3 filmowe miejsca w Nowym Jorku! Tak wyglądają w rzeczywistości
Gdzie kręcono „Śniadanie u Tiffany'ego”, "Kiedy Harry poznał Sally", czy "To tylko seks"?

Nowy Jork to jedno z najczęściej przedstawianych miast w filmach . Od początku XX wieku nakręcono tu tysiące filmów i z pewnością widziałeś wiele takich produkcji. Niektóre nowojorskie miejsca stały się ikonami, których nie można przegapić, będąc w tym mieście.
Filmowe miejsca w Nowym Jorku
Pierwszą część naszego cyklu „Kozaczek w Nowym Jorku” możecie przeczytać TUTAJ! Pokazaliśmy między innymi Most Brookliński, Apartament Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”, czy Kawiarnia z serialu „Przyjaciele” w Nowym Jorku.
Teraz zabierzemy Was między innymi do Central Parku, słynnego hotelu Plaza i Times Square.
Central Park
Ten park przez lata odegrał kultową rolę w niezliczonych filmach: od „Śniadanie u Tiffany’ego” po „Kevin sam w Nowym Jorku”. Central Park to oaza spokoju największego miasta na świecie: przychodzą tutaj mieszkańcy w przerwie na lunch, pobiegać, poczytać książkę, czy na spacer z psem.
Czy park faktycznie jest tak duży, jak w filmach? powiem więcej, wydaje się jeszcze większy, posiada mnóstwo atrakcji i zakamarków, w których możesz przysiąść i odpocząć.
Wiele scen filmu „Zaczarowana” nakręcono w Central Parku. Na filmie poniżej widzimy, jak wysokie wieżowce wyłaniają się znad koron drzew.
To tu w Central Parku rozpoczęła się historia miłosna z filmu „Kiedy Harry poznał Sally”. Park w filmie jest jak płótno, na którym namalować ten wzruszający scenariusz.

Fot. Image Capital Pictures / Film Stills / Forum
Nie można pominąć także historii „Kevina z Nowego Jorku” z udziałem Macauleya Culkina. Kręcono tu między innymi sceny uciekania przed gangsterami, ukrywania się w powozie ciągniętym przez konie, czy najbardziej wzruszający moment, czyli podarowanie figurki turkawki bezdomnej kobiecie.
Hotel Plaza
Od razu warto wspomnieć o Hotelu Plaza, w którym także kręcono film „Kevin sam w Nowym Jorku”. Natomiast chyba można stwierdzić, że hotel jest jednym z bohaterów fabuły, a nie tylko scenografią.
Obiekt znajduje się bezpośrednio przy Central Parku i Piątej Alei, więc można sobie wyobrazić, jaki piękny widok rozprzestrzenia się z okien pokoi. Doba w tym hotelu zaczyna się od 5 tysięcy zł.
Niestety, jak widać na zdjęciach, trafiłam akurat na remont budynku, który nieco zepsuł widok głównego wejścia. Natomiast i tak prezentuje się imponująco!
Hotel plaza w filmach:
- Ślubne wojny (2009)
- 101 Dalmatyńczyków (1996)
- Dwa miliony dolarów napiwku (1994)
Times Square
Times Square to główne skrzyżowanie w środku Manhattanu, u zbiegu Broadwayu i Siódmej Alei. Znane jako „Skrzyżowanie Świata”, czy „Centrum Wszechświata”, więc nic dziwnego, że nakręcono tu mnóstwo filmów.
Jednak przyznam szczerze, jak dla mnie Times Square to najbardziej zatłoczone i najmniej urokliwe miejsce w Nowym Jorku, mój pobyt trwał tam zaledwie 20 minut. Preferuje jednak miejsca, gdzie mogę spotkać mieszkańców Nowego Jorku.
Pierwszy film, który przychodzi mi do głowy to „To tylko seks” z Milą Kunis i Justinem Timberlakem. Najlepsza scena na końcu filmu rozgrywa się właśnie na Times Square. Zobaczcie!
Times Square w filmach:
- Vanilla Sky (2001)
- Telefon (2002)
- Diabeł ubiera się u Prady (2006)
- Spider Man 3 (2007)
- Nocna randka (2010)
- Captain America: Pierwsze starcie (2011)

Nocna Randka Fot. screen filmy

Spider Man 3 Fot. screen filmu

Captain America: Pierwsze starcie Fot. screen filmu

Telefon Fot. screen filmu