Przez dziewięć miesięcy dziecko przebywa w wodach płodowych w łonie matki. W dniu, w którym dochodzi do porodu, jego otoczenie i środowisko ulega diametralnej zmianie. To moment, w którym jego organizm nagle musi poradzić sobie z wieloma zewnętrznymi czynnikami, a także nauczyć się obrony przed bakteriami, wirusami, wolnymi rodnikami, które otaczają je z każdej strony. Odpowiednia pielęgnacja delikatnej i podatnej na podrażnienia skóry niemowlęcia jest zatem niezwykle istotna. Można o nią odpowiednio zadbać dzięki linii profesjonalnych kosmetyków Atoperal Baby Plus, które dedykowane są najmłodszym.

Gama produktów Atoperal Baby Plus — przeznaczenie

Kosmetyki Atoperal Baby Plus to linia preparatów, które przeznaczone są dla noworodków i niemowląt od pierwszych dni życia. Jej zadaniem jest pielęgnowanie i ochrona dziecięcej skóry, która często ulega nadmiernemu wysuszeniu, łuszczeniu, należy do nadwrażliwych i podatnych na atopowe zapalenie. Preparaty te stosowane są zarówno w trakcie codziennej pielęgnacji nawilżającej, jak i podczas mycia i kąpieli dziecka.

Wśród tych produktów znajdują się kremy, pianki, emulsje do ciała i do kąpieli, szampony, a także krochmal, który nie wymaga wcześniejszego gotowania, dlatego jego zastosowanie przebiega szybko i usprawnia codzienną pielęgnację niemowląt.

Gama omawianych produktów ma zatem za cel nie tylko nawilżyć skórę dziecka, ale także zmiękczyć ją, jeśli jest podatna na wysuszenie i łuszczenie, jak również ją wygładzić i pośrednio zmniejszyć jej podatność na utratę magazynowanej w komórkach skóry wody.

Naturalne olejki będące elementem składu preparatów z linii Atoperal Baby Plus

W omawianych kosmetykach zastosowano starannie przemyślany i skomponowany skład dedykowany noworodkom i niemowlętom o specjalnych potrzebach pielęgnacyjnych. Wśród nich znajdują się naturalne olejki.

Pierwszy z nich to olej canola — bogaty w witaminę E oraz K, jest także źródłem cennych kwasów tłuszczowych nienasyconych z gamy Omega, które mają istotny wpływ na kondycję i zdrowie skóry.

W kosmetykach tych znajduje się również olej lniany jako niezbędny składnik nawilżający, natłuszczający i regenerujący.

Trzeci olej jest produktem pozyskiwanym w wyniku tłoczenia nasion soi. Jest dobrze tolerowany przez suchą skórę, dlatego często występuje w składzie produktów stosowanych w kąpieli noworodków.

Ostatni to olej macadamia — posiada właściwości nawilżające, natłuszczające i przyspiesza regenerację uszkodzonego lub podrażnionego naskórka.

Składniki, które łagodzą podrażnienia, zmiękczają i nawilżają naskórek

Prezentowana linia kosmetyków posiada w swoim składzie również inne substancje, które mają za zadanie wspomóc aktywną ochronę dziecięcej skóry. Mowa tutaj chociażby o alantoinie, która ma właściwości wygładzające i wspierające procesy regeneracyjne, jeżeli na skórze dziecka pojawiły się jakiekolwiek odparzenia w okolicy okołopieluszkowej i w fałdach skóry. Tak samo jest w przypadku pozostałych składników, jak L-arginina, D-panthenol i mocznik, które regenerują, łagodzą, goją i nawilżają, kompleksowo i skutecznie radząc sobie ze zmianami w obrębie niedojrzałej skóry wrażliwej.

Należy jeszcze wspomnieć o będącym elementem receptury tejże linii produktów biolinie, który jest prebiotykiem przeznaczonym w szczególności do skóry atopowej, i ceramidach, które poprawiają nawodnienie tkanki skórnej, wzmacniają barierę lipidową i zapobiegają tym samym zbyt szybkiemu ulatnianiu się wody z komórek skóry.

Dlaczego korzystanie z jednej gamy kosmetyków to dobry pomysł?

Najlepszym sposobem na zadbanie o niedojrzałą skórę u noworodków i niemowląt jest stosowanie produktów pielęgnacyjnych należących do jednej linii. Dzięki temu masz pewność, iż poszczególne preparaty nie zawierają wykluczających się ze sobą substancji w składzie, a wręcz przeciwnie — mają działanie uzupełniające.

Prezentowana linia Atoperal Baby Plus umożliwia kompleksową troskę nie tylko o skórę noworodków i niemowląt w kąpieli, ale także przy przewijaniu dziecka i podczas innych czynności o charakterze pielęgnacyjnym.

 

Artykuł sponsorowany