Usuwanie włosów przy pomocy maszynki do golenia jest skuteczne, lecz niestety krótkotrwałe. Nic więc dziwnego, że usługi depilacji laserowej, cukrowej czy woskiem oferowane w salonach piękności cieszą się tak dużą popularnością. A czy możliwe jest przeniesienie tych zabiegów do warunków domowych? Jak najbardziej! Przedstawiamy 5 metod na skuteczną depilację w domu. Jej efektami będziesz cieszyć się naprawdę długo!

#1 Depilacja cukrowa

Depilacja pastą cukrową to metoda, którą wyróżnia to, że kosmetyk można przygotować samodzielnie w domu. Co więcej, przepis na pastę jest bardzo prosty, niezwykle tani i wymaga dostępu do składników, które znaczna większość osób zawsze ma w domu. Wykonuje się ją bowiem z wody, cukru i soku z cytryny. Można powiedzieć, że to depilacja cytrynowym karmelem.

5 sposobów na skuteczną depilację w domu

Z uzyskanej mieszanki powstaje zbita masa o konsystencji przypominającej plastelinę, którą wystarczy rozpłaszczyć na wybranym fragmencie skóry na grubość ok. 3-4 cm – i zerwać wraz z włoskami. Ten sam „plaster” należy ułożyć na kolejnym fragmencie – i tak dalej. Jest także druga „szkoła”, która mówi o tym, by pastę ulepić w kształt kulki i „jeździć” nią po wybranym kawałku skóry, aż do usunięcia wszystkich włosków.

Zdecydowaną zaletą depilacji cukrowej w domu jest fakt, że metoda ta jest odpowiednia dla alergików, osób o wrażliwej skórze oraz pękających naczynkach. Efekt może utrzymywać się nawet do 2 lub 3 tygodni.

A jak wykonać taką pastę?

¼ szklanki wody należy zagotować w garnku, po czym dodać do niej taką samą ilość soku z cytryny oraz 1 szklankę cukru. Masę, trzymaną w garnku na najmniejszej mocy palnika, wystarczy mieszać aż do uzyskania koloru karmelu – przez ok. 40 minut. Następnie należy ją schłodzić, a przed użyciem chwilę ugniatać w dłoni.

#2 Wosk do depilacji

To metoda wyjątkowo skuteczna, choć i bolesna. Umożliwia wyrywanie włosków razem z cebulkami, dzięki czemu nie tylko efekt utrzymuje się przez długi czas, ale także kolejne włosy rosną cieńsze, rzadsze, jaśniejsze i słabsze. Dzięki temu już po kilku zabiegach woskiem do depilacji w domu można zauważyć, że rosnące na nowo włoski stają się słabsze i mniej widoczne. Co więcej, efekt tej metody depilacji utrzymuje się od 1 do nawet półtora miesiąca! Należy mieć jednak na uwadze, że jest dość brutalna dla skóry, w związku z czym nie będzie tak odpowiednia dla osób z cerą wrażliwą czy naczynkową, jak metoda cukrowa.

5 sposobów na skuteczną depilację w domu

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do depilacji woskowej, które umożliwiają zastosowanie ich w warunkach domowych – i to w kilka minut!

#3 Krem do depilacji

Prawdopodobnie najpopularniejsza z domowych metod depilacji skóry, oczywiście zaraz po klasycznym goleniu maszynką. Krem nie powoduje bólu ani w trakcie zabiegu, ani po nim; jest praktycznie niewyczuwalny. Wystarczy równomiernie rozprowadzić go po części ciała wymagającej depilacji przy pomocy dołączonej łopatki. Następnie należy odczekać kilka minut (zwykle ok. 3-5), po czym zdjąć krem drugą stroną łopatki i opłukać skórę ciepłą wodą.

Delikatność zabiegu wynika z tego, że włoski nie są wyrywane ze skóry, ale rozpuszczane za pomocą znajdujących się w kremie substancji aktywnych. To przekłada się także na długotrwałość zabiegu – jest znacznie niższa niż w przypadku wosku czy cukru. Depilacja w domu przy pomocy kremu daje efekt na około 3-5 dni.

#4 Elektryczny depilator

Niezwykle wygodna metoda, która nie wymaga przygotowywania past, nakładania kremów czy zwracania uwagi na równomierne rozkładanie „mazi”. Cały proces polega na jeżdżeniu depilatorem po skórze, który przy pomocy specjalnej głowicy przycina i goli włoski. Nowoczesne urządzenia, takie jak Braun Beauty Set 5 Silk-epil SE-S5-895 mogą być stosowane zarówno na sucho, jak i pod wodą (np. w wannie) i działają bezprzewodowo. Dodatkowym atutem jest zastosowanie niskiego nacisku na skórę, dzięki któremu – choć włoski są usuwane z cebulkami – zabieg sraje się prawie bezbolesny. Trwałość efektu po depilacji depilatorem elektrycznym wynosi nawet 4 tygodnie!

5 sposobów na skuteczną depilację w domu

#5 Depilacja laserowa

Najnowocześniejsza metoda depilacji, chętnie wybierana w gabinetach kosmetycznych ze względu na jej wysoką skuteczność, a także bezbolesność. Czy depilacja laserowa w domu jest możliwa? Okazuje się, że tak! Z tym, że z wykorzystaniem jeszcze bardziej nowoczesnej technologii: fotodepilacji światłem IPL. Depilacja laserowa wymaga „strzelania” do każdego włoska osobno, co zajmuje oczywiście dużo czasu. Z kolei wiązka światła IPL pada na większy obszar skóry i niszczy znajdujące się na niej cebulki włosów, tym samym depilując po prostu szybciej. Dla ułatwienia metoda ta również bywa nazywana laserową; na rynku można znaleźć więc urządzenia do depilacji laserowej takie jak Philips SC1999 IPL Lumea, które w rzeczywistości wykorzystują właśnie światło IPL.

Czy warto zdecydować się na depilację światłem IPL? Zabieg ten jest bezpieczny dla skóry, nie powoduje podrażnień i bólu, dzięki czemu może być stosowany również w okolicy bikini. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość; wysoce skuteczny i długotrwały staje się po ok. 4-10 zabiegach wykonywanych w odstępach ok. 2-4 tygodni. Wielkość widełek uzależniona jest od różnych wymagań urządzeń – część potrzebuje 7 zabiegów wykonywanych co tydzień, część czterech wykonywanych co 4 tygodnie – i tak dalej.

Po wskazanym przez producenta czasie można spodziewać się trwałości depilacji sięgającej nawet kilku lat!

Opcji na skuteczną depilację w domu jest więc naprawdę dużo. Wybierz idealną dla siebie i dobierz produkty zgodnie z potrzebami!

 

Artykuł sponsorowany