Brytyjski magazyn Vogue ogłosił listę 100 najbardziej inspirujących kobiet. Na pierwszym miejscu znalazła się królowa Elżbieta II, na drugim – Samatha Cameron, żona premiera Davida Camerona.

Na trzecim miejscu – Angelina Jolie, mama szóstki dzieci, która od 11 lat prowadzi działalność humanitarną, odwiedzając szereg obozów dla uchodźców na całym świecie.

Czwarte miejsce zajęła Helena Christensen, duńska modelka i aktorka.

Na piątym miejscu uplasowała się Jessica Ennis, brytyjska lekkoatletka i wieloboistka, złota medalistka na mistrzostwach świata w Berlinie w 2009 roku.

Znana piosenkarka Beyonce zajęła szóste miejsce, a Pierwsza Dama USA, Michelle Obama – dziewiątą pozycję.

Victoria Beckham znalazła się dopiero na 14. miejscu. Dlaczego nas to nie dziwi?

Brytyjska księżna Catherine zajęła 19. pozycję, co nas zaskoczyło. Wydawało nam się, że Brytyjczycy ją uwielbiają, cenią ją za styl i skromne kreacje.

Lady Gaga znalazła się dopiero na 29. miejscu. Naszym zdaniem, i tak zbyt wysoko.

Dziwimy się, że tak znakomita aktorka jak Meryl Streep zajęła dopiero 36. miejsce, ale i tak wyprzedziła Madonnę, która uplasowała się na 50. pozycji.

Ostatnie, 100. miejsce przypadło Hellen Mirren, brytyjskiej aktorce czterokrotnie nominowanej do Oscara i laureatce tej nagrody za rolę w filmie Królowa. Kobieta, która nieprzerwanie od 44 lat gra w filmach i serialach telewizyjnych to jest prawdziwa inspiracja…

\"100
Samantha Cameron, żona premiera Davida Camerona

\"100
Angelina Jolie

\"100
Helena Christensen, modelka

\"100
Jessica Ennis, sportsmenka