Plotka dodana przez użytkownika kayla

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Oficjalna biografia Gosi A. pseudonim Pearline

sobota 01-03-08, czytany: 14841 razy       gosia andrzejewicz   biografia   śmiech   hogata   małgorzata andrzejczuk  

Sama o sobie na oficjalnej stronie.

Gosia AndrzejewiczGosia Andrzejewicz / kapif
Dużo czytania i maximum śmiechu:D
czyli Gosia A. sama o sobie w trzeciej osobie.

Gosia Andrzejewicz –osobowość muzyczna obdarzona miłym, ciepłym głosem, przyszła na świat 14 stycznia 1984 roku. Muzyka towarzyszyła jej od dziecka. Już w szkole została „dyżurną wokalistką” obsługującą akademie i różne uroczystości. Jeździła również po całej Polsce występując w przeglądach młodej twórczości. Wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnopolskich. Dorastała w Bytomiu, gdzie dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne.
Największym przeżyciem muzycznym tego okresu był dla Niej występ w Sali Kongresowej w Warszawie przed ponad 3-tysięczną publicznością. To właśnie na tym koncercie poczuła jak bardzo uwielbia przekazywać ludziom emocje poprzez swoje piosenki.
W 2 klasie liceum została wokalistką zespołu jazzowo-popowego założonego przez studentów Wydziału Jazzowego w Katowicach, którzy skomponowali dla Niej kilkanaście utworów. Po licznych próbach zespół wystąpił w kilku klubach, w TV Katowice, dotarł też do eliminacji Debiutów Opolskich. Jednak spora rozbieżność wizji muzycznych oraz brak wzajemnego zrozumienia przesądziły o odejściu Gosi z zespołu. Po wielu nieudanych próbach z różnymi lokalnymi kompozytorami, Gosia odkryła w sobie talent twórczy i sama zaczęła układać melodie najlepiej oddające jej osobowość. W tym czasie, za sprawą ogłoszenia, nawiązała również znajomość z Adamem Kamińskim oraz jego bratem Arturem "St0ne" Kamińskim (producentem R'n'B, Hip-Hop, współpracującym m. in. z Syndesmo i Peją) rozpoczynając tym samym pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę. „St0ne” zajął się produkcją i aranżacją utworów w stylu R’n’B, natomiast Adam utworami w stylu pop. Teksty do piosenek pisała Gosia wraz z Alicja Maciejowską.
W 3 klasie liceum rozpoczęła się dla Gosi przygoda z językiem włoskim, w którym zakochała się bezgranicznie. Celem pogłębienia znajomości języka wyjechała podczas wakacji na kurs do Florencji, tam też Ją oraz Jej wielki talent dostrzegł włoski kompozytor Goffredo Orlandi, laureat Sanremo, znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Laura Pausini czy Marco Masini. Od razu zaproponował Jej współpracę, stając się tym samym trzecim kompozytorem i producentem debiutanckiej płyty Gosi Andrzejewicz.
Po ukończeniu IV LO im. B. Chrobrego w Bytomiu Gosia została studentką Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J.Tyszkiewicza i zamieszkała w Bielsku –Białej. W marcu 2004 zakończyła pracę nad debiutanckim albumem zatytułowanym ”Gosia Andrzejewicz”. Gosia jest autorką większości tekstów i kompozytorką 5 utworów. Cechą charakterystyczną płyty jest ciekawa, współczesna produkcja oraz różnorodność stylów, bowiem można na niej znaleźć takie gatunki jak pop, r'n'b, czy też brzmienia klubowe. Czynnikiem łączącym płytę w spójną całość jest subtelny i zmysłowy głos artystki. Piosenki pt: "Wielbicielka", "Nieśmiały chłopak" i "Słowa" dostały się na czołówki list przebojów kilkunastu rozgłośni w całej Polsce oraz zostały umieszczone na składankach dla Dj'ów. Utwór "Wielbicielka" trafił na składankę "Polskie lato 2004" w Chicago obok takich wykonawców jak Sistars, Krzysztof Krawczyk, Trzeci Wymiar, Ania Dąbrowska. Gosia nagrała również drugą wersję "Wielbicielki" z Wilkinsem - wokalistą ze Stanów Zjednoczonych w wersji hiszpańsko-polskiej z rapem amerykańskiego rapera Donalda-d. Piosenka ta ukaże się na płycie Wilkinsa pod koniec września 2005 roku i będzie przeznaczona na rynek amerykański. Płyta Gosi spodobała się słuchaczom, o czym świadczyły wysokie miejsca na listach przebojów, reakcje na koncertach oraz bardzo duże zainteresowanie utworami umieszczonymi na ogólnopolskich portalach internetowych. Na stronie Wirtualnej Polski, gdzie umieszczone są mp3 artystów polskiej sceny muzycznej, piosenka "Słowa" osiągnęła 1 miejsce we wszystkich kategoriach muzycznych, a ilość przesłuchań doszła do 5000 dziennie, a w ciągu miesiąca przekroczyła 125 000. W plebiscycie na Gwiazdę Roku 2004 zorganizowanym przez internetowy serwis muzyczny Net Fan Gosia zdobyła 1 miejsce (683 głosy), natomiast trzecie miejsce na podium przypadło grupie Wilki (179 głosy).
Gosia Andrzejewicz była gościem Teleexpressu, gdzie udzieliła wywiadu oraz zaprezentowała fragmenty teledysku do piosenki "Słowa".

Do współpracy Gosię zaprosił również Krist Van D –producent, grający z takimi gwiazdami, jak: Dance Nation, Shaun Baker, Steve Murano, DJ Novus (Groove Coverage). Artystka nagrała z nim wspólnie utwór "Waiting for love", który już wkrótce wyjdzie na maxi singlu w 5 różnych wersjach. Teledysk do tego utworu będzie promować składankę Krist Van D & Friends, na której znajdą się zarówno artyści polskiej sceny muzycznej jak i zagranicznej.

W czerwcu 2005 roku Gosia razem ze składem 2-12 nagrała utwór wyprodukowany przez St0ne`a pt: „Daj coś od siebie”. Utwór był dostępny na płycie dołączonej do magazynu "Magazyn Hip Hop" nr 28. W listopadzie tego samego roku, piosenki “Miłość” oraz “What cha really wanna?” trafiły na dołączona do "Magazyn Hip Hop" nr 32, składankę zatytułowaną “2-12 i przyjaciele”.

Rok 2005 był dla Artystki bardzo pracowity. Na przełomie czerwca i lipca, odbyła serię bardzo ciepło przyjętych koncertów, a już w sierpniu nastąpiły przygotowania do nagrywania Jej nowych piosenek takich jak: „Pozwól żyć”, ”The best thing”.

W październiku 2005 roku Gosia wzięła udział w konkursie “Rap Eskadra 3”. Stylistyka zgłaszanych piosenek obejmowała m.inn. hip-hop, r'n'b, soul. Konkurs ten okazał się dla Gosi bardzo szczęśliwy ponieważ została jego zwyciężczynią. Wyprodukowaną przez Artura “St0ne” Kamińskiego piosenką pt. “Miłość” pokonała ponad 500 artystów z całej Polski! Nagrodą w tym konkursie była propozycja kontraktu płytowego z wytwórnią UMC, promocja piosenki “Miłość” w Radiu Eska oraz wydanie jej na składance „Rap Eskadra 3”. W miesiąc po ogłoszeniu wyników konkursu piosenka “Miłość” zaistniała na falach Eski, oraz innych stacji radiowych w całej Polsce.

Kontynuując pracę nad nowymi piosenkami, w grudniu 2005 roku Gosia postanowiła spróbować swoich sił startując w Polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Jednak specjalnie stworzona na tę okazję, wyprodukowana przez St0ne'a piosenka pt. “Niebezpieczna gra” nie zakwalifikowała się do finałowej 15-tki. Gosia postanowiła spróbować raz jeszcze, wysyłając tym razem angielskojęzyczną wersję tej piosenki na Białoruskie preselekcje. Piosenka “Dangerous game” bo taki był jej angielski tytuł zakwalifikowała się do finałowej piętnastki. 10 lutego 2006 roku w Mińsku Gosia wykonała ją podczas koncertu telewizyjnego.

10 kwietnia 2006 miała miejsce premiera reedycji debiutanckiego dwu płytowego albumu Gosi zatytułowanego “Gosia Andrzejewicz Plus”. Na albumie tym poza piosenkami z pierwszej płyty znalazły się nowe utwory, wersje instrumentalne, oraz wersje accapella dla Dj'ów. Płytę promowała piosenka “Pozwól żyć”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. W krótkim czasie piosenka ta zdobyła status "Teledysku Tygodnia” w portalu ONET, osiągając później pierwszą pozycję na liście ONET MUZYKI. Znalazła się również na 1 miejscu listy TOP 10 portalu INTERIA, jak i trafiła na szczyt POP LISTY w RMF FM. W październiku 2006 płyta “Gosia Andrzejewicz Plus” zdobyła status złotej płyty. Ponadto w tym samym miesiącu w Warszawie, w Sali Kongresowej podczas uroczystości wręczenia Złotych Dziobów Radia Wawa 2006, Gosia zdobyła Złoty Dziób w kategorii “Odkrycie Roku”.

17 listopada 2006 światło dzienne ujrzała kolejna płyta Gosi, zatytułowana “Lustro”. Utworem promującym to wydawnictwo była napisana przez Gosię Andrzejewicz i Artura “St0ne” Kamińskiego piosenka pt. “Trochę ciepła”. Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem fanów, w krótkim czasie od dnia premiery zdobyła pierwsze miejsca list: TOP 10 portalu INTERIA oraz listy przebojów OnetMuzyki portalu ONET. Osiągnęła również szczyt Pop Listy RMF FM jak i listy MTV MAXXX HITS. Ponadto w wielkim, podsumowującym muzyczny rok, plebiscycie radia RMF FM i portalu INTERIA.PL na "Przebój Roku 2006", piosenka “Trochę ciepła” uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując siódmą pozycję. W TOP 20 tego zestawienia znalazły się również dwie inne piosenki Gosi: “Słowa” (13) i “Pozwól żyć”(17). Czyniąc tym samym z Gosi JEDYNEGO polskiego artystę, któremu udało się zamieści aż trze piosenki w tym zestawieniu.

W kwietniu 2007 Gosia otrzymała trzy nominacje do Eska Music Awards 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Hit Roku Pop, Radiowy Debiut Roku. Miesiąc później podczas transmitowanej na żywo gali wręczenia nagród, statuetka za Radiowy Debiut Roku powędrowała w ręce Gosi.

W czerwcu 2007 roku na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas gali wręczenia Superjedynek - nagród muzycznych, przyznawanych w kilku kategoriach przez telewidzów, radiosłuchaczy i internautów Gosia Andrzejewicz, zdobyła aż dwie statuetki, pierwszą w kategorii Wokalistka roku, a drugą w kategorii Debiut roku.

W październiku 2007 roku podczas gali wręczania prestiżowych nagród muzycznych VIVA Comet, Gosia Andrzejewicz zdobyła nagrodę w kategorii Charts Award.

Obecnie Gosia koncertuje i pracuje nad nowymi piosenkami.

Popularność artystki zwiększa się coraz bardziej, o czym świadczy powstanie fanclubów oraz ponad 1000 blogów, na których fani Gosi zamieścili teksty piosenek oraz mp3 utworów z jej płyty.

kayla

Czytaj dalej: Nowa postać w Gotowych na wszystko - zagra ją Julianne Moore

 
  Ostatnio dodane fotki Gosia Andrzejewicz:zobacz całą galerię »
Gosia Andrzejewicz...
Gosia Andrzejewicz...
selenka
selenka
 Gosia Andrzejewic...
Gosia Andrzejewic...
gosia
gosia
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (53): sortuj ↓  

xxxMarysoolxxx13-09-08, 23:47   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Niej,Ją,Jej,Niej
->
OBSESJA
jak ja jej nie trawie ;))

gość20-05-08, 12:29   cytuj

dlyixw oyjkpgfvb vzsj qlrtaouyd fjxs ujbric bhxvfzl

gość20-05-08, 12:26   cytuj

ilyr wegzt zfonjyw rnwsgv qkzieug ezufgaxk rjuxz

gość05-03-08, 19:17   cytuj

zianieeeeeeeee looooll

gość04-03-08, 10:03   cytuj

gość, 04-03-08, 08:55 napisał(a):

Won z Bielska!

Dokładnie! Tylko nam wieś robi :|

gość04-03-08, 08:55   cytuj

Won z Bielska!

gość04-03-08, 00:45   cytuj

nie chce mi się nawe tego czytać...
czy ona ma lusto w domu? w tej kiecce wygląda jak pół doopy zza krzaka.

gość03-03-08, 17:28   cytuj

haha kobieta rozwala ;/

gość03-03-08, 14:11   cytuj

Zapomniala wspomniec o wystepie na eurowizji z zespolem Ivan i Delfin... :-)))))

gość02-03-08, 19:53   cytuj

Bóg wykazał się poczuciem humoru sprowadzając ją na świat... Mi się wydaje, że gosia próbuje nas utwierdzić w przekonaniu, że jest fenomenalną artystką. Chce nam to wmówić, niestety nie zdaje sobie sprawy, że my wiemy jakim jest beztalenciem... no cóż.. niech próbuje dalej. Przynamniej mamy się z czego pośmiać:)

gość02-03-08, 17:31   cytuj

yyyh bielsko jej tez nie chce;/

gość02-03-08, 13:51   cytuj

Az wstyd sie przyznać że jest sie z katowic.Dobrze że juz miesz w Bielsku :)

santa02-03-08, 13:20   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

kto jest autorem tego dennego tekstu?? Na tej focie wygląda jak pokraka.. Czy ona ma jakiegoś stylistę? Przecież ta kiecka ją tak masakrycznie pogrubia!

gość02-03-08, 11:23   cytuj

ale o wystepie z Ivanem nie ma ani slowa!

nellyfurtado02-03-08, 11:20   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

gość, 02-03-08, 11:17 napisał(a):

a gdzie kariera w bravo? gdzie o super gestych rzesach? zawiodlem sie bardzo. eeeh


osobiście jakoś takie akcje mnie nie jarają, ale komentarze macie 1 klasa:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: "On mógłby być ojcem moich dzieci"

gość02-03-08, 11:17   cytuj

a gdzie kariera w bravo? gdzie o super gestych rzesach? zawiodlem sie bardzo. eeeh

gość02-03-08, 11:07   cytuj

szkoda, że nie napisała że jest najbardziej DENNĄ, BEZPŁCIOWĄ, ZNIENAWIDZONĄ PRZEZ CAŁY NARÓD POLSKI "artystką" pffffff :D UMIE SIĘ TYLKO CHWALIĆ, A NIE UMIE PRZYZNAĆ SIĘ DO WŁASNEJ GŁUPOTY! A teraz apeluję do wszystkich:
" STOP dla Małgorzaty ANDRZEJCZUK" !

gość02-03-08, 11:07   cytuj

Niej, Jej, Nią - wszystko wielkimi literami. Kim ona jest? żal...

carolitha02-03-08, 10:09   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

A kto to jest Gosia Andzejewicz?

gość02-03-08, 09:56   cytuj

boze co nas obchodzi glupia andrzejewicz

gość02-03-08, 00:43   cytuj

ja nie wiem czemu st0ne z nia wspolpracuje;/

Kotek w Butkach02-03-08, 00:32   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

już to widziałam :/ nie rozumiem jak można tak uwielbiać swoją osobę w dodatku będąc takim koszmarnym paszczurem i beztalenciem

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Amy Winehouse NIE ŻYJE

gość02-03-08, 00:21   cytuj

Zmysłowy głos????? Buhaha.

lady_godiva02-03-08, 00:17   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

ale w was zawiści... ja tam jej nie lubie i nie słucham ale nie bluzgam na nią przy każdej nadarzającej sie okazji...

gość01-03-08, 22:34   cytuj

więcej się nie dało?? nawet Tola nie jest aż tak próżna.

strony
1 2 3
 

następna strona »

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida