Antek Królikowski dzień po swoich 34. urodzinach został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem narkotyków. Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że aktor został przebadany pod kątem alkoholu i narkotyków. Po otrzymaniu wyników okazało się, że jest trzeźwy, jednak narkotest wykrył, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Jakiś czas później do wiadomości publicznej przedostały się kolejne szczegóły interwencji, a „Fakt” dotarł do notatki policyjnej z 18 lutego 2023 roku, z której treści wynika, że o godzinie 15.35 funkcjonariusze otrzymali polecenie od kierownika, by udać się na ulicę Kolejową w Warszawie, gdzie poruszał się pojazd Audi. Kierowca samochodu miał znajdować się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających. Kierowcę, którym okazał się znany aktor Antoni Królikowski, poddano testowi na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia AlcoBlow nr B-23, a otrzymany wynik był negatywny. Następnie kierowca został poddany badaniu na zawartość środków odurzających urządzeniem Sotoxa Mobile Test System, który dał wynik pozytywny i wykrył ślady zażywania THC.

Notatka policji zdradza jak wyglądało zatrzymanie Antka Królikowskiego

Antek Królikowski przesłuchany. Usłyszał zarzuty

Dziś Antek Królikowski pojawił się na komendzie policji w celu złożenia zeznań. Jak podaje serwis „Super Express”, aktor pojawił się na komendzie o 9.25 z twarzą zakrytą maseczką ze względu na przebyty ostatnio COVID-19. Jak czytamy dalej: „Przed wejściem na komisariat nie zdecydował się na żaden komentarz. Był przesłuchiwany przez ponad 2 godziny. Opuścił komendę wyjściem z tyłu, by uniknąć mediów. Wyglądał jednak na zadowolonego”

Aktorowi może jednak nie być do śmiechu – rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdziła, że Królikowski usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat:

Podejrzany usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej, nie przyznał się do zarzutów. Złożył wyjaśnienia – zapewniła Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z „Super Expressem”

Z kolei jak podaje TVP Info, Antek nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Aktor podjął też decyzję o nie anonimizowaniu swojego wizerunku.

„Prawniczka Izabela” staje w obronie Antka Królikowskiego. Oto co wrzuciła na Instagram!

pasekkozak

Doda w mocnych słowach broni Antka Królikowskiego! „Już kur**a WYSTARCZY”

scena z: Antoni Królikowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Telus/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA