Brad Pitt rozpoczął współpracę z firmą Pollaro Custom Furniture, produkującą ekskluzywne, ręcznie wykonane meble w stylu Art Deco. Już niebawem będzie można kupić stoły i krzesła, które wyszły spod jego ołówka.

Pierwsze meble zaprojektowane przez aktora będzie można obejrzeć już w połowie listopada w Nowym Jorku.

Jak podkreśla Brad Pitt, jego zainteresowanie projektowaniem budynków i mebli sięga początku lat 90-tych. Dotychczas nie miał jednak zbyt wielu okazji do realizacji swojej pasji.

Nie było to możliwe, dopóki aktor nie spotkał Franka Pollaro, właściciela warsztatu stolarskiego z New Jersey, wykonującego ekskluzywne meble na zamówienie. Pollaro pojawił się w mieszkaniu aktora, aby dostarczyć reprodukcję antycznego biurka. Zauważył wtedy jego szkice. Były na tyle dobre, że zaproponował Pittowi, aby je urzeczywistnić. Tak rozpoczęła się współpraca.

Wszystko zaczęło się od potężnego łoża wykonanego z egzotycznego drewna, którego rama zwieńczona jest spektakularnym łukiem. Ekipie Pollaro zajęło dwa lata, aby wykonać tylko ten jeden mebel.

Już dzisiaj wiadomo, że wśród zaprezentowanych mebli znajdą się stół, stoliki kawowe oraz krzesła.

Meble, które zaprojektował Brad Pitt, już niebawem będzie można obejrzeć na stronie internetowej stworzonej specjalnie do zaprezentowania efektów współpracy z Pollaro.

Jednego możemy być pewni: nie należy spodziewać się okazji cenowych.

Brad Pitt w roli projektanta mebli