Anna Wendzikowska ujawnia wiadomości byłych pracowników TVN-u: „Tych wiadomości „z wewnątrz” są dziesiątki”
"Usłyszałam, że nie konsultowałam swojej ciąży".

Anna Wendzikowska w niedzielny wieczór zszokowała wszystkich swoim wpisem na Instagramie. Ujawniał, że była ofiarą mobbingu w „Dzień Dobry TVN”: „Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Niby „gwiazda z telewizji”, a ja byłam traktowana, jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie. Tak naprawdę byłam w swoim schemacie niewidzialności, niedocenienia, ciągłego udowadniania swojej wartości” – napisała dziennikarka.
Anna Wendzikowska pokazała wiadomości byłych pracowników TVN-u
Pod wpisem pojawiło się mnóstwo ciepłych słów od koleżanek z pracy m.in. Agnieszki Woźniak-Starak, Gabi Drzewieckiej, czy Mateusza Hładki. Post Wendzikowskiej zdecydował się skomentować nawet TVN:
Byli i obecni pracownicy TVN-u i nie chodzi tu o gwiazdy, a ludzi, którzy pracowali za kulisami stacji, podziękowali Wendzikowskiej za publiczne poruszenie problemu. Jak się okazuje, w podobnej sytuacji było i jest wielu pracowników TVN-u:
Cześć Aniu! Brawo! Twoje zasięgi mają znaczenie! Zrobiłaś coś bardzo ważnego. Swoją drogą ja właśnie dlatego po …. nie wróciłam do stacji matki. Usłyszałam, że nie konsultowałam swojej ciąży. Sprawę zgłosiłam, ale to ja zostałam bez pracy, a ONA dostała coacha, żeby więcej nie popełniać takich błędów. Bądź z siebie dumna! Może komuś uratowałaś swoją decyzją życie– pisze jeden z byłych pracowników.
TVN odpowiada Annie Wendzikowskiej!
Według kolejnego pracownika stacji, ludzie żyją w ciągłym lęku, że stracą pracę:
Dziękuję za ostatni post i za prawdę. W tej firmie traci się swoją pewność siebie, wiarę we własne możliwości i przede wszystkim siebie. Nerwica, lęki i strach, że w każdej chwili stracę pracę. „A przecież mam kredyt, zobowiązania, nie mogę sobie na to pozwolić”. Więc patrząc na ten cały syf, uśmiecham się i robię wszystko, by znowu usłyszeć: „sorry, nie klika się”. Ta praca to było wielkie marzenie, nigdy nie spodziewałam się, że przez te kilka lat wyleję tyle łez i doprowadzę się do tak fatalnego stanu psychicznego. Z dziewczyny, która cieszyła się życiem, stałam się osobą zamkniętą w sobie, która nawet boi się powiedzieć: „nie zgadzam się z wami, nie macie racji”. W ciszy obserwuję to, co przynoszą kolejne miesiące i walczę ze sobą, by uwolnić się od tej toksycznej relacji z firmą — czytamy.
Anna Wendzikowska ODCHODZI z „Dzień Dobry TVN”! Żegna się z programem łamiącym serce wpisem
Następnie czytamy wiadomość od jednej ze stażystek:
Byłam w DDTVN stażystką. Akurat Twoja starsza córka się urodziła. Przyjeżdżałaś z wózeczkiem i małą do pracy. Pamiętam to i to jaka niezdrowa atmosfera była między teamami. Współczuje, a jednocześnie gratuluje!
Dziennikarka tłumaczy, że „nie ujawnia żadnych wrażliwych informacji, ale wiadomości „z wewnątrz” są dziesiątki”.

Anna Wendzikowska ujawnia, dlaczego odeszła w „Dzień Dobry TVN”

Anna Wendzikowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Wendzikowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
Monika | 3 października 2022
Brawo Pani Aniu.. ja się nie odważyłam .. brawo!
Ewa | 3 października 2022
Ta rozenkowa powinna wyleciec na ten zbotoxsowany pysk i to szybko każdy gardzi ta baba
zniesmaczona. | 3 października 2022
Teraz już WSZYSCY domyślają sie dlaczego NAGLE pojawiła sie Rozenek-Majdan….ona zrobi wszystko dla popularności…..ona ma takie parcie na szkło,że wykorzystała moment zawirowania w tv-nie i teraz to ona \taka oddana\zagraża innym koleżankom…bo nie ważne co chce widz….ważne,że jest wierna,lojalna i nie będzie sie skarżyć.Teraz niech no spróbuje któraś osoba z prowadzących śniadaniówkę „krzywić nosem” na polecenia góry….Rozenek zastąpi każdego,byleby być na wizji….może jak zaczniemy pisać brailem to Gonia usłyszy….????? Dla tych którzy nie łapia dowcipu…to ona własnie proponowała pisanie książek brailem dla NIESŁYSZĄCYCH tak,tak…nie dla niewidzących.