W sobotę 13 maja 2023 odbył się finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Reprezentująca Polskę Blanka Stajkow z piosenką „Solo” zajęła 19. miejsce. Jednocześnie okazało się, że po przeliczeniu samych głosów telewidzów, Blanka miała szansę zająć 8. miejsce. Niestety, jury nie doceniło Polskiej kandydatki, przez co „Bejba” uplasowała się dopiero na 19. pozycji.

Eurowizja 2023: Blanka już jest po występie! Jak poradziła sobie polska BEJBA?

Blanka komentuje swój wynik na Eurowizji. Mówi o historycznym sukcesie dla Polski

Tuż po konkursie, Blanka opublikowała nagranie prosto z autokaru, w którym podziękowała fanom za ogromne wsparcie i głosy, podkreślając, że razem ze swoją piosenką zajęła 8. miejsce w televotingu:

Cześć kochani, chcę wam z całego serca podziękować za wsparcie, za wszystkie głosy. Mamy ósme miejsce w televotingu, to jest, uważam, ogromny sukces i bardzo wam za to wszystko dziękuję. Wysyłam moc buziaków z autokaru „Solo” – mówiła uradowana.

Następnego dnia zabrała głos ponownie i prosto z hotelu poinformowała fanów o szokującej informacji, która do niej dotarła – okazało się, że w półfinale Blanka zdobyła 3. miejsce w głosowaniu widzów, czego nie dokonał żaden inny reprezentant Polski:

Jeszcze emocje nie opadły. Chciałabym jeszcze raz z całego serca podziękować za wszystkie głosy, za całe wsparcie. Właśnie dowiedziałam się, że w półfinale byliśmy na trzecim miejscu w televotingu. To się nie zdarzyło jeszcze nigdy wcześniej dla Polski. Jestem w ogromnym szoku i pod ogromnym wrażeniem tych głosów i tego wyniku. Jest mi naprawdę niesamowicie miło. (…) Ósme miejsce w całym konkursie w televotingu. Jestem naprawdę tak zadowolona i tak szczęśliwa z wyników televotingu. Dziękuje każdej osobie, które zagłosowała, dziękuję za każdą wiadomość wsparcia, kesteście niesamowici. Kocham was mocno, wasza „Bejba” – zakończyła.

Zaskoczeni?

Blanka „BEJBA” Stajkow już po finałowym występie na Eurowizji. Zajęła całkiem dobre miejsce

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

IG: blikeblanka

pasekkozak

Blanka komentuje swój występ na Eurowizji 2023

Zuma Press / Forum

 PA Images / Forum

PA Images / Forum

PA Images / Forum