Brooke Shields, amerykańska aktorka i modelka, jest bohaterką nowego, dwuczęściowego dokumentu „Brooke Shields: Pretty Baby”, który będzie miał swoją premierę 3 kwietnia na platformie Hulu. Film opowiada historię niezwykłego życia kobiety, która stała się tematem fascynacji, kontrowersji i pop-kulturowego fenomenu, będąc jednocześnie ofiarą gwałtu.

Brooke Shields ofiarą gwałtu

Przez wiele lat Brooke Shields milczała na temat traumatycznych wydarzeń, które miały miejsce w trakcie jej kariery. W wieku 20 lat, jako absolwentka prestiżowego Uniwersytetu Princeton, nie mogła znaleźć zbyt wielu propozycji zawodowych, co nazwała „najniższym punktem swojej kariery”. Wtedy to spotkała się z potężnym przedstawicielem Hollywood, który zaproponował jej pracę w filmie. Po kolacji, mężczyzna zaprosił ją na swój pokój hotelowy, gdzie doszło do gwałtu.

Wówczas Brooke Shields nie miała siły, by opowiedzieć o swoim dramacie.

Komu Brooke Shields chciała oddać dziewictwo?

„Nikt mi nie uwierzy” – myślała. „Ludzie wtedy nie wierzyli w takie historie. Myślałam, że nigdy więcej nie dostanę pracy”.

Mimo że minęło już ponad 30 lat od tamtego wydarzenia, aktorka dopiero teraz zdecydowała się podzielić swoją historią z publicznością.

Brooke Shields w oryginalnej kreacji od Malandrino (FOTO)

W trakcie realizacji dokumentu Brooke Shields zrozumiała, że przeszła prawdziwe piekło.

„To jest cud, że przeżyłam” – mówi z przekonaniem. „Minęło dużo czasu, żeby to wszystko przetrawić. „Jestem teraz bardziej zła, niż byłem wtedy. Jeśli się boisz, masz rację. To są przerażające sytuacje. Nie muszą być brutalne, aby były przerażające”.

Brooke Shields – ikona seksu zaczyna się sypać (FOTO)

Historia Brooke Shields to przykład na to, że wiele osób przez lata milczy na temat swojego dramatu, bojąc się reakcji otoczenia. Dlatego tak ważne jest, żeby ofiary przemoc seksualnej wiedziały, że nie są same, że nigdy nie jest to ich wina i że zawsze mogą szukać pomocy.

 

brooke-shields-02