Andrzej Nejman szerzej znany jest z roli Waldka w serialu „Złotopolscy„. Zagrał także w filmach: „Poranek Kojota”, „Legenda”, „Żeby nie było śladów”. Natomiast aktor bardzo rzadko przyjmuje kolejne scenariuszem, na co dzień skupia się na prowadzeniu Teatru Kwadrat, w którym od 12 lat jest dyrektorem.

Andrzej Nejman nie będzie już Waldkiem

Andrzej Nejman pije i obraża pracowników?

Teraz jak ustaliła „Wyborcza”, w połowie 2022 r. do stołecznego ratusza wpłynęła na dyrektora anonimowa skarga, ale Nejman złożył wyjaśnienia i „sprawa szybko ucichła”. Według anonimowych pracowników Andrzej Nejman miał dopuszczać się karygodnych czynów m.in. poniżanie podwładnych i upijanie się w trakcie pracy.

W piątek (17 lutego 2023 roku) na łamach Gazety Wyborczej pojawił się tekst, w którym opisane jest niepokojące zachowanie dyrektora teatru. Wygląda na to, że aktor do dziś nadużywa swojej władzy:

Dyrektor obrażał pracowników technicznych, poniżał garderobiane, widziałem na własne oczy, jak obraził na próbie aktora (…) Atmosfera była męcząca. Dyrektor upijał się na bankietach, spektaklach wyjazdowych, w trakcie prób. Ośmieszał instytucję – czytamy.

Aleksandra Radwan, Hiroaki Murakami, Lucyna Malec, Olga Kalicka, Mamadou Goo Ba, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman, Grzegorz Daukszewicz, Jan Butruk, Ilona Chojnowska, Monika Cieciora, Monika Bubniak, Małgorzata Kozłowska, Weronika Malik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Podobno zachowanie Andrzeja Nejmana było na tyle okropne, że jeden z pracowników musiał udać się do psychiatry: „Uciekłem na zwolnienie psychiatryczne. Musiałem zadbać o swój dobrostan. Przez wiele miesięcy słyszałem na swój temat niestworzone plotki — że mam romans, że nie przykładam się do pracy”.

Zaczynałem pracę w teatrze, a skończyłem w bezdusznej korporacji. Każdego dnia odczuwałem lęk, bolał mnie brzuch – powiedział były pracownik Teatru Komedia. 

Jacek Kopczyński rozstał się z Patrycją Markowską. Ma już nową partnerkę!

Andrzej Nejman odpowiedział na tekst Gazety Wyborczej. Zapewnił, że nie pracuje pijany, ale też nie ukrywa, że w takim zawodzie często pojawia się alkohol:

Nie mógłbym jednak stwierdzić jednoznacznie, że nigdy nie piję w miejscu pracy. Moim miejscem pracy jest teatr, w którym odbywają się bankiety premierowe, bankiety organizowane przez firmy, spotkania towarzyskie pracowników. Garderoba jest miejscem, z którego często artyści nie chcą wychodzić po spektaklu. Oglądamy tam mecze, świętujemy urodziny. Przy wszystkich tych okazjach obecny jest alkohol – tłumaczy. 

Komentuje też słowa pracowników, którzy musieli przez niego udać się do psychiatry:

Uratowałem teatr. Uratowałem zespół. Być może również kogoś skrzywdziłem. Nigdy nie celowo. Nigdy z premedytacją. W miarę upływu lat uczyłem się coraz więcej, nie tylko formalnego zarządzania, ale właśnie relacji międzyludzkich – podkreśla.

Z kolei stołeczny ratusz odpowiedział, że na razie nie planuje „ogłaszać konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego”. 

Andrzej Nejman, SK:, , fot. AKPA

James Sherman, Andrzej Nejman, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Andrzej Nejman, Anna Cieślak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Andrzej Nejman, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

fot. Proñczyk/AKPA