Żona zdeklarowanego przeciwnika Putina Aleksieja Navalnego oświadczyła, że Władimir Putin „odpowie” za śmierć jej męża i przysięgła, że „zły reżim” rosyjskiego prezydenta wkrótce spotka swój upadek.

Włosi w ostatniej chwili skonfiskowali jacht Putina

W dzisiejszym wyzywającym i pełnym emocji przemówieniu na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium Julia Navalna powstrzymała łzy mówiąc, „Nie wiem, czy wierzycie w tę okropną wiadomość, którą otrzymaliśmy – właśnie z rosyjskich źródeł państwowych. Ponieważ od wielu lat nie możemy wierzyć Putinowi i jego rządowi, oni zawsze kłamią…

Wzywam społeczność międzynarodową, ludzi na tej sali i ludzi na całym świecie, abyśmy walczyli i pokonali to zło, ten straszny reżim w Rosji, na którego czele stoi Władimir Putin.

Alexei Navalny nie żyje

Rosyjskie serwisy informacyjne ogłosiły dziś śmierć Navalnego, powołując się na syberyjskie służby więzienne, w których odbywał on karę.

Dennis Rodman leci do Rosji porozmawiać z Putinem, „Znam go bardzo dobrze”

Navalny prowadził krucjatę przeciwko korupcji w rządzie Putina i organizował masowe protesty przeciwko Kremlowi. Za swoje czyny przeciwko rosyjskiemu przywódcy, przeżył zamach na swoje życie z użyciem środka paraliżującego Nowiczok, ale po wyzdrowieniu wrócił do ojczyzny, mimo że wiedział, że zostanie aresztowany.

W Putinowskiej Rosji przeciwnicy polityczni często znikają w tajemniczych okolicznościach, dlatego śmierć Navalnego będzie długo komentowana. Jednak czy coś zmieni?

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: