Stało się! Angelina Jolie dołączyła do Instagrama. Na swój pierwszy post wybrała wzruszający list, który otrzymała od afgańskiej dziewczynki. Aktorka chciała tym samym zwrócić uwagę na tragedię w Afganistanie i przejęcie tamtejszej władzy przez Talibów, którzy jasno dali do zrozumienia, że nie masz szans na demokrację w ich kraju, Afganistanie, który odzyskali po tym, jak wojska USA wycofały się po 20 latach stacjonowania w tym kraju.

Angelina Jolie zwróciła uwagę świata na problem, ale pobiła tym samym rekord Jennifer Aniston, która trzymała dotychczas podium za najszybsze uzyskanie pierwszego miliona followersów. Jolie w niecałą godzinę udało się zdobyć 1,7 miliona fanów na Insta.

 

„To list, który wysłała mi nastolatka z Afganistanu. Obecnie mieszkańcy Afganistanu tracą zdolność komunikowania się w mediach społecznościowych i swobodnego wyrażania siebie. Weszła, więc na Instagram, aby podzielić się ich historiami i głosami ludzi z całego świata, którzy walczą o swoje podstawowe prawa człowieka”, napisała aktorka i laureatka Oscara.

Komentatorzy od razu zwrócili uwagę, że Angelina Jolie najpierw ukradła Jennifer Aniston męża (oczywiście chodzi o Brada Pitta), a teraz pobiła jej rekord, o którym przez tygodnie mówili wszyscy! Aktualnie profil Angeliny obserwuje 5,3 miliona osób, zaś ten Jennifer prawie 38 milionów.

Angelina Jolie wciąż walczy z Bradem Pittem w sądzie, nie tylko o opiekę nad dziećmi, ale również o wspólne biznesy i nieruchomości. Zaś Jennifer Aniston już od jakiegoś czasu odbudowuje relację ze swoim eks Bradem Pittem. W końcu cały świat czeka na ten „come back”! Skoro J.Lo i Benowi Affleckowi się udało, to czemu nie?

 

 

Angelina Jolie

Angelina Jolie fot. Backgrid USA / Forum

Angelina Jolie z 16-letnią Zaharą

Angelina Jolie z 16-letnią Zaharą fot. Backgrid USA / Forum