Iga Świątek ma dopiero 17 lat, a już robi wokół siebie ogromny szum. O tenisistce mówi się jako o następczyni Agnieszki Radwańskiej, która kilka miesięcy temu oficjalnie zakończyła karierę sportową.

Agnieszka Radwańska w ciąży? Jej nowe zdjęcia wiele mówią

Kim jest Iga Świątek?

Iga Świątek ma 19 lat, urodziła się w Warszawie. Jej ojciec był wioślarzem, brał udział w Olimpiadzie w Seulu. W 2018 roku Iga wygrała juniorski French Open w grze podwójnej dziewcząt. W 2018 roku zdobyła też medal Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w grze podwójnej dziewcząt.

Iga Świątek trenuje w Klubie Tenisowym Legia Warszawa.

O Idze znów jest głośno za sprawą jej znakomitego występu w Australian Open. Tenisistka przeszła trzystopniowe eliminacje i wystąpi w zasadniczej części turnieju w Melbourne. Zajmująca 178. miejsce w rankingu WTA Świątek rozgrywa w ten sposób pierwszy „dorosły” sezon w karierze.

Agnieszka Radwańska szczerze o WYPASIONYCH ślubnych butach

W piątek Iga pokonała starszą o 10 lat tenisistkę ze Stanów Zjednoczonych – Danielle Lao. Wcześniej pokonała zawodniczki z Hiszpanii i Serbii.

Zajrzeliśmy na Instagram Igi Świątek – jej profil jest zdominowany zdjęciami z treningów, turniejów i spotkań w gronie przyjaciół. Na ostatnim zdjęciu zrobionym w Australii Iga trzyma na rękach małego kangura:

W Australii są najfajniejsze zwierzaki (szczególnie ten o imieniu Juvan, który – choć nie wygląda – jest naprawdę ciężki)

Trzymamy kciuki za Igę!

17-letnia Iga Świątek będzie następczynią Radwańskiej? Idzie jak burza!

17-letnia Iga Świątek będzie następczynią Radwańskiej? Idzie jak burza!