Dev Patel, aktor znany z kinowego hitu „Slumdog. Milioner z Ulicy” powstrzymał atak z nożem w ręku podczas swojego pobytu w Australii. Według 7NEWS mężczyzna i kobieta kłócili się na ulicy, następnie szarpanina przeniosła się na stację benzynową, gdzie wielu świadków – w tym Patel – próbowało interweniować.

Dev Patel i Freida Pinto – ślub miał odbyć się lata temu

Intensywna kłótnia podobno postępowała, a 32-letnia kobieta w końcu dźgnęła 34-letniego mężczyznę. Karetka przewiozła mężczyznę do szpitala i oczekuje się, że przeżyje, poinformowała lokalna policja.

Dev działał zgodnie ze swoim naturalnym instynktem, próbując załagodzić sytuację i przerwać walkę […] Grupa na szczęście odniosła sukces, załagodzili sytuację i czekali na przybycie policji i karetki pogotowia – dowiadujemy się z 7NEWS.

Dev Patel ratuje sytuację

Przedstawiciele prasowi aktora podkreślają, że w incydencie „nie było bohaterów”. Przedstawiciele dodali, że Dev Patel ma nadzieję, że taki sam poziom uwagi mediów, jaką ta historia przyciąga może zmotywować prawodawców do stworzenia lepszych rozwiązań z umowami o pracę, aby pomóc nie tylko zaangażowanym osobom, ale całej społeczności. Podobno do incydentu doszło przez niesprawiedliwe zwolnienie z pracy.

Dev Patel – przystojniak z okładki GQ

Ten konkretny incydent uwydatnia większy problem systemowy polegający na tym, że zmarginalizowani członkowie społeczeństwa nie są traktowani z godnością i szacunkiem, na jakie zasługują –  czytamy w oświadczeniu.

Kobieta została aresztowana na miejscu i oskarżona o napaść kwalifikowaną. Nie została zwolniona za kaucją i we wtorek pojawi się w Adelaide Magistrates Court.

Patel mieszka w Australii od kwietnia 2021 roku. Mieszka tam ze swoją australijską dziewczyną, aktorką Tildą Cobham-Hervey. Para spotyka się od 2018 roku.