Give a bit of mmh to me.. – znacie to?

Kawałek z reklamy batonika Kinder Bueno śpiewa Amanda Lear, była modelka.

Niewiele osób wie, że ta piosenkarka była kiedyś tym, kim Anja Rubik jest dziś w świecie mody. I ma za sobą romans, który trafił do książek – przez lata związana była z malarzem surrealistą, Salvadorem Dalim.

Romans przetrwał 15 lat (choć inne źródła podają, że byli razem ponad 20 lat!), w tym czasie Dali cały czas pozostawał mężem Gali, która tolerowała związek i nawet były koleżankami. Gala często wyręczała się Amandą, gdy nie chciała publicznie pokazywać się u boku męża.

Sama Amanda chyba przejęła nawyki swojego leciwego kochanka, bo stworzyła wokół siebie aurę tajemnicy. Do dziś jej pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Brak wiarygodnych informacji odnośnie daty i miejsca urodzenia piosenkarki czy jej dzieciństwa. Ona sama za każdym razem podaje inne informacje. Data urodzenia to największa enigma – zależnie od wersji podawane są różne lata między 1939 i 1950.

Amanda Lear - jak dziś wygląda kochanka Salvadora Dali?Lear od początku kariery uważano za transseksualistę. Miała niski głos, męskie rysy twarzy i była potężnego (180 cm) wzrostu. Temu akurat Lear stanowczo zaprzeczała twierdząc, że całość była po prostu chwytem marketingowym, który wymyśliła wraz z Dalim. Gdy wzięła udział w sesji dla Playboya, pogłoski trochę ucichły, choć legendarna angielska transseksualistka i modelka, April Ashley, w swojej autobiografii April Ashley’s Odyssey wspomina, że pracowała z Amandą w paryskim klubie Carrousel w późnych latach 50. Według niej Lear była wówczas dwudziestokilkuletnim mężczyzną, nazywała się Alain Tapp, jednak występowała na scenie jako drag queen o pseudonimie Peki d’Oslo.

Nikt pogłosek tych nie zweryfikował, ale przysłużyły się jej karierze – dotąd sprzedała łącznie około 15 milionów albumów oraz około 25 milionów singli na całym świecie.

Amanda Lear - jak dziś wygląda kochanka Salvadora Dali?

Amanda Lear - jak dziś wygląda kochanka Salvadora Dali?