David Bowie, który zmarł w wieku 69 lat, miał za sobą burzliwe i niezwykle emocjonujące życie. Słynął z ekscentrycznego stylu życia – jego sztuka przenikała się z życiem.

Trudno się dziwić anegdotom takim jak ta, którą wspomina się dziś, gdy muzyka nie ma już wśród nas.

Otóż była żona Davida, Angie Bowie, opowiada o dość krępującej sytuacji, która miała kiedyś miejsce w ich domu. W 1973 roku Angie „nakryła” Bowiego z Mickiem Jaggerem w łóżku.

– Nie tylko byli razem w łóżku. Obaj byli też nadzy – wspomina.

Wróciłam do domu, a moja asystentka powiedziała: Nie uwierzysz w to. David i Mick Jagger. Poprosiłam więc, by nastawiła czajnik. Weszłam na górę, otworzyłam drzwi i powiedziałam: Dzień dobry. Gotowi na śniadanie, chłopcy?

– Weszłam do sypialni, David leżał cały nakryty poduszkami i kołdrami, a z drugiej strony wystawała noga Micka – wspomina była żona muzyka.

– Zapytałam: Jak się spało? Byli tak skacowani, że ledwie mówili. Zrobiło mi się ich żal.

Jagger i David współpracowali potem przy piosence Dancing in the Street. Było to w 1985 roku.

David ożenił się z Angie, byłą modelką, w 1970 roku. Rozwiedli się 10 lat później.

Była żona Davida wspominała również, że oboje niemal spóźnili się na swój ślub z powodu… trójkąta.

David uwielbiał trójkąty zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Przez całe 9 lat. Ze mną.

W noc przed naszym ślubem spotkaliśmy się z naszym znajomym. Wyszliśmy na kolację, po powrocie było mnóstwo szalonego seksu. Poszliśmy spać bardzo późno – gdzieś o 3 czy 4 nad ranem. Obudziliśmy się i musieliśmy jechać na drugą stronę miasta, bo o 10.00 mieliśmy brać ślub.

Tak, Bowie uwielbiał seks:

– Widziałam, jak pip**ł wszystko, co się ruszało – mówi o artyście była żona. – W pierwszych sześciu tygodniach naszej znajomości poznałam 14 osób, z którymi spał. Zanim się pobraliśmy, powiedział, że mnie nie kocha, dlatego oczywiście nie zamierzał być mi wiernym.

Była żona na usprawiedliwienie Davida dodaje:

– To były lata wolnej miłości.

Wywiad z byłą żoną muzyka został opublikowany kilka lat temu, sam artysta nie skomentował go. Fani przyjęli rewelacje ze spokojem. David Bowie zawsze był znany z ekscentryzmu, wielu zupełnie nie zdziwiły historie opowiedziane przez jego byłą żonę.

Była żona Davida Bowie:

Była żona Davida Bowie:

Była żona Davida Bowie:

Była żona Davida Bowie:

Była żona Davida Bowie: