Antoni K. jest głównym bohaterem toczącej się od 2022 roku dramy, w której afera goniła aferę i nie było niemal dnia, by media nie rozpisywały się o jego konflikcie z żoną oraz kolejnych skandalach, w których był głównym bohaterem. Jednym z nich było zatrzymanie go przez policję dzień po 34. urodzinach aktora, gdy przyłapano go na jeździe pod wpływem narkotyków – w jego organizmie wykryto ślady zażywania THC.

W czwartek 9 marca 2023 roku Antoni K. pojawił się na komendzie policji w celu złożenia zeznań i usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Jeszcze tego samego dnia aktor bronił swojej niewinności w mediach społecznościowych, podkreslając, że korzystał z medycznej marihuany. Jakiś czas później ruszył proces sądowy, jednak Antoni K. dwukrotnie nie stawił się na rozprawie.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska IDZIE DO SĄDU! Chodzi o Vincenta

Antoni K. usłyszał wyrok sądu. Aktor jest winny i został skazany

We wtorek 10 stycznia aktor w końcu stawił się w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola, by złożyć wyjaśnienia. Podobnie jak kilka miesięcy temu, również teraz przekonywał sąd, że nie zażywa narkotyków i przyjmuje jedynie medyczną marihuanę, która pomaga mu z jego chorobą.

Narkotyków nie używam, co wykazały policyjne testy. Za ślad THC w ślinie odpowiada marihuana medyczna – cytował zeznania aktora Fakt.

Po kilku godzinach sąd ogłosił wyrok. Antoni K. został skazany na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnie prac na cel społeczny w wymiarze 20 godzin w miesiącu. Ponadto otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat oraz musi wpłacić kwotę 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Aktor musi również pokryć koszty procesowe. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, sędzia Beata Machowska Nowak podkreśliła, że wartość środka psychoaktywnego w organizmie Antoniego K. została dwukrotnie przekroczona. Zwróciła też uwagę, że marihuana nie jest wpisana na listę leków dla osób cierpiących na chorobę, z którą boryka się aktor. Sędzia zaznaczyła, że oskarżony przyjmuje marihuanę leczniczą legalnie, ale nielegalne jest prowadzenie pod jej wpływem pojazdów.

Daniel Martyniuk wyprowadzony W KAJDANKACH z hotelu! Wcześniej zgotował żonie piekło

pasekkozak