Brad Pitt zaangażował się w produkcję filmu dokumentalnego The Hause I Live In, opowiadającego o 40 latach wojny antynarkotykowej prowadzonej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Obraz wyreżyserował Eugene Jarecki. Aktor jest zdania, że obecna polityka narkotykowa całkowicie zawodzi.

40 lat. Trylion dolarów. 45 milionów aresztowanych. To jest wojna przeciw narkotykom – w taki sposób reklamuje się film współtworzony przez Pitta.

W wywiadzie udzielonym dla Huffington Post, Brad Pitt ostro krytykuje wojnę antynarkotykową.

– Moje narkotykowe dni mam dawno za sobą, ale naprawdę, gdybym wylądował w jakimkolwiek mieście, w jakimkolwiek stanie i miał znaleźć jakiekolwiek narkotyki zechcesz, znalazłbym cokolwiek szukasz. Daj mi 24 godziny. I nadal wspieramy tą szaradę zwaną wojną narkotykową. Wydaliśmy trylion dolarów przez ostatnie 40 lat. Mnóstwo ludzi straciło życie. I wciąż mówimy, że odnieśliśmy sukces – powiedział gazecie.

– Jedynym sposobem zakończenia wojny narkotykowej jest odebranie [gangom – przyp. redakcja] zysków. Rodzi to nowe problemy i naprawdę nie wiem, czy przedstawiam to jako realne, ale powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość zalegalizowania wszystkiego i pozwolić ludziom dokonywać własnych wyborów – dodaje aktor.

&nbsp

Brad Pitt krytykuje amerykańską politykę antynarkotykową...