Niedawno mieliśmy prawdziwy „baby boom” wśród modelek Victoria’s Secret. Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Miranda Kerr i Doutzen Kroes – wszystkie zostały matkami.

O macierzyństwie wspomina też Anja Rubik – modelka, która zdobyła już w karierze wszystkie możliwe szczyty. W wywiadzie dla Pani Rubik podkreśla, że nadal uwielbia szybkie, pełne wyzwań i emocji życie. Ciągle gdzieś pędzę – mówi Anja.

Mój mąż Sasha powtarza mi, że „slow is the new fast” (czyli wolne to nowe szybkie). On jest wyluzowany i spokojny, a ja ciągle gdzieś pędzę. Boję się, że inaczej mogłabym przegapić coś ciekawego. Realizuję po kilka projektów naraz, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia – zwierza się modelka.

Rubik wie jednak, że nadejdzie czas, gdy i ona zwolni:

Zaczęłam medytować i uczę się wyciszania, choć nie przychodzi mi to łatwo. Zrozumiałam, że za bardzo się spalam i walczę ze swoją naturą, moim ADHD. Z różnym skutkiem. Jestem pewna, że zmienię tempo życia bez żalu dopiero wówczas, gdy zostanę matką. Wtedy priorytety ułożą się same. Ale teraz jest mój czas i chcę go w pełni wykorzystać.

Wyobrażacie sobie Anję w roli mamy?

Cały wywiad z modelką znajdziecie tutaj.

Anja Rubik o byciu mamą

Anja Rubik o byciu mamą

Fot. © PR Photos