W niedzielę ogłoszono, że najpiękniejszą kobietą na świecie zostaje 28-letnia R’Bonney Gabriel – modelka, projektantka mody i instruktorką szycia. Poza Amerykanką do finałowej trójki dostały się kandydatki z Dominikany i Wenezueli.

Kochanka Putina w SKANDALICZNYCH słowach broni Rosji! Odklejona od rzeczywistości?

Najpiękniejsza kobieta świata 2023

Miss U.S. R’Bonney Gabriel Fot. JONATHAN BACHMAN / Reuters / Forum

Natomiast po ceremonii Miss Universe jest wyjątkowo głośno nie o wygranej kandydatce, a Rosjance Annie Linnikovej, która mimo głosów sprzeciwu całego świata, wzięła udział w konkursie piękności.

„Rosja to stan umysłu” – świat obrzydzony dzisiejszym występem Putina na wielkim stadionie

Oburzenie wywołało nie tylko sam fakt jej udziału, ale także jej kreacja – krwiście czerwona suknia nazwana Koroną Imperium Rosyjskiego. Internauci grzmią, że to kolejna prowokacja Rosji i tak określają wystąpienie Anny Linnikovy:

  • Skrajny cynizm i nieśmieszny żart
  • miss ludobójstwa
  • Ukraińcy umierają i ukrywają się w schronach, tracą domy i najbliższych, podczas gdy Miss Rosji dumnie i z uśmiechem na twarzy kroczy po scenie, ubrana w kostium „Korona Imperium Rosyjskiego”
  • Miss Rosji w stroju cesarzowej… Nie rozumiem, jak im na to pozwolono – czytamy komentarze.

Anna Kalczyńska, dziennikarka TVN-u także wyraziła publicznie swoją opinię na temat kandydatki Rosji. Przyznaje, że jest przygnębiona brakiem solidarności świata:

Przygnębia mnie okrucieństwo i bezduszność rosyjskich agresorów połączona z bezwolnością wolnego świata. Za mało broni, żeby odeprzeć inwazję, za mało, by obronić się przed agresją, za mało solidarności, żeby pomóc niewinnym ofiarom. Czasami jednak mam wrażenie, że słowa i obrazy trafiają do ludzkich serc i mogą realnie wpłynąć na czyjeś myślenie, czyjeś działanie – zaczęła.

Anna Kalczyńska ZAŁAMAŁA SIĘ na wizji! „Nie byłam w stanie poradzić sobie z emocjami”

Tłumaczy, że kiedy Rosja wysyła rakiety na niezwinnych cywilów, a Rosjanka prezentuje się w stroju imperialnym:
Ta bezczelna panienka to Anna Linnikova, kandydatka rosji w konkursie @missuniverse Zaprezentowała się w rosyjskim stroju imperialnym właśnie w dniu, w którym jej rodacy – mordercy wystrzelili w imieniu kraju, z którego jest taka dumna rakiety, które zabiły co najmniej 35 niewinnych cywilów w ukraińskim Dnieprze – napisała Kalczyńska.