Boys i ich Figo Fago
Gazeta Wyborcza opisuje fenomen zespołu Boys, którego piosenka Figo Fago była rekordową ilość razy ściągana z serwisów takich jak np.You Tube.
Liderem grającego disco polo zespołu jest Marcin Miller – wytatuowany, opalony brunet noszący koraliki i kolczyki. Na początku kariery grywał on za 10 zł, by dojść do stawki 8 tys zł za występ (!). Biorąc pod uwagę, że zespół daje czasem nawet 3 koncerty dziennie, nie sposób nie zauważyć, że tzw. “muzyka dla mas\” stała się bardzo dochodowym biznesem. Zamówienia na koncerty są już na 2 lata z góry – ciekawe, jaki inny polski artysta może się pochwalić takim wynikiem…?
Zespół powstał w 1990 roku pod nazwą Las Vegas, którą po pewnym czasie zmieniono na bardziej chwytliwe Boys. Od tamtej pory \”chłopcy\” wydali 21 płyt i zdobyli rzesze fanów podśpiewujących teksty takie jak:
rundka w mieście, bujasz się
czas by świnka nim zajęła sieeeę
prosty temat i wiadomo
wszystko dymać na około
byle z oczu jej patrzyła cheeeęć
no i czeeeść
Jak powstają takie piosenki? Miller mówi:
– Najpierw wymyślam refren. Chodzi o to, żeby był taki, że jak się go raz usłyszy, to już się nie zapomni. No może po roku.
Tekst z założenia niepoważnej piosenki wzbudzał kontrowersje wśród fanów:
– Na forach pisały dziewczyny, że jestem gburem, chamem, że nie szanuję kobiet. I zaraz pojawiła się bardzo fajna riposta jakiegoś fana, że to jest tylko piosenka i proszę tego nie utożsamiać z artystą.
Ja kobiety szanuję! Słuchaj, moim założeniem nie jest odzwierciedlanie jakiejś tam prawdy życiowej czy pisanie o sobie. Pierwszą moją myślą jest globalne myślenie. – podsumowuje sytuację Miller.
Za to atrakcyjna żona Marcina Millera – Anna nie jest już tak entuzjastyczna:
– Jako żonie mi się nie podoba, że mój mąż takie rzeczy śpiewa. Ale do jego pracy się nie wtrącam. Skoro ludzie tego chcą słuchać, to niech on to śpiewa. – stwierdza na koniec.
Więcej o przyczynie nastroju żony Millera, fanklubie Boysów i tym, jak się ma świnka do kobiety przeczytacie w serwisie gazeta.pl w artykule: Świnkę bierzesz tylko na noc
Żenada.
…
Czapka na głowie, żeby czoła nie pokazać
Lato zablokował na głównym profilu, ale ze studia nagrań pod względem informacji można korzystać…
Etna – Zakochana
Miałam okazję miec to samo z wokalem…
…
Boys to dobry człowiek
Boys jest dobrym artystą
Etna – Zakochana
Miałam okazję miec to samo z wokalem…
Marcin to poczciwy, dobry człowiek
Boys jest super i wymiata
Boys to ukochany człowiek.
Alkoholik. A jak mu wesoło na fb. Kamil K.
Prawda ciężko przychodzi.
Najlepiej to się rozmówić z takim kimś albo dać mu popalić.
Defis, nominacja do Oscara.
Na zero…
Boys, szczery, dobry człowiek.
To jest normalnie tragedia. Gdy się kogoś naśladuje, prześladuje…..
Ze zdjęcia to widać. Hahahahahahahahahahahaha… Pomyśl, na jaki pomysł wpadnie…..
Niedorozwój. Do takiej osoby daje takie niefaktyczne coś…..
Wszyscy niszczyli głos… To się da zrozumieć…..
Żenada.
Defis nie jest normalny… I co się siłujesz… Przestań niedorozwinięty człowieku, dlatego człowieku, inaczej ktoś mógłby Ci odpowiedzieć inaczej… Wykuć Ci oczy? Wykują Ci oczy… Jak można być tak brutalnym… Zboczony… Ty się naucz mówić, a nie robisz z siebie ofiarę i śpiewasz też o leku na życie? Kaleczysz… Powinni Cię za to zamknąć… Daleko… Żeby Cię więcej jyz nie było… Zwykła Igła chodząca. Wiadomo skąd Zespół Szpilki… Pojedziesz… A nie ktoś kto słucha wariata… Nie znasz się na niczym, już w Disco Star mieli trochę obiekcji przed rzeznikiem… Twoja kariera to kwestia czasu, kwestia igły… Nie jesteś normalny, gdy piszesz teksty… Powinni Ci odebrać wolność pod każdą postacią… Jakie wyobrażenia przy zwykłym meblu… Nawet nie wiadomo jak to ustawić w jego pomieszczeniu do teledysku? On jest śmieszny i nienormalny… 🙂 No wyobraźnia działa… 🙂 …
Defis nie jest normalny… I co się siłujesz… Przestań niedorozwinięty człowieku, dlatego człowieku, inaczej ktoś mógłby Ci odpowiedzieć inaczej… Wykuć Ci oczy? Wykują Ci oczy… Jak można być tak brutalnym… Zboczony… Ty się naucz mówić, a nie robisz z siebie ofiarę i śpiewasz też o leku na życie? Kaleczysz… Powinni Cię za to zamknąć… Daleko… Żeby Cię więcej jyz nie było… Zwykła Igła chodząca. Wiadomo skąd Zespół Szpilki… Pojedziesz… A nie ktoś kto słucha wariata… Nie znasz się na niczym, już w Disco Star mieli trochę obiekcji przed rzeznikiem… Twoja kariera to kwestia czasu, kwestia igły… Nie jesteś normalny, gdy piszesz teksty… Powinni Ci odebrać wolność pod każdą postacią… Jakie wyobrażenia przy zwykłym meblu… Nawet nie wiadomo jak to ustawić w jego pomieszczeniu do teledysku? On jest śmieszny i nienormalny… 🙂 No wyobraźnia działa… 🙂
SUPER ZAŚPIEWAŁ TO WCZORAJ NA FESTYNIE W GRYŹŁINACH KOchAM GO!!!!
mARCIN mILLER jest zwykłym chamem. Miałem nieprzyjemność z nIM rozmawiać. Traktuje człowika jak psa. Powiniem też być potraktowany jak ścierwo bo na nic innego nie zasługuje.
i kocham marcina millera ewelina patrycja górska
wy się wstydzicie pewnie ze luicie disco polo a ja sie tego nie wstydze uwielbiam disco poloEwelia Patrycja Górska z Gryźlin( koło olsztyna)
Ten kraj schodzi na psy. Kyrieelejson!
Pisze ze to najnowszy kawałek.. ciekawe bo to z 2003 roku :/
a tam marcin to cud w poruwnaniu z dodą albo gosia andrzejewicz jest boski
jaka beznadzieja…
pf. a mi sie tam podoba :] moze nie teledysk ale piosenki disco polo są supcio :Di nie ma co zaprzeczac!przy disco da sie super bawić.i nie jestem zagorzałym fanem disco polobo jestem wszechstronna. POZDRAWIAM
No fakt stare, ale jeszcze sporo ludzi tego słucha. idealnie nadaje sie na dyskoteki-potańcówki. Mi osobiście bardzo sie podoba i lubie Boysów i ogólnie Disco Polo, bo to muzyka która szybko wpada w ucho i i fajnie sie przy niej tańczy.
O matko. Jaki kicz.
Ludzie, sami jesteście porażkami. Niech Marcin robi to, co lubi. Mnie wcale nie dziwi, że na koncertach jego zespołu jest mnóstwo ludzi… Życzę powodzenia chłopakom z zespołu, żeby niemiłym komentatorom “kapcie pospadały”…
Łukasz spiewal kiedys w chorkach w IDOLU. Bardzo fajny facet. Mialam mozliwosc bycia za kulisami idola i wspominam go za bardzo sympatyczna osobe. Gratulacje Łukasz że udało Ci sie wybic!
to nie jest nowy kawałek, ta piosenka ma jakiś rok a może i więcej
nie chce tego dluchac nawet nie slucham diso polo
zonkę ma fajna ale on nie jest jakis boski…
ludzie…to jest stare…dopiero teraz Wyborcza sciągnęła ją sobie z youtuba..hehe ??
Utworek do bani,ale wiecie co? Znakomicie przedstawia obecny sposób traktowania kobiet przez facetów,ot co. Byle jak najwięcej zaliczyc…ech…mam nadzieję,że to hitem nie będzie ;D
ale nowy przebój znam to od 2 lal a pewnie ma z 3 ale dobre jest ! świnke bierzesz tyko na nOOoc zaliczOona odstawiona !!:P
haha, “znowu w noc ruszasz w rejs”
Przestance piosenka stara jak swiat, ja juz ja znałam kilka lat temu
gość10-08-07, 19:31Wiecie co totlana porazka!!Ten facet mazaraz 40 lat a spiewa o tym wszystkim jak jakiś 15 latek…zenada sorki ale taki ejst fakt!!Wiecie co nie wiem ale dla mnie piosenka ma niesc jakies przesłanie a to gó**o niczego nie niesie.Tylko uszy bolą….aj ja nie wiem czego Ci polacy słuchaja.Ja bym nawet nie chciała za darmo..no ale coż są ludzi i parapety. oj nie prawda… młodzież lubi kawałki o miłości czy o seksie a to nie ma nic wspólnego z tym ile facet ma lat! ma fajny głos i fajnie siesłucha. to czego ty słuchasz?i sory ale to ty sie zaliczasz do parapetów
bardzo lubie d.p bo przy tym sie najlepiej a piosenka jest super jak zreszta wszystkie kawałki boysów
a te laski w teledysku? to takei ktos chce dymac? straszliwe one sa – tandeta na maksa, jak juz spiewa o bzykaniu to przynajmniej jakies ladniejsze dziewczyny wybraliby a nei takie wiesniary
Piosenka stara jak świat ,i o co tyle krzyku? W Gołdapi niedawno śpiewał,dzień po nim śpiewała u nas Gosia Andrzejewicz.
pffff… juz z pół roku temu się z tego brechtałem na joemonsterze
Yyy, wszyscy coś mają do disco polo a kawałki techna z właśnie disco polo słuchają wszyscy… więc-co tu dużo mówić :):) Disco polo dalej w modzie 😛