Christina Applegate (50 l.) ujawniła właśnie, że ​​od czasu zdiagnozowania u niej stwardnienia rozsianego przybrała na wadze ok. 20 kilogramów i aktualnie ma problemy z chodzeniem. Dlatego na co dzień pomaga sobie laską.

50-letnia aktorka, która podzieliła się swoją diagnozą na Twitterze w sierpniu 2021 roku, wspomniała wtedy o trudnościach, jakich doświadczyła podczas kręcenia ostatniego sezonu swojego netflixowego serialu „Już nie żyjesz”.

Christina Applegate dobiera laskę do stylizacji

Po raz pierwszy ktoś widzi mnie taką, jaką jestem. Przytyłam 20 kilogramów. Nie mogę chodzić bez laski. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że jestem tego bardzo świadoma, powiedziała w nowym wywiadzie dla The New York Times.

Christina Applegate walczy ze stwardnieniem rozsianym

U Christiny Applegate zdiagnozowano stwardnienie rozsiane podczas produkcji ostatniego sezonu serialu, w związku z tym aktorka wzięła pięciomiesięczną przerwę, aby mogła rozpocząć leczenie. Wcześniej aktorka widziała oznaki, jak np. potknięcia i utrata równowagi, ale zbagatelizowała je.

Christina Applegate świętuje 50. urodziny w świetle nieuleczalnej choroby

Dla tych, którzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, w której znajduje się Christina Aplegate, ale i Selma Blair wyjaśniamy po krótce, czym jest stwardnienie rozsiane. To choroba, w której układ odpornościowy niszczy ochronną powłokę nerwów i przerywa przepływ informacji między mózgiem a ciałem.

Christina Applegate Fot. ARIANA RUIZ / Zuma Press / Forum

Christina Applegate Fot. Javier Rojas / Zuma Press / Forum