Bena Stillera, słynnego Zoolandera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać jednak wczoraj znany amerykański aktor i komik zmierzył się z człowiekiem, którego niedawno nazwał swoim „bohaterem” — prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Prezydent publikuje stare zdjęcia z żoną dla Vogue’a

Ben Stiller w Polsce

Znany producent i reżyser odwiedza Europę w ramach swojej roli Ambasadora Dobrej Woli ONZ. Na trasie odwiedził również Polskę.

Właśnie przyjechałem do Polski z UNHCR, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc na Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90% to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić historiami, które ilustrują ludzki wpływ wojny i wzmacniać wezwanie do solidarności – napisał na Instagramie.

Ben Stiller w Polsce

Aktor spotkał się z komikiem, który stał się politykiem. Ben Stiller chwalił prezydenta za reakcję na rosyjską inwazję. Gwiazda kinowego hitu „Poznaj moich rodziców” spotkała się z Zełenskim w jego biurze prezydenckim po wizycie w ruinach Irpin. Stiller po spacerze w gruzach osad zbombardowanych przez siły rosyjskie napisał:

Klitschko walczy o wolną Ukrainę, a co robi jego eks Hayden Panettiere?

Jedną rzeczą jest zobaczyć to zniszczenie w telewizji lub w sieciach społecznościowych. Inną rzeczą jest zobaczyć to wszystko na własne oczy. To o wiele bardziej szokujące – powiedział Stiller.

Ben Stiller Fot. Danielle Parhizkaran / Reuters / Forum

Ben Stiller Fot. Mario Anzuoni / Reuters / Forum