Southampton ma powody do zadowolenia z obecności w swojej bramce Artuta Boruca. Okazuje się, że Polak potrafi przyciągnąć uwagę mediów nie tylko wybrykami na boisku, lecz również grą. Doskonała obrona zaowocowała także powrotem do reprezentacji Polski.

Dzięki jego obronie mecz z Everton zakończył się remisem. Brytyjskie media są zachwycone jego postawą.

Polak doskonale się spisał zwłaszcza w dwóch bardzo groźnych sytuacjach podczas drugiej połowy spotkania. Najpierw obronił mocne uderzenie z kilku metrów Marouane Fellainiego, by następnie odparować atak Victora Anichebe.

Wspaniała obrona Boruca. Mimo że instynktownie przesunął się w swoją lewą stronę, oczekując strzału w długi róg, był w stanie wyciągnąć prawą rękę, gdy Anichebe uderzył przy bliższym słupku. To była naprawdę dobra interwencja Boruca – napisał Guardian.

Ponadto czytelnicy portalu Goal.com uznali Artura Boruca za najlepszego piłkarza meczu. Bardzo wysoko ocenili go także dziennikarze wspomnianego serwisu. Otrzymał od nich 3,5-punktową notę w pięciopunktowej skali.

Po tym meczu pojawiły się w polskich mediach sugestie, że Boruc powinien wrócić do reprezentacji narodowej. I stało się. Wystąpi w meczu z Irlandią.

&nbsp

Artur Boruc w świetnej formie wraca do reprezentacji