Angelina Jolie poruszona historią 14-letniej Pakistanki Malali Yousafzai napisała artykuł do The Daily Beast oraz zapoczątkowała działanie fundacji Woman of Impact Award for Girls Education. I jako pierwsza ofiarowała 50 tys. dolarów.

Do podjęcia działań zainspirowały gwiazdę jej własne dzieci. Kiedy tydzień temu, we środę rano jak zwykle próbowały wymigać się od szkoły, Angelina po przeczytaniu artykułu w prasie o Malali Yousafzai, postanowiła opowiedzieć im historię 14-latki.

I to był początek poznawania przez pociechy Angeliny sytuacji dziewcząt w Pakistanie i Afganistanie, gdzie są represjonowane jedynie za chodzenie do szkoły.

– Historia Malali utkwiła w ich pamięci przez cały dzień i zrodziła mnóstwo pytań. Razem uczyliśmy się o Malali, oglądaliśmy jej wywiady, czytaliśmy pamiętnik – pisze Angelina Jolie.

Jej dzieci wciąż jednak nie mogły pojąć jednej kwestii:
– Dlaczego ci ludzie myśleli, że powinni zabić Malalę?

– Ponieważ edukacja ma ogromną siłę – odpowiedziała aktorka.

Historia postrzelonej w głowę 14-letniej dziewczyny oraz rozmowy z własnymi dziećmi zainspirowały Angelinę do wsparcia sprawy, o którą walczyła młoda Pakistanka. Razem z Tiną Brown utworzyła fundację i jako pierwsza wpłaciła 50 tys. dolarów na jej działalność.

Angelina Jolie wspiera sprawę Malali Yousafzai...