Pracownicy TVP drżą o swoją pozycję po ostatnich wyborach parlamentarnych. Niemal od razu internauci zaczęli pisać, że Danuta Holecka powinna pakować się już do domu.

POPŁOCH i grobowa atmosfera w TVP po wyborach! „Nie wiedzą, co mówić na antenie”

Co dalej ze „Sprawą dla reportera”? 

Okazuje się, że zagrożona może czuć się także Elżbieta Jaworowicz.Sprawa dla reportera” od lat pokazuje na małym ekranie dramatyczne historie Polaków i jest już niemal kultowym programem telewizyjnym.

Natomiast od czasów rządu PiS Elżbieta Jaworowicz przedstawiała poglądy tylko zgodne z panującą partią. Teraz w kuluarach plotkuje się, że nowym prezesem TVP może zostać Janusz Daszczyński:

Daszczyński był już prezesem TVP, ale bardzo krótko. Znając jego biografię, jestem przekonany, że to byłby bardzo dobry prezes. Za prezesem zostaną wymienieni dyrektorzy anten i podlegli im ludzie. Tam zaczną się zmiany i zdaje się, że te zmiany chyba niektórzy zaczęli już wyczuwać – mówi medioznawca Krzysztof Grzegorzewski.

Maciej Kurzajewski WYLECI z TVP?! Jest komentarz specjalisty

Daszczyński otwarcie mówił, że nie jest fanem „Sprawy dla reportera” i twierdził, że program zbliża się ku upadkowi:

„Nadchodzi schyłek tego archaicznego formatu. Zauważam jego modyfikacje, niestety idą one w nieciekawym kierunku – spłycania dramatów, o jakich opowiada, i udziału w nim gwiazd disco polo. Pamiętam, że za czasów mojej krótkiej prezesury, nie mogłem się nadziwić, że „Sprawa dla reportera” wywołuje tak wiele emocji, z pozwami włącznie. Ale gdy się dowiedziałem, że powstało nawet stowarzyszenie osób poszkodowanych przez program Elżbiety Jaworowicz, dziwić się przestałem” – powiedział Janusz Daszczyński na łamach Wirtualnych Mediów.

Monika Richardson rozprawia się nad TVP. Napisała wprost, kto powinien wylecieć, a kto zostać

Co o tym sądzicie? program powinien zniknąć z anteny?

 

Elżbieta Jaworowicz, Joanna Kurska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Ramówka TVP1, luty 2016, Jacek Kurski, Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz, SK:, , fot. Gałązka/AKPA