezentowała wiele najsłynniejszych przebojów świata w nowych aranżacjach. Poza „Przebojową Nocą” i „Złota sobotą” wystąpiła m.in. w duecie z Krzysztofem Cugowskim w utworze „Jest taki samotny dom”. W 2007 roku nagrała debiutancki singiel „I Like It Loud”. Piosenka zdobyła 3 miejsce w Krajowych Eliminacjach 52. Konkursu Piosenki Eurowizji. Natasza Urbańska występuje w spektaklach Teatru Studio Buffo. Gra między innymi w przedstawieniach: Metro, Panna Tutli Putli, Romeo i Julia, Tyle Miłości, Ukochany Kraj..., Niedziela na Głównym, Przeżyj to sam i Obok nas. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą solową płytą.

13. Margo "Dlatego Walcz"
muzyka: Filip Siejka, tekst: Małgorzata Gadzińska
ur. 1976, znana do tej pory jako Gosia Da Luxe. Występowała m.in. w koncercie „Debiuty” podczas festiwalu w Opolu w 1995 roku. Obecnie sygnuje pierwsza płytę pod tytułem „Dlatego walcz” pseudonimem Margo. Płyta zawiera elementy muzyki pop, muzyki klubowej i Smith jazzu.


Lista rezerwowych:
1. Grzegorz Kloc „Don’t let the fire die” (muz. G. Kloc, tekst Olga Pruszowska – Kloc)
2.Michał Karpacki „Women to love” (muz. M. Karpacki, tekst M. Karpacki)
3.Zenon Boczar „What’s going on?” (muz. Z. Boczar, tekst Z. Boczar, Steve O’Brien)
4.Kashmir „Czy to miłość czy zabawa”(muz. Kamil Wyziński, tekst Katarzyna Pietras) 
niki16

Czytaj dalej: Kolejny singiel Avril Lavigne - Sony BMG potwierdza

 
  Ostatnio dodane fotki :zobacz całą galerię »
Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
Lily-Rose Depp
Lily-Rose Depp
Lily-Rose Depp
Lily-Rose Depp
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (13): sortuj ↓  

ellee20-02-08, 16:10   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

isis niech jedzie

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Dla tych wszystkich, którzy sądzą...

gość19-02-08, 10:26   cytuj

Afromental zdecydowanie (;

gość18-02-08, 22:18   cytuj

TYLKO AFROMENTAL!!!

gość18-02-08, 21:36   cytuj

Isis Gee! Głosujcie!

gość18-02-08, 21:00   cytuj

Afromental, ale i tak pewnie nie przejdą...

gość18-02-08, 19:43   cytuj

głosujcie na natasze!!!!!!!!!!!! ona jest najlepsza

gość18-02-08, 17:49   cytuj

AFROMENTAL ZAPAMIĘTAJ:)

gość18-02-08, 17:15   cytuj

Głasujcie na Isis Gee !!!! Moze sie w koncu zakwalifikujemy

zurawinka18-02-08, 17:01   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Żywiołak jest zdyskwalifikowany? Bo czegoś nie rozumiem. :|

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Piotr Polk nagrał płytę

gość18-02-08, 16:48   cytuj

afromental fajna piosenka

gość18-02-08, 15:55   cytuj

z całej listy znam tylko Natasze Urbańską, Isis Gee z Tańca z Gwiazdami i zespół Kashmir bo to córka Beaty Kozidrak i tyle reszty ludu nie znam nigdy nie widziałm a tym bardziej nie słyszałam.

gość18-02-08, 15:39   cytuj

afromental są świetni! ale znając życie polska wybierze jakąś wieś ;/

gość18-02-08, 15:33   cytuj

moim zdaniem najmniejsza wioske zrobilaby Isis Gee.. bo reszta to jakies nieporozumienie...

strony
1

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida