Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski złożył w niedzielę życzenia z okazji Wielkanocy. Starający się o reelekcję polityk KO opublikował w sieci specjalne wideo, w którym mówił:

Drodzy państwo, chciałem państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia na święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze – zaczął, siedząc wygodnie na krześle w kuchni z filiżanką przy stole.

Na nagraniu „wystąpiła” również jego żona Małgorzata, która odwrócona plecami do kamery krzątała się po kuchni oraz pies Bąbel ubrany w królicze uszy.

Jak najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, no i rewelacyjnego Dyngusa – kontynuował prezydent stolicy, na co jego małżonka zareagowała: – Aleś wymyślił!
A on dodał: A no tak, sąsiad nam zalał kuchnię parę dni temu. No, w każdym razie wszystkiego dobrego.

Materiał zamykało pojawienie się logo miasta stołecznego Warszawy oraz odnośników do mediów społecznościowych Rafała Trzaskowskiego.

Trzaskowski wyśmiewany za zdjęcia w metrze w czasie kampanii. Teraz się tłumaczy

Rafał Trzaskowski opublikował spot z życzeniami świątecznymi. Internauci oburzeni „rolą” jego żony

Nagranie jednak tak szybko jak się pojawiło w sieci – tak szybko zniknęło. Wszystko za sprawą burzy, która wybuchnęła niemal natychmiast po opublikowaniu nagrania. Internautów oburzył stereotypowy sposób w jaki zaprezentował się prezydent Warszawy i „tradycyjny model rodziny” – mężczyzna siedzi wygodnie przy stole i przemawia, a kobieta pracuje w kuchni.

O świątecznym spocie Trzaskowskiego wypowiedzieli się również inni politycy, w tym Martyna Jałoszyńska z Partii Razem, która napisała:

Jestem trochę w szoku, że ktoś ze sztabu Trzaskowskiego uznał, że 'tak, to dobry pomysł nakręcić faceta składającego życzenia na święta w kuchni, podczas gdy żona stoi obok i zasuwa’. I to nie jest spontaniczne, ktoś to wyreżyserował.

Kobiety są wściekłe na Rafała Trzaskowskiego. Maja Staśko: „Zasługujemy na szacunek”

Trzaskowski przeprasza za kontrowersyjne nagranie z życzeniami na Wielkanoc

Dwie godziny po publikacji spotu, Rafał Trzaskowski wydał krótkie oświadczenie w mediach:

W biegu – i tym kampanijnym, i przedświątecznych przygotowań – czasami popełnia się błędy. Jest błąd, będzie pokuta. O jednym zapewniam – na pewno przez całe Święta nie będę siedział rozparty za stołem. I najważniejsze – Wesołych Świąt! Dla wszystkich.

Choć kontrowersyjne nagranie natychmiast zniknęło, w Internecie nic nie ginie. Wideo pojawiło się już między innymi na TikToku, gdzie doczekało się kolejnej fali oburzonych komentarzy internautów:

  • Rafał promuje równouprawnienie 😂😂😂
  • dupiarz promuje się z LGBG anty koscielny jest a przyjdą święta to zyczenia składa… co za hipokryta . zresztą jak cala jego partia i koalicja
  • Ale się popisał
  • Ależ trzeba było nie kasować, głosujące na pana w Warszawie feministki na pewno były zachwycone
  • Pan naprawdę ma swoich wyborców za idiotów, nagrał pan żałosny, szowinistyczny spocik, gdzie baby przy garach nawet spojrzeniem nie zaszczyci i teraz jeszcze chce pan im wmówić, że to dziś rano „na spontanie” pomiędzy jajkiem a tartym chrzanem
  • Kurde nawet ja pomagałem z całych sił w kuchni i przy sprzątaniu, a jestem skrajnym konserwatystą. Zawstydził mnie pan
  • To nie jest błąd. Jesteś oderwanym od rzeczywistości, niebezpiecznym leniem, a to krótkie video dało temu jak najlepszy przykład.

fot. TikTok

fot. TikTok

@jankd7 #trzaskowski #zyczenia #haha #śmieszne #foryou ♬ dźwięk oryginalny - jaaan4400

pasekkozak

BĘDZIE DEBATA POMIĘDZY KANDYDATAMI NA PREZYDENTA WARSZAWY! Rafał Trzaskowski dla telewizji wPolsce

scena z: Rafał Trzaskowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Rafał Trzaskowski, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Credit line: Rafal Guz / Forum

Trzaskowski na COP27: miasta są odpowiedzialne za 60-70 proc. emisji; bierzemy na siebie „wielki ciężar zmian” – PAP – serwis wideo

Trzaskowski: w Polsce potrzebny jest międzynarodowy system pomocy uchodźcom – PAP – serwis wideo

Trzaskowski: liczymy, że pieniądze z nowego Funduszu Odbudowy będą trafiały również do miast – PAP – serwis wideo

Maffashion jest WŚCIEKŁA na Rafała Trzaskowskiego!

fot. Instagram: trzaskowskirafal