W ostatnim czasie wielu influencerów i celebrytów usłyszało zarzuty dotyczące nielegalnych reklam alkoholu w mediach społecznościowych. Mimo obostrzeń wprowadzanych w tym zakresie i kontroli, nadal zdarzają się przypadki niestosowania się do przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Najpierw kariera w telewizji, teraz biznes – zdemolowano butik Dagmary Kaźmierskiej!

Akt oskarżenia w sprawie Magdaleny G.

Prokuratura aktualnie prowadzi proces przeciwko 12 osobom, wśród których są znane aktorki i influencerki, oskarżone o przewinienia związane z nielegalną promocją alkoholu. Wśród nich są m.in. Joanna O.-K., Olga K., Tatiana M., czy Ewa M.-K.

Czy 12 lat temu Maja Bohosiewicz wrzucała wstydliwe zdjęcia na Instagram? Sprawdziliśmy! (FOTO)

Teraz okazało się, że do grona podejrzanych dołączyła także Magdalena G., która w 2023 roku na swoim profilu Facebook miała reklamować wino. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do warszawskiej prokuratury miało wnieść Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Otruto psa Marcina Prokopa! Prezenter w „DDTVN” ujawnił kulisy walki o życie czworonoga

Prokuratura przekazała także informacje odnośnie grzywny, jaka grozi osobom reklamującym alkohol w przestrzeni mediów społecznościowych.

Przestępstwo prowadzenia nielegalnej promocji napojów alkoholowych zagrożone jest grzywną od 10 do nawet 500 tys. zł – przekazał prokurator Szymon Banna.