Bear Grylls oficjalnie zrezygnował z weganizmu! 48-letni poszukiwacz przygód i gospodarz  „Szkoły Przetrwania” opowiedział o swoich nawykach żywieniowych i wyjawił, dlaczego zdecydował się wrócić do jedzenia mięsa w wywiadzie dla GQ.

Czy Anna Lewandowska je MIĘSO? Odpowiedziała

Bear Grylls nie jest już weganinem

Podczas gdy w przeszłości Bear był wielkim zwolennikiem weganizmu, mówi, że teraz jest „przeciwko orzechom” oraz zbożom, pszenicy, a nawet warzywom!

Negatywnie wpłynęły na moje zdrowie. Przez lata byłem wielkim zwolennikiem wegańskiego stylu życia i napisałam o tym książkę, ale moje zdrowie na tym ucierpiało – mówił Bear Grylls.

Kontynuował, że po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, kilka lat temu zdecydował się na dietę warzywną, która nie przyniosła dobrych rezultatów.

Mały książę George zjadł żywą mrówkę!

Podwoiłem to, co uważałem za zdrowe – surowy sok, warzywa – i moje nerki zaczęły bardzo boleć, dostałem prawie kamieni nerkowych. – wyznał.  „Im więcej badań robiłem, zauważyłem, że surowe warzywa naprawdę nie są dla mnie dobre. Zacząłem więc dodawać wysokiej jakości steki i wątróbkę od zwierząt karmionych trawą. Mój obiad to mięso, jajka i nabiał, dużo masła i owoce. Jem wątróbkę chyba co drugi dzień. Znowu zacząłem być silny – tłumaczył Bear Grylls.

Bear dodał również, że chociaż w tym momencie swojego życia nie jest w już za warzywami, nie wyłączył ich całkowicie ze swojej diety.

Zmieniłem swój sposób myślenia, odchodząc od warzyw, które są wspaniałe, gdy zdałem sobie sprawę, że ewoluowaliśmy przez miliony lat, gdzie jesteśmy stworzeni do jedzenia mięsa, mleka i jajek. I owoce – słodkie, jaskrawe kolory – i dużo miodu. Dzięki temu jedzenie jest o wiele przyjemniejsze.

Bear, który jest autorem książki z wegańskimi przepisami, zdradza nowy przepis „na zdrowie”:

Mam kombinację jajek smażonych na maśle, jogurtu greckiego z miodem i jagodami. Kiedyś pomyślałbym: „Och, muszę zjeść sałatkę.”

Zaledwie w zeszłym miesiącu Bear wygrał nagrodę dla najlepszego gospodarza programu dziennego podczas Daytime Emmy Awards.

Mel B musiała OBSIKAĆ Beara Gryllsa, aby ulżyć mu w cierpieniu! (VIDEO)

A wy jak tam, jesteście team mięso, czy team warzywa?

London.,  BACKGRID / Backgrid UK / Forum

NON-EXCLUSIVE PICTURE: MATRIXPICTURES.CO.UK
 Matrixpictures / Forum

Bear Grylls / Forum