Plotka dodana przez użytkownika brazaka

(redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść newsów dodawanych przez użytkowników portalu)

Andrzejewicz dla relaz.pl: Nie zamierzam zmieniać płci!

piątek 09-05-08, czytany: 29367 razy       gosia andrzejewicz   wywiad  

zabawny wywiad z Gosią. Ona twierdzi, że tekstów się nie analizuje!

Gosia AndrzejewiczGosia Andrzejewicz / © KAPiF
Dziennikarz portalu relaz.pl w wywiadzie zaprezentował Gosi Andrzejewicz swoje krytyczne podejście do jej tekstów i zaproponował zmianę pseudonimu na „Andrzej”. Jak zareagowała znana wokalistka?

Relaz: Jak sobie radzisz z popularnością, bo pojawiły się koncerty, czyli, jak rozumiem, stres i napięcie?
Gosia Andrzejewicz: Szczerze mówiąc koncerty są dla mnie wielką radością. Jak byłeś dzisiaj na koncercie, to zapewne widziałeś, że zupełnie się nie tremuję i jestem naprawdę szczęśliwa, że w końcu mogę spotkać się z fanami, bo to jest jedyna możliwość spotkania. A popularność to chyba największa nagroda, jaką dostałam za wydanie płyty i za to, że piosenki się podobają.

Jacy są Twoi fani?
Są cudowni i szczerzy.

Masz tyle samo lat, co Doda. Proponowano Ci już jakąś rozbieraną sesję?
Tak, ale przede wszystkim śpiewam.

Zgodzisz się kiedyś?
Jeżeli będę bardzo stara, brzydka i nikt nie będzie mnie chciał do takiej sesji, to wtedy się zgodzę. (śmiech) Chcę śpiewać i głosem przyciągać ludzi.

A co z promocją płyty?
Nie wyobrażam sobie promocji w taki sposób. Moja nagość jest tylko i wyłącznie dla mojego mężczyzny. Ona nie jest na sprzedaż.

Powiedziałaś kiedyś, że śpiewasz dla potrafiących kochać romantyków. Cała Twoja debiutancka płyta jest o miłości. Śpiewasz do jakiejś tam osoby, nie wiem, czy do faceta, kobiety...
Do faceta. (śmiech)

Do kogo konkretnie?
Niestety, nie mogę ujawnić, jak ten facet się nazywa. On o tym dokładnie wie i bardzo to przeżywa. Pisząc te piosenki byłam bardzo szczera i cieszę się, że moje uczucia przeszły na moich fanów. Oni podobnie postrzegają miłość.

Kiedy powstawały te teksty?
Gdy miałam 20 lat.

Możemy chwilę o nich porozmawiać? Nie ukrywam, że jestem negatywnie do nich nastawiony.
Oczywiście.

To zacznijmy od piosenki "Cud". A wieczorem w świetle gwiazd / czule patrzysz się / mimo że nie mówisz nic / ja już wiem co chcesz / a potem coś próbuje wciąż / porozdzielać ze sobą połówki serc. Tu jest stwierdzenie, którego kompletnie nie rozumiem.
Którego?

Coś próbuje wciąż porozdzielać ze sobą połówki serc. Może jestem ograniczony umysłowo, ale zawsze miałem wrażenie, że porozdzielać można od siebie.
Można też porozdzielać ze sobą połówki serc. Uważam, że piszę teksty bardzo szczere i kłótnia rozdziela połówki serc. To coś, o czym napisałam, to jest kłótnia, bo w każdym związku są takie problemy. Nie zawsze jest dobrze i właśnie wtedy, kiedy zaczyna się jakiś problem te połówki serc się rozdzielają.

Wydaje mi się, że poprawniej by było porozdzielać od siebie złączone połówki serc.
To wynika z samego tekstu. One są złączone dlatego, że refren jest nie może mnie nikt pokochać jak ty, czyli te połówki są złączone. Nurtuje mnie ten problem, dlaczego coś wciąż nas rozdziela, dlaczego są kłótnie.

Dlaczego są kłótnie?
Nie wiem.

Na czym polega koci czar, o którym śpiewasz?
Jak spojrzysz w oczy dziewczyny, która wydaje ci się, że jest taką kotką, to zrozumiesz. Spojrzałam kiedyś w oczy mężczyzny, który był takim kotem (śmiech), czyli osobą bardzo tajemniczą, bo koty są tajemnicze i skryte. Uwielbiam te zwierzęta.

Piosenka "Miłość". Bo to tylko wielka miłość / magiczną siłę ma / bo to tylko wielka miłość / tak potrafi zmienić świat. Doświadczyłaś tej magicznej siły?
Oczywiście, że tak! Jeśli ktoś jest zakochany, to trafia do zupełnie innego świata, do magicznego świata.

Jak się wtedy zmienia świat?
Jak druga osoba wydaje mi się idealna czuję się szczęśliwa, mam dla kogo żyć. Szczęście w miłości to jest coś, do czego każdy z nas dąży. Każdy szuka drugiej połówki, nikt nie chce być samotny. Niektórym bardzo trudno się do tego przyznać, bo myślą, że są twardzi i nikogo nie potrzebują, a tak naprawdę w głębi każdy potrzebuje drugiej połówki.

"Nieśmiały chłopak". Jesteś dla mnie całym światem / słońcem, wiatrem, wodą, latem / a gdy patrzę się na ciebie / czuję się jak w niebie. Ewidentny rym częstochowski i moje pierwsze skojarzenie, że to jest disco polo.
Zupełnie nietrafione porównanie, bo disco polo przede wszystkim jest bardzo ograniczone. Zupełnie nie przejmują się aranżacjami...

Pomińmy muzykę, skupmy się na tekstach.
Nie słucham disco polo. Nie interesuje mnie, wręcz nie lubię. Piosenka „Nieśmiały chłopak” jest dla ludzi, którzy mają poczucie humoru, także widocznie nie masz.

Nie wyczuwam tego chyba.
Chyba nie wyczuwasz, bo wszyscy ci, którzy mają poczucie humoru zrozumieją tę piosenkę. Może troszeczkę więcej oglądaj komedii?

Oglądam.
Jestem dumna z tego utworu. Właśnie tutaj wyśmiewam się z tych osób, do których nie trafia ten utwór, którzy nie rozumieją. To jest piosenka z poczuciem humoru. Przede wszystkim najważniejsza w tej piosence jest osoba, która mówi Śniadania nie jem, bo myślę o tobie / Obiadu nie jem, bo myślę o tobie / Kolacji nie jem, bo myślę o tobie / A w nocy nie śpię, bo chce mi się jeść. Nikt jeszcze czegoś takiego nie zastosował w piosence i to jest bardzo oryginalne. Wszyscy na koncertach mnie proszą o tę piosenkę. To jest dla osób, które mają poczucie humoru, a nie dla tych, co na serio traktują każdy tekst i analizują, czy jest rym częstochowski czy nie. To jest moja pierwsza piosenka, jaką napisałam. Miałam wtedy osiemnaście lat, trudno wymagać od nastolatki, aby pisała wiersze. Chcesz poczytać Szymborską, to proszę bardzo.

Powiem Ci, że uśmiechnąłem się przy tym tekście Śniadania nie jem, bo myślę o tobie...
I właśnie o to chodziło! Jeżeli się uśmiechnąłeś, to mój cel został zrealizowany.

Do kogo ta płyta jest skierowana, jeżeli chodzi o wiek? Bo mam wrażenie, że te teksty trafiają głównie do gimnazjalistów.
Mam różnych fanów. Większość jest na pewno bardzo młoda.

Bardzo młoda, czyli?
Nie prowadzę takich statystyk.

Ale widzisz na koncertach, kto przychodzi.
Najczęściej śpiewam na dyskotekach, czyli ludzie do 25 lat. Śpiewam dla młodych ludzi.

Piszesz świadomie te teksty? Analizujesz to, co napiszesz później?
Jak można analizować teksty? Myślę, że ty chyba nigdy nie byłeś zakochany. Masz wrażliwość drewna. Przepraszam, że cię obrażam, ale tak jest, serio. Jesteś świetnym przykładem, która zupełnie nie potrafi odczuwać. Jak możesz się pytać kogoś, jak powstają teksty? Nie słyszysz szczerości w tych tekstach? Jak ja mam analizować słowa?

Chyba można.
Nie można! Ja piszę to, co mam w sercu, szczerze. Wszyscy mi dzisiaj po koncercie powiedzieli, że mam najlepsze w Polsce teksty. Tylko takie opinie słyszę.

A słyszałaś kiedyś opinię, że powinnaś się ich wstydzić?
Nie, nigdy w życiu.

Pomyślałaś sobie kiedyś, że gdy będziesz miała czterdzieści, pięćdziesiąt lat i wrócisz pamięcią do pierwszej swojej płyty, to po przesłuchaniu jej powiesz sobie jednak o pierdołach śpiewałam.
Nie, bo miłość jest najważniejsza w życiu. Nie ma nic ważniejszego, nie śpiewam o pierdołach.

Jeżeli słyszysz zarzut od jakiegoś krytyka, osoby, która mówi, że radio zalewa nas tandetą, to czy kiedykolwiek odebrałaś ten zarzut osobiście? Twoje piosenki lecą w radiu bardzo często.
Na szczęście. Miałam wielkie problemy, aby gdziekolwiek zaistnieć. Nie wiem, o jakiej tandecie mówisz.

Nie oszukujmy się, dzisiaj radio nie gra ambitnej muzyki.
Co to znaczy ambitna muzyka?

Nie wiem.
Nie wiesz? Ja też nie wiem. Dla mnie moja muzyka jest bardzo dobra i jest bardzo dobra dla fanów.

Twoja muzyka jest dobra?
Tak, moja muzyka jest dobra, bo podoba się ludziom (w tym momencie Gosia Andrzejewicz bez słowa wychodzi z pokoju na około pięć minut). Ile masz tam pytań jeszcze?

Ostatnie mam.
O, jak fajnie.

Chciałbym Ci zaprezentować moje poczucie humoru.
Tak? Masz poczucie humoru? Po „Nieśmiałym chłopaku” nie było tego widać. (śmiech)

Zmieniłaś nazwisko z Andrzejczuk na Andrzejewicz. Chciałem Ci zaproponować, abyś kolejną swoją płytę podpisała nie Gosia Andrzejewicz, a Andrzej.
Na Andrzej? Dlaczego?

Jest Andrzej Piasek Piaseczny, Krzysztof Kasa Kasowski...
No dobrze, ale gdzie jest to poczucie humoru? Przypominam ci mężczyznę? Może masz złe okulary?

Mam dobre okulary. Widzę, że jesteś kobietą.
Tak? To chyba raczej Andrzej nie pasuje.

Tu chodzi chyba nawet bardziej o Twoje poczucie humoru. Pokazałabyś wielki dystans do siebie.
Dystans do siebie? A jak Ty masz na imię?

Seweryn.
To może Sewerynka się będziesz nazywać?

Podpisałem się kiedyś pod recenzją Seweryna.
Ja jestem akurat normalna. Absolutnie nie zamierzam zmieniać płci.

Była taka sytuacja, że na rynku pojawiła się książka Hanny Samson „Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu”, która była ewidentnie feministyczna, a że jestem za tym ruchem, za równouprawnieniem, to podpisałem się Seweryna Domagała.
To gratuluję.

Pytam po prostu czy byłabyś w stanie zmienić pseudonim artystyczny na Andrzej?
Nie, nie byłabym w stanie.

Jeżeli spotkałabyś się z kobietą piosenkarką, która nazywałaby się Andżelika Krzysztofińska i zmieniłaby swój pseudonim na Krzysztof, to sądzisz, że byłoby to normalne?
Każdy robi to, co chce. Nie obchodzi mnie to, co inni robią.

Wywiad nieautoryzowany

Rozmawiał: Seweryn Domagała
(wywiad przeprowadzony 1.09.2007)

brazaka

 
  Ostatnio dodane fotki Gosia Andrzejewicz:zobacz całą galerię »
Gosia Andrzejewicz...
Gosia Andrzejewicz...
selenka
selenka
 Gosia Andrzejewic...
Gosia Andrzejewic...
gosia
gosia
  Czytaj inne moje newsy:  
więcej moich newsów »
  Czytaj pozostałe plotki dodane przez użytkowników:  
więcej newsów użytkowników »
zobacz również:

skomentuj: (dodasz komentarz jako )


Wasze komentarze (171): sortuj ↓  

gość17-08-11, 23:42   cytuj

Poziom tekstów tej panienki jest żenujący! Śpiewa też raczej dość słabo, co udowodniła jakiś czas temu na festiwalu opolskim, gdzie była po prostu pod dźwiękiem. Sam Kukla, który jest dyrygentem, a który wtedy był chyba dyrektorem muzycznym, stwierdził, że śpiewała nieczysto.

gość05-09-08, 20:50   cytuj

no faktycznie-jeśli ten koleś jest tak wspaniały,jak o sobie sądzi (oj,te cwane pytania) to nic nie rozumiem...

gosc08-08-08, 15:36   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

hahahahahahahaha!!!!Żal na taką patrrzec a co dopiero takiej słuchac.Jest pusta jak lalka barbie;-)Swoją drogą ciekawe czy jej rodzice są równie debilni, a może są dumni z tak inteligentnej córeczki...

gość17-06-08, 17:32   cytuj

No jak można być facetem feministom (litości!!!)? I jaka to subtelna prowokacja, jak on jej mówi wprost, że jej teksty są do d...

gość15-06-08, 19:18   cytuj

nie cierpie muzyki tej pani, jej tekstow i jej wizerunku, ale po czesci miala racje. Cytując z Kazika " 'Jak powstają twoje teksty'- gdy mnie ktos tak spyta - Zakurwię z laczka i poprawię z kopyta."

gość26-05-08, 12:42   cytuj

AguSSia, 25-05-08, 16:52 napisał(a):

Kurczę,no dziwne że nie spotkała się z krytyką.

Niech sobie wejdzie na takie portale jak pudelek,kozaczek,pomponik to chyba jednak 'trochę' tej krytyki jest... :)
jak dla mnie troche za duze przeswiadczenie o swojej wielkosci ktora jednak wielkoscią nie jest

gość26-05-08, 08:53   cytuj

az tym ze ma najlepsze teksty w polsce to juz calkiem dla dupy bza takie gadanie powinno sie zamyukac

gość26-05-08, 08:35   cytuj

heheheh no ma laseczka klapki na oczach... :)mysli ze jest dobra buhhehehhe

AguSSia25-05-08, 16:52   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Kurczę,no dziwne że nie spotkała się z krytyką.
Niech sobie wejdzie na takie portale jak pudelek,kozaczek,pomponik to chyba jednak 'trochę' tej krytyki jest... :)

gość21-05-08, 16:17   cytuj

gratulacje dla Seweryna...
oby więcej takich wywiadów z naszą najlepszą piosenkarką...

gość19-05-08, 17:18   cytuj

gość, 14-05-08, 00:15 napisał(a):

Przepraszam jako gimnazjalistka za moich rówieśników, którzy może nie tyle co słuchają, co utwierdzają tę - nie da się ukryć - marną jakościowo wokalistkę.

Nie wiem, w jakim malutkim, odizolowanym od wszystkiego świecie trzeba żyć, żeby mieć czelność nazwać prostą, pogodną wprawdzie, ale i niezbyt ambitną muzykę "bardzo dobrą".

Na stwierdzenie, że "ma najlepsze w Polsce teksty" ciężko mi wydusić aż komentarz. Broni się, że piosenki są o miłości, ale Grechuta też o miłości dużo wyśpiewał, a porównanie tekstów byłoby czystą obrazą dla tych pana Marka.

saintfreak

POPIERAM! Też jestem gimnazjalistką i aż nie mogę wytrzymać kiedy moi rówieśnicy zachwycają się durnymi piosenkami Andrzejczuk albo disco polo! A to wszystko dlatego, że coraz trudniej jest znaleźć kogoś kto trzyma jakikolwiek poziom...i nie chodzi mi tylko o piosenki, młodzież tak jakby już nie miała żadnych ambicji...

gość18-05-08, 17:09   cytuj

gość, 11-05-08, 20:09 napisał(a):

Widac ze Seweryn jest inteligentny, pewnie nie wszyscscy sie zorientowali (łącznie z andrzejczuk) ze jego pytania były małą prowokacją mającą na celu sprawdzenie jak hogata poradzi sobie i czy nie zacznie go obrazac XD no cóż teraz moze niektórym ,,gosiomaniakom'' otworzą sie oczy i przestaną tak wielbic tego pustaka

No OTóż TO!! :D

gość17-05-08, 00:04   cytuj

Aha- no i co, chodzę do gimnazjum, i jakoś nikt w mojej szkole liczącej ponad 500 osób nie słucha Gośki. Naprawdę, ta muzyka jest dla nikogo, nie obrażajcie mnie ani moich rówieśników..

gość17-05-08, 00:02   cytuj

Jest tak żałosna, że aż wstyd o tym mówić. I wkurza mnie, że wmawia temu facetowi, że nie ma poczucia humoru i ogólnie jej poziom jest denny. Jej teksty są banalne, ogólnie polska muzyka w dzisiejszych czasach jest do nie powiem czego xP
Porównajcie ją sobie z piosenkami choćby Leony Lewis, Beyonce... Choć to obraza dla nich byc porównywanymi z takim niewypałem.

sylwia20016-05-08, 15:40   cytuj | zobacz moje komentarze i profil

Ona jest taka ułomna, poczucie humoru ma na poziomie pięciolatki. Do tego głupia jak but bo nie kumała, o co chodzi dziennikarzowi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Christina Aguilera

gość15-05-08, 23:46   cytuj

Nie nawidze jej!!!!!!! Weź się szmato schowaj!!!!!!!! I ubierz się bo średnia wieku Twoich fanów waha się między 9 a 16 rokiem życia.....

gość14-05-08, 16:19   cytuj

gość, 13-05-08, 18:43 napisał(a):

ten koleś jest głupi! to już nie chodzi o tę gosię- co on niby chce udowodnić-że ona jest tępa,a on wspaniały? no litości...
Tak. I zdecydowanie mu się udało.

gość14-05-08, 00:15   cytuj

Przepraszam jako gimnazjalistka za moich rówieśników, którzy może nie tyle co słuchają, co utwierdzają tę - nie da się ukryć - marną jakościowo wokalistkę.
Nie wiem, w jakim malutkim, odizolowanym od wszystkiego świecie trzeba żyć, żeby mieć czelność nazwać prostą, pogodną wprawdzie, ale i niezbyt ambitną muzykę "bardzo dobrą".
Na stwierdzenie, że "ma najlepsze w Polsce teksty" ciężko mi wydusić aż komentarz. Broni się, że piosenki są o miłości, ale Grechuta też o miłości dużo wyśpiewał, a porównanie tekstów byłoby czystą obrazą dla tych pana Marka.
saintfreak

gość13-05-08, 18:43   cytuj

ten koleś jest głupi! to już nie chodzi o tę gosię- co on niby chce udowodnić-że ona jest tępa,a on wspaniały? no litości...

gość12-05-08, 20:34   cytuj

Seweryn - jesteś boski.

gość12-05-08, 13:24   cytuj

Gratulacje Sewerynko! Gośka pokazała swoje prawdziwe oblicze, niezdystansowanej próżnej małpki o bardzo małym rozumku!!!
A tak poza tym droga Gosiu - to teksty nie są tylko dopełnieniem muzyki i jak najbardziej podlegają analizie. No chyba, że nie ma czego analizować, jak jak w przypadku twoich "tekstów".

gość12-05-08, 07:04   cytuj

No i nie rozumiem, o co ten cały szum. Gosia odpowiadała normalnie, za to dziennikarz był jakiś przygłupi. Nie słucham Andrzejewicz, nie przepadam za jej muzyką ale musze być obiektywna.

gość12-05-08, 01:45   cytuj

seweryn, jestem z Toba, WIELKI SZACUN!! ROZLOZYLES JA!!!!

gość11-05-08, 20:39   cytuj

Ten Seweryn to chyba jest tępakiem o wrażliwości drewna.

gość11-05-08, 20:09   cytuj

Widac ze Seweryn jest inteligentny, pewnie nie wszyscscy sie zorientowali (łącznie z andrzejczuk) ze jego pytania były małą prowokacją mającą na celu sprawdzenie jak hogata poradzi sobie i czy nie zacznie go obrazac XD no cóż teraz moze niektórym ,,gosiomaniakom'' otworzą sie oczy i przestaną tak wielbic tego pustaka

strony
1 2 3 4 5 6 7
 

następna strona »

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida